kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ToyTom
Příspěvky: 25
Registrován: čtv zář 09, 2021 12:36

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od ToyTom »

Tak prosím ještě pro retarda......proč není dobrý benzín shell 98 nebo 100? A je tedy kvalitnější eurooil nebo omw? Vždy jsem zatím bral naftu a to vervu ale čtu že to asi taky není výhra...už mi podruhé odešlo čerpadlo CR
Toyota Avensis 1,8 vvti 95 kw 2008 - Shell Helix Ultra 5w30
Toyota Avensis 2,0 D4D 81 kw 2002 - Valvoline Max Life 10w40
Mazda B2500 2,5 TD 80 kw 2004 - Eni I-Sint 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Jestli je Eurooil nebo OMV lepší / horší než Shell nevím, ale mě Shell jako firma nesedí. Proto tam netankuji. Navíc jejich "stovka" je nejdražší. A kdykoliv jsem vzal Vervu 100, jelo to normálně (jak jiná "stovka"), ale mělo to vyšši spotřebu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Firma se škeblí ve znaku taky nějak není (přestala být) mým šálkem benzínu, podobně jako kupř. Miller's (kterou jsem popravdě ani nezkusil a v dohledné době se na to nechystám.) Jo, souhlasím, je to v hlavě. Některý lidi, ač mi nic špatného neudělali, taky prostě nemusím. Možná by to spravily nějaký prášky. Loni jsem dvakrát vyzkoušel stooktanový benzín, žádnou změnu v projevu motoru jsem nezaznamenal (nejezdím pilu - tam by to možná trochu znát bylo, spíš tak něco mezi pilkou a kloboukem :) ) a spotřebu jsem měl naopak o půl litru nižší s Vervou100 než s MM100. Ona i ta spotřeba je věc relativní, mně osobně podle jednotlivých tankování (a počítání) kolísá v rozmezí cca jednoho litru.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od pepoh »

na usa olejfore co nevidim-- debaty ako cisternaci za uplatu od pumpara, daju obyc palivo aj do premioveho zasobnika..hm no pekne, platis za nic.. ja si ziadne iluzie nerobim, ze by sa u nas toto nestavalo!
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Fahrer »

Dost často se na fórech vyskytují debaty typu. Auto nejede, kouří apod. Jak je to možné, když jezdím jenom na shell? Po čase: "Vyměnil jsem palivový filtr a byl úplně zabetonovanej."
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bio »

třeba proto, že ani Shell nedodává 100% bez biosložky a filtr není doživotní......
Petrsy
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 14, 2019 12:03

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Petrsy »

Ted jsem se v tom ztratil - kdo tedy dodava 98 nebo 100 bez bio /myslim i bez etbe/? A jak je na tom ta Verva ve složení? Taky se liší složení na moravě a v čechach jako u nafty?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Citace: :arrow: U prémiového benzínu Verva 100, který neobsahuje biolíh, jsme již v loňském roce zvýšili podíl tzv. ETBE, což vede k vylepšení jeho vlastností – například vyšší oktanové číslo a delší skladovatelnost. Zároveň s navýšeným podílem ETBE se zvýšil poměr kyslíkatých látek, takže Verva 100 nyní spadá do kategorie E10 i přesto, že tam není biolíh. Proto je od 1. ledna 2021 na stojanech označená evropským značením E10,“ vysvětluje mluvčí nejrozsáhlejší tuzemské sítě čerpacích stanic Benzina Orlen Michal Procházka.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od abc »

Benzina ne ee obzvlášť jak je vlastní Poláci. :evil: no way.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
maran5
Příspěvky: 127
Registrován: pát dub 07, 2017 18:45
Bydliště: ...vidím Tě dvojmo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od maran5 »

Jde o to,že ETBE je kalkulováno jako biosložka z cca 47%,takže pokud tam není žádný etanol,tak ho v té Vervě je reálných cca 20% a to už je asi problém,zatím jsem nezaznamenal na forech nějaké pozitivní ohlasy,jen neutrální nebo negativní.
O2 FL 09 1.8 TSI 118kW spotřeba oleje 0,5l/10tis.km
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Před rokem....
PavelRS píše:Napsal jsem panu Ing. Třebickému. Vedoucí úseku kontroly paliv a maziv. Asi největší kapacita v ČR na paliva.

20% ETBE nevidí jako problém. Kvalitou to podle jeho slov bude podobné. Verva 100 je teď pod E10, protože obsahuje více kyslíku, díky vyššímu podílu ETBE, čili teoreticky nižší výhřevnost a v důsledku vyšší spotřeba, nicméně k tomu mi řekl, že se bude jednat o nárust o 0,4%, že prakticky to nebude mít vliv na spotřebu. Spíše než obsah ETBE v palivu jde o aditivaci pokud je člověk spokojený s benzinem, určitě by kvůli vyššímu obsahu ETBE palivo neměnil.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
santomet
Příspěvky: 7
Registrován: stř led 18, 2023 18:38

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od santomet »

Ďakujem za všetky prínosné informácie, najmä od @PavelRS spred dvoch rokov.
Svojou troškou prispejem jednoduchou stránkou, ktorá vypíše EuroOil benzínky, kde je posledný závoz N95 s 0% etanolu. Je to pre tých, ktorým sa nechce klikať na každú benzínku v mobilnej appke. Netreba zabúdať, že je vždy nejaký zvyšok etanolu z predchádzajúcich závozov.

https://santomet.eu/eurooil

EDIT: nová verzia na santomet.eu/eurooil zobrazuje benzínky v prehľadnej tabuľke a dokonca aj na mape! S tým, že zelené bodíky sú benzinky s 0% etanolu. Sú tam aj ostatné parametre.
Z mapovej verzie krásne vidno, že ide o logistickú záležitosť korelujúcu s produktovodnou sieťou ČEPRO. Tá je prepojená so Slovnaftom, avšak iba jednosmerne (produktovodné prepojenie funguje čisto smerom zo Slovenska do ČR) a tak sa môžeme domnievať, že východ ČR je zásobovaný práve benzínom zo Slovnaftu a práve ten často nemá etanol. Prečo "exportný" benzín Slovnaftu je bez etanolu? Ťažko povedať.

Mimochodom, ak mi je práve jedno, či tankujem s etanolom (nepotrebujem skladovateľnosť), platí jednoduché pravidlo:
Nižšia cena = vyššia výtoč = čerstvejší benzín. Takže v Brne jednoznačne Tank ONO a AVIA/SILMET. Nebojte sa toho :) (A nezabúdajte aditivovať. Tam to neurobia za vás tak ako v značkových pumpách)
Naposledy upravil(a) santomet dne čtv zář 07, 2023 10:00, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

A není důvěryhodnější ta apka od EO, kde nic hledat ani nemusím bo ta nabídne podle aktuální polohy a vzdálenosti vždy pumpy od té ku mě nejbližší....
Není to pokus o reklamu, že ne :?:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tajfun
Příspěvky: 20
Registrován: pon zář 13, 2021 21:55

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od tajfun »

vsak si to v te apce pak muzes overit… nejvetsi pridana hodnota je v tom, ze to najde za tebe a nemusis hledat kde byl zavoz s 0% biolihu…taky lze nastavit notifikace na zmenu webove stranky, takze ti muze prijit i avizo na mail treba…
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od yosemitak »

Pitris píše: A není důvěryhodnější ta apka od EO, kde nic hledat ani nemusím bo ta nabídne podle aktuální polohy a vzdálenosti vždy pumpy od té ku mě nejbližší....
Není to pokus o reklamu, že ne :?
Tak reklama to svym zpusobem sice je, ale je to nadmiru k tematu, proste predzvykana data od EO, za me cajk. :)
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Odpovědět