kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Cumil

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Cumil »

"Na osobní auta a lehké užitkové vozy totiž v současné době připadá zhruba 15 procent emisí CO2 v EU." - To není mnoho...
On vám opravdový Návštěvník politicky objasní, že je to právě opačně. A když ne CO2, tak NOx, a když ne ty, tak cokoliv jiného. Ale za vším je, pamatujte, VW.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Co tam máš dál Cumile ? Zajeď si do Pelhřimova.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Cumile, chceš-li politické zdůvodnění, tak tady ho máš: jestliže si vlivné kruhy občanské společnosti dokázaly prosadit stop dalšímu rozvoji jaderné energetiky a největší podíl produkce CO2 připadá na tepelnou energetiku, pak jiná cesta není. A předpokládám, že právě ty jsi ten případ stěžovatele na problémy, které sám svým chováním způsobuješ.
Cumil

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Cumil »

Tak trochu nechápu, co pudí Pitrise k tomu, aby stále lustroval některé posty. Ale budiž, každej jsme ňákej. Do Pelhřimova nemusím, už v něm jsem, prakticky od narození. Není tu nic zajímavého. Velmi provinční bývalé okresní město - městečko. A Pravý Návštěvník, takto na vrcholu své maniodepresivní periody je neporazitelný. Ale stejně je sranda, v jakých sračkách se tohle fórum brodí.
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Cumile, pamatuješ na můj příměr chlivku s obesranymi rohy? Já se tu, na rozdíl např. od tebe, snažím alespoň o jakýs takýs úklid.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše:Co tam máš dál Cumile ? Zajeď si do Pelhřimova.
Jestli se nemýlím, tak tam žádné krematorium není a nikdy ani nebylo, tj. čistá "svěrákovina".
Zato v Humpolci má čestný občan Hliník aspoň sochu.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Cumil píše:Tak trochu nechápu, co pudí Pitrise k tomu, aby stále lustroval některé posty....
Ne některé - tvoje. A co děláš ty, ty kádrováku?
Cumil píše:....On vám opravdový Návštěvník politicky objasní....
A já zas nechápu tvoji drzost se na to ještě ptát :shock: nicméně ti odpovím - tvoje minulé a vlastně i současné příspěvky.... A velké písmeno v oslovení si nechám pro ty, jichž si vážím.
Cumil píše:Ale stejně je sranda, v jakých sračkách se tohle fórum brodí.
Ty sračky - jak píšeš jsou tu i kvůli tobě. A dokud tady budou tací jako ty, tak my si vezmeme gumáky, ale ty si budeš muset vypláchnout hu.... ústa. Kolikrát si se tu vyjádřil rozumně k tématu? Kolikrát si tu někomu poradil? Řekl bych že prstů na ruce bude víc.... Zameť si před svým prahem!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Jezevcik píše: Jestli se nemýlím, tak tam žádné krematorium není....
Není, zato mají Cumila....
Návštěvník píše:Do Pelhřimova nemusím, už v něm jsem, prakticky od narození....
a všichni pelhřimovští z toho musí být "štěstím" úplně paf....už přes šedesát let jsou nadšení :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

No k Tesco benzínu viem poviem toľko: tankujem ho cca 10 rokov, Hyundai, Nissan, Toyota,Fiat... počítam dokopy cca 250 000km na všetkých, obyčajná 95, stále rovnaká pumpa Košice, sem tam Prešov.... nikdy žiadny problém...... rovnaká cisterna zavážala aj Agip kým existoval, či viezla viac benzínov neviem? Vysoký obrat paliva, tankujú tam aj drahé autá ktorých jedno koleso stojí viac než hociktoré moje obstarožné autíčko :D najnovšie som vyskúšal lacnú sieť Oliva - kaufland Košice rovnako bez problémov, oceňujem rýchlosť tankovania - so zamestnancom sa ani nevidím, platba kartou priamo na stojane, žiadne zbytočné čakania....
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jezevcik »

Ona ta drahá auta budou na kvalitu paliva také asi háklivější.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Já se se špatným benzinem již dlouho nesetkal - naposledy když byly v Brně ještě čerpačky BP (nepočítám asi před 13-ti lety Benzinu u Devíti Křížů, když to bylo s vodou - zřejmě jim tam tenkrát nějak "hrkla" při dešťové průtrži), ale Junior měl loni na karbecové motorce potíž s N95 od Petry a letos po zimě s N98 od MOL-u. Nechtěla do otáček :( Naštěstí to šlo vyřešit odčerpáním většiny a dolitím novým do plna....:)
Ale již několik let pravidelně doaditivovávám a u "no name někde v poli" pump neberu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Jezevcik píše:Ona ta drahá auta budou na kvalitu paliva také asi háklivější.
- myslíš akú kategoriu lebo na Tescu bežne BMW,Audi,MB.... Jaguar ma pobavil ale prečo minúť viac než musí... ale je tam aj nabíjačka a taká Tesla to už je iný level.... pár krát ma predbehla a všakovaké premiovky sa razom stávajú detskými hračkami
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

Vyzkoušel jsem 100-ku od MOL-u. Jede to na ni pěkně, ale všiml jsem si vyšší spotřeby, a to mne spotřeba obvykle (kromě případů dojezdu) fakt netrápí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:BA98, a to ještě jen z důvodu (obvykle mylného) předpokladu, že v něm není biosrágora.
Tak třeba Verva100 by ji obsahovat neměla http://www.auto.cz/rozhovor-ing-vaclav- ... -r-o-22619
Ale jednu výhodu ta biosložka má - alespoň před zimou. Měla by na sebe "vázat" vodu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Návštěvník

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Návštěvník »

BA98 jsem zmínil proto, že se jedná o nejběžnější palivo na malých letištích pro tankování UL.
Odpovědět