kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od pepoh »

zaijmave tie negativne ohlasy na vif-benz.
ked ho dam do plynu, tak motor je ostrejsi.
netrufam si odhadnut jaka alchymia je v tom :roll: :lol: :lol:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Len keď sa žiada od obsluhujúcich paní, nemusí sa človek dozvedieť potrebné.
Minule som sa pri platení pýtal takej obsluhujúcej, či sa im tento rok dosť točí/predáva OMV 100-vka (lebo kedysi išlo JPP o overené ležiaky).
Miesto toho mi odpovedala, že by som nemal spomenuté palivo tankovať, lebo si môžem pokaziť staršie auto, potom si zavolala kolegu aby jej odbornejšie podoprel tvrdenie, a ten nám obom oznámil, že do starších áut t.r. takmer všetci berú tento benzín :D. Moja medziotázka o tom, odkial pochádzajú ich neprémiové benzíny ju už trocha zmiatla, ale celkovo sa tvárila ochotne a ešte mi nasypala aj asi trojnásobok OMV kupónov :P.
Niekde dodáky ukazujú neradi = i vôbec.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Dlouho jsem váhal, zda to sem veřejně napsat, ale nakonec jsem usoudil, že to třeba někoho zaujme.

- U motoru Mitsubishi 2,4 GDI mimořádně citlivého na palivo jsem v ČR musel občas použít čistič vstřiků, poněvadž motor začal v nízkých otáčkách vynechávat. Přidání čističe vstřiků problém vždy odstranilo, a to maximálně během pár desítek km. Při tankování v CH a AT nikdy žádný problém nebyl, naopak v IT nebylo možno koupit benzín, s nímž by byl motor ochoten spolupracovat. A teď pozor: na 95-ku benzín od ONO nikdy žádný problém, dokonce motor vždy ožil a spotřeba šla v průměru dolů až o litr! :o :shock: :?

- U motoru Ford 1,6 EB pozoruji na benzín od ONO rovněž nižší spotřebu (v řádu několika deci), změnu výkonových parametrů však nikoli.

- U motocyklu Moto Guzzi 1200 vnímám na obyčejný benzín od ONO výkonové oživení, k průměrné spotřebě se jaksi nedokážu vyjádřit, neboť ta hodně kolísá... :twisted:

A teď do mě! :lol:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Byl jsem v pondělí na kus řeči za kamarádem, jehož si vážím a důvěřuju mu, a když přišla řeč na benzín ONO, jeho zkušenosti byly prakticky zcela totožné... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše: Při tankování v CH a AT nikdy žádný problém nebyl
mam v zivej pamati test - zelvipowercz vs normal95 de...
oba mali rovnake parametre. :shock:
hovorim ze drahe sracky mame v potravinach, zapad levne premiu.. na pumpe to nebude inak :oops:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Bramborak3 »

Jerry3: Jardo. Zítra budu brát plnou nádrž na tank ono v Brně a do kanystru 40 L. V techničaku mám psané doporučené palivo BA98. Mám natankovat BA 95 a millers oil který dává 2 oktany navíc a nebo vzít Ba98 a aditivum Vif...?
Naposledy upravil(a) Bramborak3 dne čtv dub 30, 2020 14:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

U ONO tankuji léta letoucí (naposledy včera) :D a nikdy jsem problém neměl. Jestli je spotřeba nižší než třeba při natankování u Benziny nevím,nějak se dcl netrápím.Ano,poznám rozdíl,pokud jezdím s příčníky nebo bez. :lol: Přidávám Wynn´s, z VIFu nějak můj předchozí stroj nadšen nebyl.Že by auto jelo třeba na BA 100 od Benziny nebo Shell V-Power dramaticky jinak asi ani ne.To byly víc znát iridiové svíčky,které tam správně nepatří nebo pondělní nová náplň 5W-40 Millersoil EE. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lefort »

Mám ve Fiestě plnou N95 a v Kappustě N98, obojí s Millers PPE.
Obojí od ONO, ani s jedním autem necítím nejmenší problém. Dokonce bych řekl, že Fiesta má takovou ostřejší reakci na plyn než normálně. Za mě 1A! ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Nechte už toho, chlapi, nebo mě fakt přimějete ten ONÉ zázrak poprvé v životě taky natankovat... :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

Jirko, tak to zkus a uvidíš. :D Cena příznivá 21,90. : :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9844
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

Asi jo, vyměkl jsem... :oops: Ale nejdřív až tak příští týden, mám ještě téměř půlku nádrže. A zkusím čistý, bez aditiva.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Bramborak3 »

Ja tam jedu zítra...Plnou v Brně. Jen nevím jestli 95 bo 98...
cimik
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od cimik »

Přidám své zkušenosti..většinou do ST tankuji 98 nebo 100 oktanové benzíny, popř. 95 + Power max od Millers. Subjektivně hodnotím že nejlepší a nejostřejší reakci má auto na 98 od Ona a 98 od Eurooilu ( ta je ale u nás málokde). Nejhorší projev paradoxně na Vervu od Benziny. Takže poslední dobou Ono 98 + VIF, při té ceně za 98 nějakých 24,50 není co řešit. Takže ONA se rozhodně nebojím, naopak ho vyhledávám..:-)
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pedro »

U dvou Imprez s motory 1.6 a 2.0 na ONO spotreba o litr vyssi. Zkouseno pred par lety.
Co berou Efektu,onen litr nizsi.
Alma kdysi dve plny ONO,jednou s Vifi,jednou ne. Bohužel v lete a v urcitych otackach detonovala. O trochu vic nez na ostatní 95ky. A spotrebu si nepamatuju, asi nevybocila z prumeru. Jinak presne dlouhodobe nevim,plnou davam vyjmecne. Jsem ,,petikilař,,. Nikdy sem se nedostal na 7 s zadnym palivem dlouhodobě. Jinak 5,25-6. V lete pak jezdila,dokud jsem ji pouzival i ucelove na 98. Bo namerena vyssi kompres vyzaduje. MoBr potvrdila,myslim 71kw. Egr zaslepen, vsechna paliva z fuku stejny oder, opar jen za velmi chladna,par sekund. Co si teda pamatuju. Zimy uz nejezdi...
Pr.tyden pro ni jedu,v nadrzi tak 5litru. Vezmu v Trutnově ONO 98,Vifnu na cca 1000-1500 a směr Prg.
Od rijna se motor nehnul.

Asi to bude divny, ale Yi jede lehceji s ,, obyč,, benzinem,uz druha nadrz,nez s Efektou. Oboje Vifi 1000-1500.
Vasek87
Příspěvky: 10
Registrován: pát črc 12, 2019 15:12

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Vasek87 »

Ahojte, narazil jsem na tento článek, nevím jestli už jej někdo zde zavěsil, nebo ne. Popřípadě víte o tomto něco bližšího, je možné, že na benzínkách Eurooil by byly paliva od Totalu?

https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-t ... y-trhy_pkk
Pracovní Hyundai i30 1.6 crdi, rv.2016.
Rodinné Škoda Kodiaq 2.0tdi 110kw, 2022.
Odpovědět