kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Brembo »

jarson1 píše:Miso, on nebude mat po novom 10%. Toho sa bat nemusis. Skor ide o to, že vsade sa píše, že premiovky namiesto bioethanolu používaju ako povinný podiel biozložky ETBE. A toto je jadro problému.Tento benzín tomuto tvrdeniu nezodpovedá.
Ja mam problém len s bioethanolom. A proste len chcem vediet, ktroý benzín bude po zavedení E10 s bioethanolom , bez tohoto humusu, alebo mu zostane max.5 %, ako doteraz ( aspoň teda, ak to už nejde inak).
Chápem, že určité % "eko zložky" to bude mat. Chcem len inú než toto. A ETBE by mi nevadilo teda ani trochu. V princípe budem jazdiť aj na ranný moč, ak to nebude problém pre techniku a bude to cenovo dostupné.
Prespal si dobu. Je to 7% tuším už 2 rok,bez rozdielu. Takže akékolvek palivo na báze kvapalných ropných produktov musí obsahovat 7% biobordelu. Bez rozdielu oktánového čísla,či je to prémiové palivo a počas celého roka.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

rosso píše:S ONO nemám vůbec žádný problém. N95 + Millers Petrol Power ECOMAX a vše v pohodě :wink:
Já střídám N98 s 95 a dávám 2 panáky Wyn´s. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

Brembo píše: Prespal si dobu. Je to 7% tuším už 2 rok,bez rozdielu. Takže akékolvek palivo na báze kvapalných ropných produktov musí obsahovat 7% biobordelu. Bez rozdielu oktánového čísla,či je to prémiové palivo a počas celého roka.
No ano, je to realne ovela zložitejšie :evil:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od tonny »

Pročítal jsem některé články kolem Toyoty (strojově překládané, omluvte kvalitu překladu) a narazil jsem na zásady tankování, kde mne některé ani nenapadly byď jsou logické:
Připomeňte si všechna známá preventivní opatření:
• Doplňujte palivo pouze u čerpacích stanic špičkové značky.
• Pokud se v určitém regionu typy benzínů velmi liší kvalitou, použijte to nejlepší z nich, bez ohledu na technické požadavky automobilu.
• Naučte všechny řidiče v rodině, aby se vyhnuli levným benzínovým a noname stanicím.
• Pokud je tankování vynuceno - doplňte malé množství a najeďte na slušnější stanici.
• Na neznámých územích zvolte čerpací stanice, kde se doplňují drahé vozy s místními poznávacími značkami.
• Vyberte sítě stanic, které používají vlastní flotilu silničních tankerů.
• Po silných deštích nedoplňujte palivo.
• Nedoplňujte palivo během nebo bezprostředně po přijetí paliva z tankeru do čerpací stanice.

Také se mi líbí názor na Rusy, myslím, že nejsme až tak odlišní:
Tam, kde je lidský faktor možný a zdánlivě nemožný - Rusové najdou způsob, jak „optimalizovat“ a „racionalizovat“. Pokud se zde uplatní osobní zisk, obchodní zájmy a feudální sociální vztahy, je účinek synergický a nepředvídatelný.

Zdroj https://toyota-club.net/files/techdata/ ... ex_eng.htm
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Toť reakce na globalizaci prodeje. :twisted:
jiras
Příspěvky: 4
Registrován: ned pro 18, 2016 12:13

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jiras »

Nevíte někdo, jestli Natural 98 u TankONO má ETBE, popř. etanol, popř. je "čistý"?
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Colommbo »

N98 čistý nebude a ETBE by jako "prémiové palivo" namísto "lihu" obsahovat měl. Nejjednodušší je vznést dotaz přímo u obsluhy popř. nahlédnout do dodacích listů. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:A já se k Millers oils PPE vracím: Už ho mám koupený, bo dvačtverka má psáno sice min. N95, ale doporučeno 98. Krom toho že s ním mám super zkušenost ještě z Civica, tak by měl i dva oktany přidat. Za korunu na litr :wink:
Sice jsem napsal že bude N95 a MO PPE, ale zatím (když je teď N98 za prima love :)) dávám devadesátosmičky....
První byl OMV MM - podle PP Ø 8,6 / 100 km
Potom Verva 100 - Ø 9,3 / 100
Teď Eurooil 98 + Wynn's - (zatím) Ø 8,3 / 100

Jízdní podmínky i styl plusminus stejný....
Nejde o konkrétní spotřebu (reálně je stejně o asi 4 deci vyšší, a na spotřebu rozhodně nejezdím :twisted:), ale o ty rozdíly :shock:
Dal jsem to do vlákna "kvalita benzinu" bo mě nenapadá nic jiného, proč to tak je. Eurooilu co do kvality věřím - spíš mne zklamala Benzina s Vervou :roll: Nejelo to na ni špatně, ne - jízdní projev na všechny stejný, ale ta vyšší spotřeba něco (asi) značí....:?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Bramborak3 »

Aha zajímavé...to ja si průměru na vervu 100 nevšímal ...Taky jsem ji v aute neměl pul roku..
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od NO HITS »

Já měl na almeře spotřebu s V i MM podobnou ale verva víc smrděla a auto za studena víc kouřilo
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

dam vam sem takpovediac "holé fakty" z mojej prevadzky civicu. U japonky je to podobné.
Najlepšiu spotrebu mali vsetky moje auta so starou E5 BA95.
Ostatné pokusy vid tabulka ( sice su to len data za cca necelý rok prevadzky, ale pre posudenie stačí):
https://uloz.to/file/U7OMkjJw4lLL/spotreba-civic-docx
Je to z mojho uctu zo spritmonitor.de
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od NO HITS »

Trochu OT. Máma dnes natankovala do almery plnou klasické 95 na benzině na začátku D2 směr Bratislava. To auto nastartovaný smrdí jak kdyby jezdilo na uhlí a samozřejmě se mu nechce jet tak jak na moušn :D
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lefort »

Máte na těch J autech nějaký citlivý motory... :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Vasek87
Příspěvky: 10
Registrován: pát črc 12, 2019 15:12

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Vasek87 »

Dnes jsem tankoval druhou plnou naturalu95 na TANK ONO v Brně Popovicích. První nádrž jsem neaditivoval a druhou ano VIFEM a rozdíl bych trošku viděl při použití VIFU asi v otupělosti jít motoru do otáček + už z minula pozoruji očouzenou koncovku výfuku při použití VIFU. Jinak jsem nepozoroval ani u první nádrže nějaké rozdíly v porovnání s například EUROoil, Globus, Benzina, Shell. Pokud vezmu aditivované 95 na eurooilu a globusu, tak pocitově se motor lépe vytáčí než pokud vezmu klasicky neaditivovaný benzín a sám si doleju. Ještě jsem tankoval naftu do služebáku na Eurooilu v Brně u výstaviště a ptal jsem se na obsah biolihu v benzinu. Schválně jsem si otevřel i jejich aplikaci v mobilu a dnes na této čerpačce ukazují v naturalu95 obsah biolihu 0%. Provozní mi řekla, že všechen natural obsahuje biosložku, jedině nafta ne. Otázka komu věřit, jestli aplikaci, nebo obsluze.
Pracovní Hyundai i30 1.6 crdi, rv.2016.
Rodinné Škoda Kodiaq 2.0tdi 110kw, 2022.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lefort »

Musíš si vyžádat dodací list a podle toho uvidíš. Ale myslím, že by to mělo souhlasit.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět