kvalita benzinu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Libor »

abc

Schválně, koukni, aktualizace provedena. Tak to nechápu :?

https://www.imgup.cz/image/L6YV

Edit: Muglinovská rovněž 0%
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od abc »

Teď jsem se kouknul je tam 0,0 %. :wink:
Ale ráno byla 4,9 % takže fakt to funguje. :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Durex »

funguje appka,že algoritmus mení čísla? :lol: Né,taky jí mám,ale ještě nikdy sem nezašel k obsluze a pro kontrolu si to do kříže neověřil s dokladem od dodavatele. Příště vyzkouším :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Durex »

O benzínu toho tady bylo za poslední 2 strany napsáno mnoho. Tak jen v delší zkratce :lol:

Při plánování delší odstávky se mi osvědčila Verva 100

Karburátorům,kde je podtlaková membrána,ale vlastně veškerá pryžová těsnění moc nesvědčí být na suchu. Ona ta guma rychleji stárne. Takže je lepší nechat plovákovky zalitý a občas to třeba navrknout,protože když to nechám půl roku,tak se mi to stejně odpaří

Přídavný filtr je určitě fajn,protože benzín obsahuje dost pevných nečistot a navíc při tankování z kanystru si toho do nádrže můžu i sám dost poslat - filtr ale neodstraní problém s biosložkou

Benzín s biosložkou by měl vydržet 2 měsíce v nádrži bez větších problémů. V plovákovkách při dlouhé nečinnosti dokáže udělat slušnou paseku ...
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B5836CB
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B8BD31B
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B9CF18F

A palivo pro 2T motory doporučuji s olejem míchat před vlastním spuštěním motoru. Nedělat to tak,že si jednou za rok namíchám kanystr na poměr a pak s tím celý rok hospodařím - prodávají hezké míchací nádoby na litr benzínu s ryskama na olej pro klasické poměry
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... je-p11532/
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Libor »

Zřejmě funguje, doufejme, že to tam nestřílí od pasu :D

Tak já se už i odhodlal k tomu, že jsem chtěl dodací list k návozu paliva Optimal, který jsem právě natankoval. Ale obsluha na mě čuměla jak puk, takže jsem nepochodil. Příště musím být otravnější :)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Durex »

A ještě bych ohledně sekaček doplnil,že některé mají klasický jednoduchý karburátor,kde je možnost přídavného filtru.

Jsou ale motory,kde je karburátor součástí nádrže a tady není možné s přídavným filtrem pochodit - třeba motory B&S - na druhou stranu mají docela jemná sítka v základu. takže je to jedno a čas od času je dobré to stejně rozhodit a vyčistit. Prach je svině a u sekačky se dostane všude ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Libor »

Výstižné, věcné a poučné. Jako vždy, díky ;-)
Přesně ten šlem jsem objevil ve "spodním víku" karburátoru. Jen jsem si asi "polepšil" i o mechanické úsady. Karbec mám mimo palivovou nádrž, podle mě úplně primitivní hardware, takže mezi něj a nádrž dám filtrační váleček. A pro příště se budu více pídit a do kanystru radši BA bez biosložky. Přes zimu tedy Vervu 100.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od bloke »

Párkrát som tu spomínal benzín Gulf N95 (ktorý u nás prednostne tankujem) ako aditivovaný. Tak sa musím opraviť, až po mesiacoch som si všimol, že velké reklamné nápisy o aditivácii na toteme a aj na stojanoch tejto indicko-slovenskej pumpy, náležia len jednému druhu ich nafty.
Tak som si to overil ešte pri platení u panej, pri komunikácii z okna do okna (auto-búdka) a takto sa mi odhalila aj príčina mojej spokojnosti s týmto palivom; údajne ho majú vždy len od jedného dodávateľa, z rakúskeho OMV.

Benzín N95 („obyčajný“) pritom zas údajne nebýva rakúsky ani na slovenských čerpačkách OMV (info od ich obsluhy z roka 2017 - a ten ich slovenský N95 sa mi ozaj jazdne javil rovnako vlažný, ako zvyšné bežne dostupné benzíny napr. zo Slovnaftu, či pôvodom z ČR).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Tom7
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 19, 2017 19:16

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Tom7 »

Dobrý den pánové,

chtěl jsem být znalý a tak jsem napsal e-mail. Odpověď jsem dostal, poměrně dobrou a přijde mi škoda se o ní nepodělit a ušetřiti odepisatele případných dalších odpovědí zvědavcům jako jsem já. Snad pán vnímal odpověď jako oficiální a můžu jí tedy směle šířit. Psal jsem do Eurooilu ohledně biosložky:


"Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jaké množství biosložky obsahují vaše paliva a zdali je u vás k dostání benzín bez biosložky."

"Dobrý den,
z vašeho mailu není patrné, zda je váš zájem směřován k informaci o obsahu ethanolu, jako složky zvyšující tendenci benzínu vázat vzdušnou vlhkost, nebo obecně k obsahu biosložek, tedy jak ethanolu,tak ethyltercbutyletheru (ETBE).

Zcela prosté biosložek se v současnosti benzíny na trhu prakticky nevyskytují.

Co se týká produktů BA 95 (Natural 95, Super 95), pak tyto zpravidla obsahují ethanol, resp. kombinaci ethanolu a ETBE. Podrobnosti vám sdělí obsluha čerpací stanice.
Zcela bez ethanolu je v současnosti na trhu garantován pouze BA 98 Super plus.

Ing. Pavel Cimpl
Vedoucí odboru řízení jakosti
ČEPRO, a.s."
Odpověď z 2.1.2019



Jo a jen tak na okraj. Teď jsem se díval do appky EuroOilu, jsem z Brna a nejbližší pumpa bez ethanolu (krom tedy zmíněného BA 98 Super plus - 18x v ČR (kdo by to přepočítával, nenechte se zmást: u Antošovic jsou 2 pumpy s BA98 hned vedle sebe) a v Praze a okolí BA98 není!?!) je 32 km v Žarošicích (směr Hodonín). V okolí do 50 km bylo všude 4,9 % krom: 0 % mají ještě 32 km od Brna vzdálené Klobouky, 35 km Mohleno, 44 km Kyjov, 48 km Osvětimany a s 1,2 % ethanolu uzavírá Kojetín, 50 km od Brna.
Docela by mě zajímalo, jestli ten údaj platí i pro ten druhý benzín, když u něj není to Íčko. Že by aditivovali až na pumpě? :D



A na ještě větší okraj. :) Byl jsem v pátek úplně poprvé tankovat u EO (Střelice u Brna) a byl jsem naprosto unesený tankovacími pistolemi! Jednak příjemným materiálem pistolí, což je vedlejší, ale hlavně, tím, jak pistole umí detekovat hladinu benzínu a nepokračovat v čerpání. Když dávám plnou, tak nechám několikrát cvaknout (abych zvýšil šanci na stejnou hladinu jako minulé tankování a výpočet spotřeby byl přesnější). Někdy, u některých pump se mi stává, že když pomaličku přilívám, tak bych mohl přelít, jindy se stane, že třetí cvaknutí je kratší než čtvrtý a to mě vytáčí :?. Tady? Každé další cvaknutí je o polovinu kratší :wink: a u čtvrtého či pátého pistole sebejistě říká, že víc nedostanu! :D Paráda :-)
(Měl jsem prázdnou nádrž a bál jsem se, že na EO nedojedu, tak jsem dal litr u OMV – zdá se mi, že mají stejné pistole.)


:)
Fahrer
Příspěvky: 432
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Fahrer »

To cvakani neni tak důležité. Ja vyndavam po prvnim cvaknuti a vtom množství dat (tankování) se to Proste ztratí.
Tom7
Příspěvky: 6
Registrován: stř črc 19, 2017 19:16

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Tom7 »

Fahrer píše:To cvakani neni tak důležité. Ja vyndavam po prvnim cvaknuti a vtom množství dat (tankování) se to Proste ztratí.
Pokud vyjedete z plné nádrže 3 litry a dotankujete plnou, tak cvakání nemá moc smysl - druhé a další cvaknutí trvá cca vteřinu a dolijete třeba deci. Někdy si ale můžete zkusit do téměř prázdné nádrže dát plnou a po prvním cvaknutí třeba minutu počkat (nejlépe v nefrekventovaných časech, kdy nejsou fronty: očistit si stěrače / vyleštit zrcátka / umýt skla) a uvidíte, že si to sedne (předpokládám, že je za to zodpovědná pěna, kterou aditiva do nějaké míry umí redukovat) a dolijete ještě cca 2 litry :!: No a to už je citelně znát při výpočtu spotřeby.
Jestli mám 500 km za 40 L = 8,0 L/100
nebo 500 km za 42 L = 8,4 L/100
:wink:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od lengy60 »

0,4 l na 100 km? :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Nejde o pěnu, ani o aditiva, ani o prázdnou nádrž, ani o to, že si to sedne, ale o konstrukci nádrže. Často jde totiž o nádrž tvořenou dvěma i více komorami, navíc každá nádrž je dnes napojená na systém jímání těkavých uhlovodíků a každá má bezpečnostní prostor, který by neměl být zaplněn palivem. To vše potom ovlivňuje to, kolik paliva se do ní dá natlačit při rychlém a kolik při pomalém tankování. :idea: A nejde jen o dodatečné "tlačení" co největšího množství paliva přes "cvaky" či o uvolnění přetlaku v bezpečnostním "polštáři" odvzdušňovacím ventilem, pokud tam takový je, ale i o aktuální výkon čerpadla výdejního stojanu a šikmost plochy vs. polohu auta při tankování.
jarson1
Příspěvky: 2062
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od jarson1 »

ano. A ešte tlak, teplota, rosný bod. :shock:
Jerry neprehanas to?
...šikmu plochu na cerpačke som mal naposledy na vojne a to naschvál, lebo ....jasne , nie? ...množstvo paliva sme merali cez poklop v cisterne palicou (!) ktorý pochopiteľne nebol v osi cisterny ale naboku a to už bola iná ryža keď si cisternu otočil správnym smerom na asfaltovej príjazdovej ceste , ktorá sa smerom k okrajom zvažovala....Idealne to bolo zapichnut kolesami až do odvodňovacieho rigolu :wink:
Ale od tých rokov mam pocit , že to všade betonuju vodorovne a nejaké tlaky v pištoli sú tiež asi fuk pri takýchto podmienkach - proste to potečie možno pomalšie - nemusíš potom čakať až si nádrž odgrgne. Ale to je tak všetko.
V bežnom živote predsa nie sme v laboratóriu. Ak sa chcem dostať k čo najpresnejším dátam o tankovaní systémom " plná - plná" - to bola prvotná pointa par príspevkov vyssie ak sa nemýlim , potom je najlepšie snažiť sa tankovať na rovnakej pumpe u rovnakého stojana ( a na rovnaké cvaknutie - just nech to tu máme) a nejaké väčšie množstvo tankovaní - 10-20 nebude stačit. Potom sa možné odchýlky jednotlivých tankovaní, ktorých dôvody si veľmi pekne popísal a nepochybne máš pravdu, spriemerujú, ba stanú sa až irelevantné.
Priatelia, neberte to prosím tak vedecky...lebo ak uvidim nabuduce na pumpe v rede pred sebou fanatika , ktorý na základe týchto rád bude vodováhou merať sklon betonu a ktovie čo este, tak sa naserem :x , lebo pravdepodobne potom zmeškám kvoli tomu do práce.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: kvalita benzinu

Příspěvek od Jerry3 »

Mně vůbec nejde o měření spotřeby, ale o to natlačit do nádrže co největší množství paliva. A jelikož jezdím dlouhé trasy, často různými vozy stejné trasy, nemohl jsem si nevšimnout, na čem všem záleží. A jelikož každý lístek z tankování pro mne obvykle přestavuje účetní úkon navíc, jako lenoch se snažím ušetřit si práci. :lol:

A vodorovnost plochy? Každá je vyspádovaná kvůli odvodu dešťové vody a podle umístění kanálů každá někam jinam. :idea: Navíc v zahraničí je vcelku běžné umístění čerpaček ve svahu, neboť rovinnou plochu kvůli tomu nebude nikdo vytvářet.
Odpovědět