Který olej zvolit do CDI bez DPF?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Který olej zvolit do CDI bez DPF?

Příspěvek od Hana »

Eni i sint 5w40,Elf Evolution 900 NF,Mobil 3000x1 5w40 který z těchto olejů by byl nej do cdi bez DPF,co se týče norem vyrobcu vse stejné.Děkuji.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: dotaz

Příspěvek od bio »

NEJjlevnější, NEJvětší hustota, NEJlepší, NEJ větší cena ?
NEJlepší pro motor budou relativně krátké výměny, NEJvíce jednou za rok.
Pokud splňují normu a jsou v seznamu MB tak to bude NEJlepší.
Pardon, ale nedalo mi to, myslel jsem že olej pro MB byl vyřešen v minulých vláknech.....
https://operatingfluids.mercedes-benz.com/
Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Re: dotaz

Příspěvek od Hana »

bio píše:NEJjlevnější, NEJvětší hustota, NEJlepší, NEJ větší cena ?
NEJlepší pro motor budou relativně krátké výměny, NEJvíce jednou za rok.
Pokud splňují normu a jsou v seznamu MB tak to bude NEJlepší.
Pardon, ale nedalo mi to, myslel jsem že olej pro MB byl vyřešen v minulých vláknech.....
https://operatingfluids.mercedes-benz.com/
Neptam se Nejlevnější ,největší cena atd.A vyměna 1 za rok neb 10000 km K čemu tu teda je forum když se nemůže nikdo zeptat.Je jasne že jsou stejné ty oleje ale přec málo rozdílu může být.Třeba jste dobrý člověk dík za ochotu.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: dotaz

Příspěvek od Mirec 29 »

Chcelo by to viac info ...
Prečo práve tieto? Takto z "fleku" napíšem že by som nevolil ani jeden. (Nie žeby sa použiť nedali) Šiel by som cestou Shell HU alebo Mobil 1 prípadne iné...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: dotaz

Příspěvek od dany01 »

Hod si korunu , na ktorý to padne, a ten tam nalej. Je to úplne jedno- všetky 3 sú dobré.
Bude to asi starší diesel, dobre je sa k nemu aj tak spravat- prebehnúť raz za týždeň , ak by jazdil kratšie trasy.
Aby sa vyfukal bordel von a kondenz z oleja odparil.
Olej max 10 tis km / 1 rok
Komentáre niektorych nerieš, niekto má potrebu sa vyjadrovať k veciam , ale že by poradil , to nie.
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: dotaz

Příspěvek od PHiLiPZ »

Da sa zmenit nazov vlakna? “Dotaz” nikomu, kto v buducnosti bude hladat nieco o oleji do Mercedesu nepovie, a vsetky vlakna su v podstate “dotazy”.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: dotaz

Příspěvek od rousini »

Vlákno, které začíná dotazem, kdo by to čekal??? Hledá se Nej, včera se ztratil, kdyby ho někdo viděl dejte vědět...
Zbytečně je tu popsáno stohy témat s doporučením na NEJLEPŠÍ olej. Vždycky se najde někdo kdo tomu nevěří (anebo se mu to nechtělo číst). Nejlepší olej pro auto bez technických problémů provozované běžným způsobem v běžných podmínkách je olej předepsaný výrobcem vyjma žbrnďoly SAE 20.
A to NEJ je zkrátit interval výměny.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: dotaz

Příspěvek od Mirec 29 »

rousini píše:Nejlepší olej pro auto bez technických problémů provozované běžným způsobem v běžných podmínkách je olej předepsaný výrobcem vyjma žbrnďoly SAE 20.
Bez výnimky akejkoľvek sae :!:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Re: dotaz

Příspěvek od Hana »

Ptala jsem se pro to protože jediny ELF ma napsano že je vhodný pro motor bez DPF,ale ma API SJ.Ostatní to napsané nemají a API maj bud SN neb SM.Vím že to je pro benziny bohuže nemůžu znát vše jak někteří co si tu hrajou na machry.Jediný normální člověk je tu Pitris zatím se neozval.Tot vše.Jen bych ráda věděla který z těch tří je nejvhodnější ,je jasné že je mohu použít všechny.Tak Vám děkuji.
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: dotaz

Příspěvek od kater »

Drž sa normy SAE 5w40,pre naše klimatické pásmo najvhodnejšie a ACEA A3/B3/B4 čo sa týka ochrany motora zatiaľ neprekoná norma.ACEA C3 je pre motory s filtrom pevných častíc.
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: dotaz

Příspěvek od PHiLiPZ »

Hana píše:vhodný pro motor bez DPF,ale ma API SJ.Ostatní to napsané nemají a API maj bud SN neb SM
Motor bez DPF asi myslis dizlovy motor osobneho auta. Kazdy olej s ACEA B3/B4 je pre taky motor vhodny.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
cimik
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Re: dotaz

Příspěvek od cimik »

Hana píše:Ptala jsem se pro to protože jediny ELF ma napsano že je vhodný pro motor bez DPF,ale ma API SJ.Ostatní to napsané nemají a API maj bud SN neb SM.Vím že to je pro benziny bohuže nemůžu znát vše jak někteří co si tu hrajou na machry.Jediný normální člověk je tu Pitris zatím se neozval.Tot vše.Jen bych ráda věděla který z těch tří je nejvhodnější ,je jasné že je mohu použít všechny.Tak Vám děkuji.
Drahá Haničko, pokud máš dojem že jediný normální z celého fora je Pitris, já jako cimik z tohoto fora se tě zeptám, proč jsi nenapsala přes sz pouze jemu a vystavuješ tady stupidní příspěvek kde ani neumíš pojmenovat vlákno. A kdybys projevila více aktivity, odpověď na svůj DOTAZ bys formou lupy na tomto webu objevila. Na machry si tady nikdo nehraje, chápu že místní členy nebaví pořád dokola odpovídat jedincům kteří nejsou schopní během minuty si informaci dohledat.
Mazda 3 e-Skyactiv 186, r. 2024
Petro Canada Supreme Synthetic 0w-20

Fiat Punto 1,2 44kw, r. 2004
Liquy Moly Molygen New Generation 10w-40
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od abc »

rousini píše: Nejlepší olej pro auto bez technických problémů provozované běžným způsobem v běžných podmínkách je olej předepsaný výrobcem vyjma žbrnďoly SAE 20.
A to NEJ je zkrátit interval výměny.
rousini co mám dát do auta co má předepsanou 0w16 když podle tebe svět konči u asi 0/5W30 a víš :?: :idea:
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Re: dotaz

Příspěvek od Hana »

cimik píše:
Hana píše:Ptala jsem se pro to protože jediny ELF ma napsano že je vhodný pro motor bez DPF,ale ma API SJ.Ostatní to napsané nemají a API maj bud SN neb SM.Vím že to je pro benziny bohuže nemůžu znát vše jak někteří co si tu hrajou na machry.Jediný normální člověk je tu Pitris zatím se neozval.Tot vše.Jen bych ráda věděla který z těch tří je nejvhodnější ,je jasné že je mohu použít všechny.Tak Vám děkuji.
Drahá Haničko, pokud máš dojem že jediný normální z celého fora je Pitris, já jako cimik z tohoto fora se tě zeptám, proč jsi nenapsala přes sz pouze jemu a vystavuješ tady stupidní příspěvek kde ani neumíš pojmenovat vlákno. A kdybys projevila více aktivity, odpověď na svůj DOTAZ bys formou lupy na tomto webu objevila. Na machry si tady nikdo nehraje, chápu že místní členy nebaví pořád dokola odpovídat jedincům kteří nejsou schopní během minuty si informaci dohledat.
Jak víš že jsem mu nepsala,za další stupidně jsi napsal Ty a za další tu jsou co poradí za což jim děkuji ale je jich málo.Pokud Ty se k nim nepřidáváš tak vůbec neodpovídej.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: dotaz

Příspěvek od rousini »

abc píše:
rousini píše: Nejlepší olej pro auto bez technických problémů provozované běžným způsobem v běžných podmínkách je olej předepsaný výrobcem vyjma žbrnďoly SAE 20.
A to NEJ je zkrátit interval výměny.
rousini co mám dát do auta co má předepsanou 0w16 když podle tebe svět konči u asi 0/5W30 a víš :?: :idea:
Založ si na to vlákno :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Odpovědět