Který olej zvolit do CDI bez DPF?

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: dotaz

Příspěvek od kater »

abc,kľudne nalej 5w40 auto prešlo homologizaciou a zaslúži si olej a nie vynútenú ekozbrndu.
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od abc »

rousini já velice dobře vím co tam naliju ale zajímá mě co bys nalil ty a zkus mi odpovědět jako že by to bylo tvoje auto. Nic komplikovaného na tom není. Já od tebe nechci radu ale názor. :D
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od abc »

kater tak to seš hodně mimo. 8) Sebevrah nejsem. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: dotaz

Příspěvek od rousini »

abc: Já nikdy povoz s požadavkem na ekožbrndu nevlastnil a tudíž to jde mimo mě... Ani v tomto vlákně se neřeší motor s podobným požadavkem. A že píšu o opatrnosti z předepsaných vodiček je moje nedůvěra v ně. Osobně by pro mě auto se striktním a Opodstatněným požadavkem na takové mazivo bylo v kategorii Nebrat.
Doposud žiju v mýtech, že olej s tlustějším filmem ničemu neublíží a naopak.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
kater
Příspěvky: 220
Registrován: ned úno 09, 2020 21:59

Re: dotaz

Příspěvek od kater »

abc,jeden rozumný dôvod prečo by tam nemohla ísť 5W40? Že to predpisuje výrobca, nie je rozumný dôvod, nakoľko to predpísal kôli homologizacii a zníženie nezmyselných pokút za emisie.To že to mnohí nechcú pochopiť a lejú tam ekozbrndu "lebo výrobca"je ich vec.Nikoho presviedčať nechcem.Ja iný olej SAE a ACEA ako som písal vyššie dávať nebudem a to s čistým svedomím, že motoru neuškodím aj keby výrobca predpisoval slzy tej šialenej Grety.
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: dotaz

Příspěvek od bio »

Pro Hanu: Abych tedy byl přínosem v diskusi - jakou normu předepisuje MB pro toto auto ? Budeme se tedy bavit konkrétně.
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: dotaz

Příspěvek od PHiLiPZ »

abc píše:a víš :?: :idea:
vím
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od abc »

Děkuji pane učiteli. :wink:
Jsem na dovolené u moře, psal jsem rychle, zároveň jsem cizinec a pravopisná chyba se stala. :)
Omlouvám se za OT.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: dotaz

Příspěvek od Mirec 29 »

rousini píše:abc: Já nikdy povoz s požadavkem na ekožbrndu nevlastnil a tudíž to jde mimo mě... A že píšu o opatrnosti z předepsaných vodiček je moje nedůvěra v ně. Osobně by pro mě auto se striktním a Opodstatněným požadavkem na takové mazivo bylo v kategorii Nebrat.
Prvé auto ktoré ma napadlo je Toyota Supra isteže tá dnešná....od výroby sae 20...no ja by som bral :wink: prípadne Honda či Lexus v podobnej triede všetko rovnaká náplň od výroby a NIE pretože je potreba zmestiť sa do nejakých limitov ( aj to ) ale preto lebo japončíci nezaspali dobu a vedia ako vyrobiť motor...( A sae 20 je pre nich rovnako bežná ako pre vás sae 40)...už mnohé roky to vedia...( Iste nikto nie je dokonalý a aj tu sa chýba vlúdi).
Nedôvera? Buď z neznalosti alebo neskúsenosti alebo proste so zarytosti...
rousini píše: Doposud žiju v mýtech, že olej s tlustějším filmem ničemu neublíží a naopak.
Sám si to pekne napísal "v mýtech" :D
Riešenie je celkom jednoduché stačí podskočit o jednu triedu sae a hotovo.... zastávať ale názor že jedna sae všade (5w40) ako poniektorí
(teraz nemyslím teba) je naozaj scestné.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: dotaz

Příspěvek od dany01 »

Nechcem sa chváliť, že som (našťastie pre mňa) len chvíľu mal novú Kia, a tam boli snáď všetky rozsahy oleja čo existuju ,s dovetkom - použit viskozitu podľa podmienok a oblasti použitia. Takže ako píše Rousini, je to len GreenDeal ojeb,a snaha ako s ekozbrndou dosiahnuť najnizsie možné emisie pri homologizacii. pamätám že tusim začínalo 10w40 aj keď tam bolo DPF, končilo vodickami s C3.
Ja osobne by som už s 0w30 mal problém, aj keď normu ma...., radsej 5w30, na PD 5w40 aj keď môže aj 0w30. V našom pásme tam pchať 0w16, 20 je zvratilost pre motor. Teoreticky ak by som mal predpis 0w16,20 napr v Toyota, tak by tam šla max 0w30, a viem že ak zákazník požiada o normálny olej 0-5w30, tak mu ho tam v pohode nalejú. Asi vedia prečo.
Reakcia od Mirec viem aká bude.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: dotaz

Příspěvek od Mirec 29 »

Končilo s vodičkami s C3 :?: Čo sú pre teba vodičky?
Ak by to bola pravda s tými vašimi emisiami prečo sa to nedoporucuje výrobca absolutne vo všetkých automobilkách? Pretože im to konštrukcia a všetko čo s tým súvisí nedovoľuje...preto nehádže všetko do jedného vreca....
Otvor si mazací plán....napr od totalu....potom tam zadaj napr. Subaru....nájde ti eú alebo USA verziu....v čom sú iné? Motory rovnaké (wrx STI 2.5 T)....ale rozdiel je v Tom čo sa predpisuje v eú a čo sa predpisuje v USA...ako som písal inde... iný kraj iný mrav... čomu sa mi bránime inde je normálne.... schválne kukni a skús mi to vysvetliť prečo je napríklad tomuto tak :wink:

Inak od pôvodného "dotazu" už sme na míle ďaleko :mrgreen: snáď sa užívateľ Hana nenahnevá :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Re: dotaz

Příspěvek od Hana »

bio píše:Pro Hanu: Abych tedy byl přínosem v diskusi - jakou normu předepisuje MB pro toto auto ? Budeme se tedy bavit konkrétně.
Norma je 229.3 což ty oleje máj.jde mi jen o to který z nich by byl tak nej.Je mi jasné že jsou skoro stejne.
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od abc »

Můj tip Mobil 1 FS 0w40. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: dotaz

Příspěvek od Pitris »

Hana píše:Ptala jsem se pro to protože jediny ELF ma napsano že je vhodný pro motor bez DPF,ale ma API SJ.Ostatní to napsané nemají a API maj bud SN neb SM.Vím že to je pro benziny bohuže nemůžu znát vše jak někteří co si tu hrajou na machry.Jediný normální člověk je tu Pitris zatím se neozval.Tot vše.Jen bych ráda věděla který z těch tří je nejvhodnější ,je jasné že je mohu použít všechny.Tak Vám děkuji.
Vůbec bych neřekl že jsem (byl) normální. Naopak jsem zde byl asi největší blázen :) Snažil jsem se tady pomoct a poradit nebo vysvětlit. Patnáct let, a denně i pár hodin bo mě to bavilo. A byl jsem rád když pak někdo odpověděl, že je spokojen a že je spokojen i motor. A že jsem jich pár pomohl zachránit, resp. prodloužit jim život. A to mi stačilo. A nevadilo, že to píšu x krát po sobě.
Co mi vadí a na co už nemám chuť, náladu a možná ani sílu, je hádat se s Mircem. Vidíte sami co je zač, a soustavně to tady ukazuje. Je přikladem toho jak se dá podlehnout iluzi o tom že ekolog je víc než technik a že to co předepíše výrobce musí být taky i to nejlepší :x Já mu to ovšem vyvracet nehodlám....
On totiž Jerry měl jako vždy zase pravdu :!:

PS: Hano, na tu SZ Ti samozřejmě odpovím, ale veřejně už ne.... Díky ekoMircovi už ne :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Hana
Příspěvky: 44
Registrován: ned lis 05, 2017 18:49

Re: Který olej zvolit do CDI bez DPF?

Příspěvek od Hana »

Pitris děkuji za normální odpověď která mě dala směr. Nenech se odradit pár jedincema protože dost lidem pomůžeš .Jednoduché řešení.Zablokovat.Hanka
Odpovědět