Kontrola historie km auta

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Kontrola historie km auta

Příspěvek od Colommbo »

Od 1.1.2015 Ministerstvo dopravy ČR umožnilo kontrolu stavu tachometru automobilů, jež jsou registrovány na území ČR a prochází pravidelně technickými kontrolami. Kdo budete mít zájem, máte tedy možnost po zadání příslušných údajů zjistit aspoň jakoustakous historii najetých kilometrů vašeho miláčka v době, kdy jste jej ještě nevlastnili (stav počítadla km při prováděné periodické kontrole na STK.) Při vyplňování VIN jen upozorňuju na výhradní používání znaku 0 (nula) - znak O (velké ó) kombinace znaků VIN (ani mezi písmeny) nikdy neobsahuje. Good luck! :wink:
http://www.kontrolatachometru.cz/
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Dan1

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Dan1 »

Nějak jim ty stránky nefachčí, což se asi určité zájmové skupině i hodí. Nicméně jsem zvědav, jestli máme doma milionáře (pokud ty stránky zprovozní).
Dan1

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Dan1 »

Tak už mi to běží....
Dan1

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Dan1 »

Tak z období předemnou žádné informace nejsou. I to se může stát.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Jezevcik »

Já tam u obou aut mám zhruba desetiletou historii. Nevím, proč to nejde dál.
Věc je to každopádně dobrá, ale ještě by to chtělo podporu ze strany zákonů a velmi přísných exemplárních trestů.
Díky, Colommbo.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Colommbo »

Historie technických prohlídek mojí Omči taky začíná až v pořadí druhou v lednu 2007, první návštěva STK po čtyřech letech provozu, jež by mě z hlediska nájezdu zajímala ze všeho nejvíce, chybí, bohužel... :? Ale máš pravdu, Tome, lepší než rezatým drátem do voka... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Pitris »

Já sice znám servisní historii Accordu ze servisky potvrzované a před koupí auta potvrzené přímo v Hondě, ale zkusil jsem to pro zajímavost taky. A všechny tři STK "sedí" časově i kilometrově :wink: Dík
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Fahrer »

To je jako ve všem. Když se bude trestat bez vyjímky a neodvratně, tak ani není potřeba exemplárních trestů. Řekl bych, že exemplární trest ani není tak účinný, jako vědomí, že trestu i nižšímu neunikneš.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Jezevcik »

Já myslím, že hrozba mnohamilionové pokuty také není k zahození. Asi by si to spousta lidí rozmyslela.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od Fahrer »

Lid na exemplární tresty nevěří. Každý si řekne, že na něj to třeba nespadne. Takže ty tresty nemají žádný efekt. Navíc, neznám ani jednoho bazarníka ze svého okolí, který by dostal pokutu a nichž si nedělám iluzi.
v.vilik

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od v.vilik »

Tak obě moje auta mají historii od okamžiku, kdy jsem dělal STK již já. Takže pro mne pasé. Ale jinak díky za první vlaštovku.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od lengy60 »

Potíž je v tom,že na dovozovky to nefunguje. :cry: Dobře to má vychytané VW,pokud auto jezdilo na pravidelné servisní prohlídky,tak se dá kdekoliv na světě zjistit servisní historie auta.Nevím jak jsou na tom v tomhle směru ostatní značky,ale u Citroenu tohle nefunguje,tam centrální databáze v tomto směru bohužel není a musí se sosat informace pouze ze servisu kam auto jezdilo.Dobré to je snad taky u Mercedesu,tam se snad dokonce při návštěvě načte poslední stav km,kdy bylo auto na servisu.Kamarád mi líčil docela "veselé" historky,když někdo přijel z méďou na servis a vykouklo na něj třeba o kilo víc než bylo na tachometru. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
aniko

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od aniko »

U nás to už beží dlhšie a dobrá vec - pred kúpou sa dá overiť aspoň niečo.... buď podľa SPZ alebo VIN- tam sa ukážu všetky STK aj pod inými SPZ. A máme aj Kontrolu Originality - tam vidím stav km pri dovoze - stále sa nájdu chlapci čo km stočia až po tejto kontrole a vidím aj kontrolu laku - hrúbku laku takže hneď viem či bolo opravované po búračke... niektoré autá majú počty km jak Vysoké Tatry...hore-dole.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od NOVON »

Podvodní dovozci kiláky stáhnou ještě před první dovozovou STK,tak že to zcela objektivní není..Ale aspoň něco,aspoň to podvodníkům trochu zkomplikuje..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Kontrola historie km auta

Příspěvek od lengy60 »

Nebo jsou už kilometry stažené při dovozu v cizině. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět