Koncernak

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Mnohdy se vyplatí ho ubičovat k smrti, pak si koupit druhého a ještě budeš v plusu :idea: Mluvím tady celou dobu jen ze svých zkušeností ze strojírenské divize nadnárodního amerického koncernu.
...
Není to nic špatného, pouze se na to zejména u zahraničně vlastněných firem skutečně nehraje. A pokud jde o hrdost na svou práci a odměny, tak si nemyslím, že by zrovna zaměstnanci šáde a VW měli nějaký deficit.
...
Frustraci nemůžeš reklamovat, ale co můžeš reklamovat, to se snaží zachytit výstupní kontrola.
Přeloženo do "mého jazyka", pod knutou dobře platícího zahraničního zaměstnavatele frustrovaný český námezdní montér, jenž nezřídka moc dobře ví, že to, co dělá, by se dalo dělat lépe, si léčí svůj komplex malosti za volantem předraženého "simply clever" vozu "domácí značky", do jehož kufru se vejdou čtyři kola (tím nemyslím bicykly) na stojato pod zadní plato. :P
skodovkar píše:Úkolem akciové společnosti je uspokojování akcionářů, to je vždy na prvním místě. V opačném případě si mohou vyžádat personální změny. Chceš li se zacyklovat ve svých fabulacích, jak je libo.
A až zas bude někdo chtít kritizovat Brusel, nechť se napřed zamyslí nad tím, zda tu náhodou neplatí analogie... :idea: To nic, jen jsem se zacyklil ve svých fabulacích. :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Veselé koncerňácké příhody na pokračování si tentokrát nechám na příště. :twisted: Ne že by nebylo z čeho čerpat... :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Koncernak

Příspěvek od bloke »

Mňa bavia (i nasierajú) aj koncerňáci, ktorí nie sú práve v blízkosti žiadneho automobilu - takí svojskí ľudia v obchodoch, na úradoch, v uliciach... tam mám tiež vždy jasno, z akej sorty sa všade nabrali.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

len koncernaci nie, ale skor nemeckoznackari. oni musia prejavovat svoju nadradenost na cestach, niekedy aj riskantnymi manevrami.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Zrovna včera jsem jel za BMW (z kategorie oněch 10% čunících), jehož majitel měl na skle 5. dveří u kombíku nalepený symbol říšské orlice používaný za nacistického Německa, jen v jejích pařátech nebyl hákový kříž, ale stylizovaný černobílý symbol BMW.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Koncernak

Příspěvek od lefort »

Viděl jsem několikrát to samé s VW. Že by náhoda? :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

pobavil vtip v aglictine ze sa bmw typkovi zrazu rozblikala zelena sipka. ze ci je to dovod navstevy do servisu :twisted: :twisted: :twisted: uz aj v zahranici ich nemaju radi :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

lefort píše:Viděl jsem několikrát to samé s VW...
Tak já to "štěstí" zatím neměl.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Podle mé zkušenosti měly firmy skutečně zájem zachytit neshodný výrobek ještě u sebe. Ušetří to velkou část papírování, sankcí a nepříjemností. Strhnutí části výplaty výstupní kontrole vzniklé postihy a problémy nezaplatí.
Ta zkušenost se ovšem vztahuje na velmi specifický, dokonce přímo "speciální" obor podnikání, resp. výrobní sortiment. :idea:
Mám kratší zkušenost i z automotive, konkrétně to byla slévárna vysokotlakých odlitků hliníkových slitin. I lidé v mém okolí v něm pracují, takže vím více než bych chtěl. Nejdříve ti to jen hodí na hlavu a dodáváš zadarmo, pak tě vyškrtnou z firem u kterých se poptává a nakonec jsi firmou od které se odchází. Pokud nedodáváš, hrozí ti nebetyčné pokuty a hrozí, že si odběratel přímo do tvé firmy nasadí svého zástupce, který dohlíží na plnění dodávek kritických dílů. K tomu musíš plnit nejrůznější metriky dané odběratelem (třeba i na výrobní zmetkovitost).
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Úkolem akciové společnosti je uspokojování akcionářů, to je vždy na prvním místě. V opačném případě si mohou vyžádat personální změny. Chceš li se zacyklovat ve svých fabulacích, jak je libo.
A až zas bude někdo chtít kritizovat Brusel, nechť se napřed zamyslí nad tím, zda tu náhodou neplatí analogie... :idea: To nic, jen jsem se zacyklil ve svých fabulacích. :mrgreen:
Však to už říkám dávno! Uspořádat valnou hromadu a provést rozprodej majetku. Nemám žádnou důvěru v restrukturalizaci :idea:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Koncernak

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:Přeloženo do "mého jazyka"...
Tvému jazyku by nerozuměli asi ani Navajové :lol:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

:wink: :lol: :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Však to už říkám dávno! Uspořádat valnou hromadu a provést rozprodej majetku. Nemám žádnou důvěru v restrukturalizaci :idea:
Teď zas trochu vážně: vztáhl bych to na zde probíraný koncern, který nedělá než z lidí blbce a svou politikou blokující pod rouškou rádoby pokroku skutečný pokrok jen způsobuje ožebračování chudší části obyvatelstva.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/kam ... paign=null
Omlouvám se za opakování Pitrisova příspěvku, ale na margo té jízdy na červenou: dnes ráno chci přejít silnici na mou zelenou a zleva mi nějak furt jedou auta, samozřejmě že výhradně koncernová. Projela celkem tři, přičemž od momentu, kdy jsem začal počítat, uplynulo minimálně 5, ale spíše 6 sekund. Jinými slovy, všichni tito řidiči projížděli křižovatkou v příčném směru (nešlo o jejich odbočování doprava) na jim už dávno svítící červenou.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od Pitris »

To je (byla) ta Oktávka....
Héééj, koncerňáci. Takto dopadají ty vaše frajeřinky :evil:

Obrázek
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět