Koncernak

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

par ludi sa na "koncernak" urazilo... a to je na tom vtipne, pretoze koncernak je znackofil a pravidelny prasic za volantom.
samozrejme ze normalny/slusny sofer vagu tam nepatri a nema dovod sa urazit.. :mrgreen:
ale o trafenej husi tu uz nieco zaznelo 8)
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Koncernak

Příspěvek od rosso »

Pitris píše:
rosso píše: To zvírazněné bohužel....
To si to po sobě nemůžete někteří přečíst? Vždyť to bije do očí.... :)
No jo, pardon :oops:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Koncernak

Příspěvek od tonny »

Nechci živit tuto diskuzi ale díky protiargumentům si více všímám, jaké značky kolem mne jezdí. Těch Škodovek, Volkswagenů a Audi (se Seatem jsem zatím problém neměl) není zas tak nejvíc. Dnes podle hrubého počítání jich oproti jiným vozidlům bylo lehce přes 20%. Docela jsem potkával Fordy, Peugoty, Renaulty a Korejce. A to jsou jednotlivé značky. Takže tvrzení "je nás nejvíc" se ukazuje jako nepravdivé.

Jinak dnešní 3h v provozu, krom klasiky jediný prasící Forester.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

tento rok stretavam viac fr, minuly rok minimum.
su to dost stare auta. to snad v bazare davaju zdarma.. :lol:
----
bloke :wink: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) pepoh dne sob bře 16, 2019 10:05, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Koncernak

Příspěvek od bloke »

Japonce v tom veku už väčšinou porezli a staré koncerny postupne pokradnuté na náhradné diely, tak dominujú tí vitálne dlhovekí :twisted:
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Koncernak

Příspěvek od NOVON »

No to je zas diskuse..Jeste,ze nejsem ten koncerňak,bo bych se tež urazil.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Včera opět koncerňácký peklo! :x V tomto vlákně zmíním pouze VW dodávku odstavenou v hrdle účelové komunikace mezi stanicí metra a autobusovou zastávkou "neprodyšně" napříč chodníkem/přechodem pro chodce tak "šikovně", že mezi plotem pozemku po pravé straně chodníku u pravého rohu čumáku dodávky a vzadu, u pravého rohu zadku dodávky, a podélně zaparkovaným autem (to tam také nemělo být, ale budiž - třebaže i to bylo koncernové), nezůstala pro chodce žádná průchozí mezera. :evil:

Zbytek ve vlákně o nehodách.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Koncernak

Příspěvek od Jerry3 »

Zhruba před hodinou mne málem přejel německý koncerňák, který jel podél tramvajového ostrůvku (zastávky) proti směru jízdy! :o :shock: :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od Pitris »

A toto jsou ti opravdoví koncerňáci :roll: :evil: https://automix.denik.cz/magazin/afera- ... 90323.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Koncernak

Příspěvek od pepoh »

ked v cine potravinarska firma vedome pridavala nebezpecnu chemiu do mlieka za ucelom "zvysenia podielu bielkovin" , po vysetreni ludia vo vedeni dostali za to e-kreslo...
tak by to malo byt aj v dizelgate, lebo oni dymia po celom svete..
a nie ze debilko si odsedi ani rok, a na tucnu kauciu ide von.... :evil: :!:
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Koncernak

Příspěvek od bloke »

Nové logo koncernu vyzerá, akoby pochádzalo z konca 19. storočia, také nedomrlé, nedoliehavé... asi má evokovať počiatky elektifikácie dopravy vs. nimi zdôrazňovaný našlapnutý velkonástup el.áut.
Tu sa dá porovnať tiež staré s novým, na posúvacom obrázku:
http://www.motor1.com/news/369756/volks ... -unveiled/
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Koncernak

Příspěvek od lefort »

Takže vlastně naprosto odpovídá kvalitám jejich technologického pokroku! :mrgreen: :lol: :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Koncernak

Příspěvek od bloke »

Tá úprimnosť cez logo je v tomto až prekvapujúca :D .

Asi to nedokážem napísať v skratke, ale koncerňáctvo vo mne čoraz viac koncentruje paru (kedysi som si ho neuvedomoval, rozpustilo sa mi v odhadovanej štatistickej pravdepodobnosti, aj v neanalyzovvaní).

No keď i ako chodec mám v ceste vždy pretŕčajúce prdele či sosáky cez úzke chodníky na 98% z koncernu, keď jediné auto ktoré parkuje zadným kolesom cez tiež úzky chodník je Škodova udalosť, keď najviac smradu vypúšťajú zbytočne desiatky minút nevypnté stojace smradlavé motory TDi (dokonca i bez vodiča a posádky), keď jediné auto, ktoré "mi" zastane na priechode cez ktorý práve idem, je Audi (vyslovene na priechode predo mnou, aby pako vysadil dedka, ktorý sa vracia peši naspäť tým smerom odkial prišli /a tam aj mohli zastať o 10 m skôr/ a on ani nevkročí na priechod),
samozrejme nepoužívajú smerovky keď chodec na sídlisku bez vyznačených priechodov pre chodcov ide cez cestu a stočia si to neočakávane pred nosom človeka - miesto aby pokračovali predpokladane bezkolízne rovno ďalej...
Ak ma niekto na chodníku netrpezlivo "tlačí" od chrbta, aby som mu uskočil želane do kríkov, tak to je len koncerňák (šiel som chodníkom po pravej strane ďalej, ale príjemné to vonkoncom nebolo, pol metra pred auto-pakom).

Tak potom je už dokonalým spúšťačom to, kedy na rovnej 6-prúdovke v mestskej zácpovej posúvačke ostanú stáť komplet celou dĺžkou cez priechod pre chodcov akurát dva Rapidy na svoju červenú, kedy sa chodci dočkali svojej zelenej (ako to, že mne sa to v aute nikdy nepodarilo?) .

To si nasraný dovolím na jednu Šáde zaklopať na prdel (vodička asi nevie ktorá bije, nijak nereaguje a možno sa i zahanbí (0,01% pravdepodobnosť) a susednej dvihnem zadný stierač (som posledný prechádzajúci v skupine asi 10 chodcov, stierač už nikomu nebude zavadzať). Nato počujem trúbenie a vidím - mladý rapidňák už sťahuje okno a chystá sa mi naložiť, že čo si dovolujem... tak ho orientačne poučím že zato môže dostať 50 EUR pokutu (sadzobník presne nepoznám), začne zúrivo rozumovať, ako môže niečo takéto vedieť odhadnúť?, robí zo seba obeť nespravodlivosti, prekvapivo som nad očakávanie rozčúlený, no vtedy už počujem z vedlajšieho autobusového pruhu vedla chodníka asi 6x lodný klaksón, keď mu naskočí zelená tak zbadám ako ma popri chodníku dobieha autobus s dvoma koncerňákmi v ňom, ktorí popri neustálom trúbení na mňa vnútri od besnoty poskakujú, besnia, gestikulujú a zrejme ma častujú najhoršími nadávkami - zato, čo som si dovolil k ich súkmeňovcovi v Rapide...
Autobus bol rovnako ako oni zvláštny, divné netypické EČV, bol v ňom len vodič a pri ňom stojaci druh v mentálnej mizérii... asi nejaký špeciál pre prevoz zvláštnych osôb z nápravného zariadenia (to som už nemal silu skúmať).

No a prečo to sem píšem, keď som väščinou roky takéto denné príhody okamžite púšťal z pamäte?
Asi dúfajúc, že aspoň trocha si ulavím z toho, čo zrejme podvedome "nezdravo" potláčam, a potom mi už vela nechýba k tomu, aby som nedobrovolne niekoho neprizabil (nedobrovolne preto, lebo konflikty nevyhladávam, ale medzi koncerňákmi je človek v konflikte pravidelne, či už bez jeho komentovania, alebo - keď si dovolí čiastočne naň zareagovať.. Tí dvaja keby mohli, tak asi aj zastanú a začnú fyzickú potýčku...).

Nemám na tieto situácie slov, zvlášť keď sú medzi nami denne a na každom kroku, asi by som sa mal naučiť ich nevnímať - a som zas v rovnakom kruhu potláčania a rizikového vypúšťania pary :oops: :D
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Koncernak

Příspěvek od Pitris »

Ale běž.... Vždyť to přece není pravda. Oni přece jezdí a chovají se normálně....:)

Jako ostatní koncerňácký prasata :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět