Kia ceed sw - vhodný olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Kia ceed sw - vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

Ahoj Kluci . Mám ceeda sw z roku 9/2009 .Dle všeho by tam měl být DPF. Momentálně tam má ze servisu Kia nalitý Castrol Edge Titanium FST C3 5W-30 .Jelikož se mi po skončení záruky nechce platit tolik peněz ,tak jsem se domluvil ,že si přivezu svůj. Dle toho co tam mám (C3) usuzuji ,že DPF by tam být měl. Doporučíte mi koupit ten samý ,tzn. od Castrol nebo nejaký od Shell?
Vybral jsem tyto cenově rozdílné. je mezi nimi nějaký rozdíl?

Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30
Shell Helix Ultra AM-L 5W-30
Helix HX8 ECT C3 5W-30

Někde jsem viděl tabulku a hodnoty mazivosti a všeho okolo mají totožné. Mohu tedy zvolit jakýkoliv z nich? Nebo máte jinou značku ,kterou by jste doporučili.Jinak jezdím spíše kratší trasy cca do 5-15 km s občasným delším výletem parkrát do roka a parkuji venku.

A nějaký eshop, kde by jste rozhodně nedoporučoval kupovat, protože ceny jsou opravdu velmi rozdílné :)

Díky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

Jestli je DPF, tak se drž ACEA C3 :!:
Hodně mrazivé starty 0w30
Krátké jízdy 5w30 nebo 5w40
A olej měnit po 10-ti tkm nebo po 1 roce.
Shell není špatný, Castrol je drahý standard, ale jsou i jiné (a lepší) oleje - třeba Yacco, Ravenol, Motul, Millers, Sunoco....

Na ty Tvoje jízdy je ale diesel s DPF opravdu ta "nejideálnější" varianta :evil:

A neřeknu Ti kde nekupovat, ale můžeš třeba tady na oleje.cz, znackoveoleje.cz, millersoils.cz nebo u dufy.cz

Podle toho co tam nalil servis ale nepoznáš jestli tam DPF je - ti mají (třeba jen) uni olej který se dá kamkoliv, ale jestli by si tam ten filtr neměl, bzde prl motor lepší olej B3 nebo B3/B4.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

Pitris píše:Jestli je DPF, tak se drž ACEA C3 :!:
Hodně mrazivé starty 0w30
Krátké jízdy 5w30 nebo 5w40
A olej měnit po 10-ti tkm nebo po 1 roce.
Shell není špatný, Castrol je drahý standard, ale jsou i jiné (a lepší) oleje - třeba Yacco, Ravenol, Motul, Millers, Sunoco....

Na ty Tvoje jízdy je ale diesel s DPF opravdu ta "nejideálnější" varianta :evil:

Ano ACEA 3 mám ve specifikaci i manuálu.Jen mi šlo o to jestli mezi těmi shelly je nějaký větší rozdíl. Cena za 1 litr je u jednoho třebas 130 a u druhého 160 a ACEA 3 mají všechny z těch co jsem psal.Jinak bych volil ten co mám ,tedy 5w30. Ročně najezdím málo cca 8000 km. :-) Když jsem tehdy auto kupoval ,bylo předváděcí ,najeto cca 20000 km a nabídli mi ho o dost levněji oproti novému benzínu.Tak neber to :-) Origi servis kam pravidelně jezdím mi potvrdil že DPF mám.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

Těch 8 tkm by bylo na výměnu při Tvých jízdách tak akorát....
Když je třeba tak dej tu C3, a u toho Shellu bude u řad Helix Ultra a HX zřejmě rozdíl v základovém oleji. V kvalitě pro Tvůj motor asi moc ne....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

Pitris píše:Těch 8 tkm by bylo na výměnu při Tvých jízdách tak akorát....
Když je třeba tak dej tu C3, a u toho Shellu bude u řad Helix Ultra a HX zřejmě rozdíl v základovém oleji. V kvalitě pro Tvůj motor asi moc ne....
Takže je jedno který z nich.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

Asi ano....
Ale já bych zkusil třeba i Ravenol HLS 5w30.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

OK. Díky za rady. Jejich konfigurátor mi doporučil Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30, tak bud vezmu ten a nebo ten Ravenol. Všechno bude lepší naž cálovat skoro 2500 za Castrol od nich :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

Dva a půl tisíce dáš komplet, nebo jen za olej? :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

No vždy pouze za olej cca 1500-1600 ,ale loni jsem se díval do protokolu jen olej 2430 kč. Prý přešli ze shell na Castrol a že prý vydrží až 30000 km . Tak jsem jim letos volal ,že si přivezu svůj :wink: A hned si vyměním za 200 pylový filtr ,který mi počítali přes 700.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od shalibaba »

Jestli jsi rozhodnut pro Shell, tak bych hledal autorizovaného prodejce.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

vorryy píše:....jen olej 2430 kč. Prý přešli ze shell na Castrol a že prý vydrží až 30000 km....
No pěkně děkuju :evil: A za těch 30 tkm na olej by pěkně poděkoval i ten motor :evil:
Nevím kolik litrů oleje máš v motoru, ale když budu počítat 3 x 5 litrů po 150-ti korunách za litr Shellu, tak na tom Ty budeš cenově po 3 výměnách oleje po 10 tkm finančně stejně jako u toho jednou Castrol "LL" za 2400,- :x Ty na tom budeš stejně, motor nesčetněkrát lépe :wink: a vyjde Ti i na ty dva další filtry.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od shalibaba »

Otázka je, co znamená, že vydrží.
Jestli ve skupenství oleje jako takového, nebo vydrží fungovat jako olej na mazání motoru anebo zda vydrží i motor chránit.
Tam je hodně důležité, jestli těch 8000 km najezdíš občasnou dlouhou jízdou, anebo jezdíš každý den krátké trasy. Pokud to druhé, tak se Ti u nafty ani nestihne olej pořádně prohřát na provozní teplotu a bude Ti v něm zůstávat vlhkost a tím bude hodně brzo degradovat.
Tento motor neznám, tak nevím, jakým způsobem probíhá regenerace DPF, ale může ještě docházet k tomu, že u kratších jízd neproběhne celá regenerace a bude se Ti dostávat nafta do oleje a to kvalitě a trvanlivosti oleje také neprospěje.
Viděl bych to jak píše Pitris, raději častěji vyměnit olej - náš ropák najede ročně cca 13t km, z toho 8t přes léto a 5t přes zimu a měníme olej vždy v dubnu a v listopadu.
Olejová náplň je 6 litrů, používám od Mobilu 1 olej ECT 0w30 - litr od ofiko dovozce za cca 210 Kč, což je roční náklad navíc cca. 1400 (i s olejovým filtrem) - naštěstí náš motor má olejový filtr nahoře a konstrukci vany motoru tak, že odsátím oleje měrkou vysaji o cca decku až dvě více oleje, než vypuštěním.
Jezdíme krátké trasy, takže diagnostikou kontrolujeme zaplnění filtru a když je plný, tak si vyjedeme na výlet. :P
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Pitris »

Po 30-ti tkm je z motorového oleje v osobáku kyselá brusná pasta :(
A v tomto případě, kdy psáno že "spíše kratší trasy cca do 5-15 km" obzvlášť :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
vorryy
Příspěvky: 30
Registrován: pát lis 23, 2018 19:30

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od vorryy »

Ok .Na roční výměnu po 8000 km je fakt olej za 2500 draahej jak prase :-) Já nejezdím každý den kraátké trasy. Do pracě mám Fabii 1,4 mpi benzín. S tímto jezdím v zimě převážně na nákupy ,navštěvy ,ale hlavně v zimě najedu tak do 2000 km. Přes léto jezdím autem na závody průměrně 30-200 km dalekotak 50 krát do roka. A nebo kdyžje Fabie třeba v dílně ,tak opravdu minimálně od té práce cca 3km ,když je hnusně. Jinak jezdím do práce na kole :-)
shalibaba píše:Jestli jsi rozhodnut pro Shell, tak bych hledal autorizovaného prodejce.
Pema -Oleje by měli být ok.?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Kia ceed sw -vhodný olej

Příspěvek od Jerry3 »

Castrol je nejlepší, ten vydrží všechno! :twisted:
Odpovědět