Kde kupujete autodíly?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Jezevcik »

Četl jsem, že tehdejší produkce z ČT si tu Hondu vyhlídla na Karláku, kde s ní majitel pravidelně parkoval, zjistila si adresu a uzavřeli spolu smlouvu o zápůjčce. Pán měl podmínku, že bude přítomen všem natáčecím scénám, kde se auto vyskytuje. Asi musel dost trpět při té aranži do nabourané lampy. Počítám, že toho žigula tam nasoukali ručně a Civika předtím raději obložili matracemi :)
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pedro »

To asi jo. Měl jsem za totáče Simcu r.v. 75 a vim že sehnat díly v Růžové ul. nebo v servisu ve Strašnicích bylo peklo,nejen finanční.
Tak to nejsem ani mimo mísu ve vlákně :wink:
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Brembo »

Tak som objednal INA,som zvedavý či sadne. čo výrobca,to iné udanie rozmerov. Predpokladám ale,že su len 2 varianty,len každý výrobca tie rozmery meria inak-v opačnom prípade by bolo variacií minimálne 10,a to dost pochybujem,že na jeden motor sa montovalo 10 a viac druhov alternátorov. Inak vdaka za odpovede.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bloke »

Je normálne aj v ČR skokové zdraženie o 25 až 30% v jednom obchode? Jav som zaznamenal už v druhom slovenskom, mne poruke (madparts.eu kde zlom nastal niekedy pred pol rokom a zotrval).
Musím sa tak kvôli pôvodne podobným cenám premiérovo obrátiť na bratov Moravákov (mlparts), hoci nerád :D - to len kvôli prípadným nákladom na zaslanie opačným smerom (ak nezrovnalosti vyplývajúce napr. z chabých, či nejednoznačných popisov).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Já si všiml na bezo.cz nárust ceny oleje Sunoco Sportivo 5w50 i o víc jak 30%. 5-ti litrovka stále ještě loni kolem 800 a teď 1425,- :(
Jinak ale ceny ND na podvozek co jsem sháněl tak jim tam zůstaly +- stejný....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bloke »

Tak to vyzerá ešte opodstatnene, zdraženie od jednej značky/ dovozcu/ dodávateľa. No také +štvrtinové tretinové na takmer celý sortiment zaváňa už niečím iným, neviem identifikovať z čoho pochádza, či z nenajedenosti (maloobchodník sa časom chce hrať na VO - pôvodné ceny sa sotva dosiahnu až pri novozavedených limitoch predpísaných obratov..., alebo si len chce bez námahy prisoliť), chabej konkurencie (=všetci rovnako pomerne drahí), oder was.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Nepátral jsem po tom nějak důkladně bo jsem to nepotřeboval ale ostatní Sunoco oleje tak velký nárust ceny nemají - řádově desetikoruny....

Ale jinak na tom bezu - tady ebezo.cz - ceny :wink:
(dva kšefty - byť v jednom. bezo a ebezo)....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bloke »

Nedávno som postrehol pre mňa nových autodílos.cz , mali tiež priaznivo nízke ceny; ak som niečo letmo porovnával asi najlepšie, ale do SR neposielajú (niektorí tiež vôbec, iní len draho, ďalší OK cez doručenky či inak nazvané odberné body).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od NOVON »

Porovnávám 3 obchody/e-shopy.Vzdycky stejna taktika-nalakat zakazniky na nizke ceny a pak pomaloucku,potichoucku zdrazit.Onehda jsem kupoval cep rizeni na Galaxy,cena 260 kč,pak znovu ten stejny cep rizeni o den pozdeji,ve stejnem obchode,stejneho vyrobce a uz byl za 320 kč.. :-) Normalka,ne?
No jeste,ze od zari nastupuju do nadnarodni spolecnosti v oblasti autodilu,tak budu mit dily bez rizika padelků a bez cekání.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bjukemen »

ceny sa menia casto a odvijaju sa od kurzu,treba to sledovat, ceny sa vratia znova na nastavene minima, objednavam tak uz roky
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od tonny »

NOVON píše: No jeste,ze od zari nastupuju do nadnarodni spolecnosti v oblasti autodilu,tak budu mit dily bez rizika padelků a bez cekání.
To by sis mohl po práci udělat ještě e-shop, alespoň pro oleje.cz. (Odpověď znám :D )
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Libor »

NOVON:
Gratuluji, upřímně ;-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bloke »

Novon, všetko najlepšie prajem po nástupe nech je OK. Tiež mám podobné skúsenosti z pomalého/ skokového zdražovania, buď u nových zákazníkov (po prihlásení sa výhodnejšie ceny), zdraženie príde niekedy po roku;
Alebo sa objaví nový obchod, či len jeho nový e-shopový názov, nové stránky...zlepšia sa (širšia ponuka, lepšie vyhladávanie, popisy priradenia..) vrátane priaznvých cien, a cca po vyše roku cenovo skočia o desiatky %, medzi výhodnejšiu konkurenciu sa nevrátia ani po ďalšom polroku, roku.

Určitá časť e-obchodov nielen pre autá zjavne funguje cez algoritmy, kedy pri záujmovom náraste (pri málo kupovanom dieli starého auta stačí, že jeden človek naňho odklikne z heureky, ďalší deň priamo...) a už im automaticky hodí za krátky čas cenu o čosi hore. Alebo až po objednaní.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Jerry3 »

Tenhle systém se zjevně uplatňuje i, resp. hlavně při nákupu letenek: při prvním vyhledávání je cena nejvýhodnější, návazně pak už jen roste. Přitom vyhledávací systémy registrují nejen IP adresu dotazovatele, ale podle různých algoritmů poznají, že jste to stále vy, kdo se chce někam v daném termínu letecky dostat.

Perverznost využívání počítačových systémů jsem poprvé okusil v r. 1995, kdy jsem chtěl v CH prodat ojetý vůz: hned první obchodník si mne zavedl do sdíleného systému, a ani jeho konkurenti mi pak už nenabídli více.
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od bloke »

Perverznosť je pri niektorých postupoch to správne slovo :wink:.

Ešte som si spomenul na ďalší postup, kedy som po vyše roku už po prihlásení nevidel nižšie ceny než bez neho, len som v účte našiel ticho zašitý údaj, že mám predpísaný min. ročný obrat okolo 1000 EUR bez DPH (od začiatku som im telefonicky zdôrazňoval, že som obyčajný zákazník ktorý občas kúpi niečo pre svoje auto, ak by boli zameraní pre VO a prevádzky, tak sa u nich ani nepokúšam registrovať; ubezpečovali ma však že sú aj pre takýchto bežných zákazníkov, takže prvotne ani žiadne obraty neprikazovali).
Pri cenách vyšších asi o 40% som však už o nich nejavil ďalší záujem.
No zrazu sa mi ich obchod začal objavovať v pôvodne výhodných cenách cez heurekové vyhladávanie (a len pri niektorých dieloch).
Keď som sa odklikol a chcel nakúpiť, tak nenápadne som mal v ďalších krokoch objednávky zas tie +40% ceny; aj prihlásený, aj neprihlásený.
Pri telefonickom overení sa vyhovárali, že mám niečo s prehliadačom alebo cookies atď.

Potom som prišiel nato, že cez svoje prihlásenie mi nikdy nedovolilo nakúpiť za cenu k nim priradenú z heureky, tak som naozaj musel čachrovať s vymazávanými cookies ale zásadne bez prihlásenia, hoci som napokon uviedol svoje pravé meno ako "neregistrovaný zákazník", ktoré som u nich mal zaregistrované. Tam mi už cenu nezvýšili.
Pri osobnom odbere som potom u nich zbadal nejaký leták s objednávacím kódom na zľavu z ceny, tak som sa spýtal že ako to funguje, a s výraznou výčitkou mi odpovedali, že to nie je určené pre mňa, lebo "vy ste si našiel našu najnižšiu cenu cez heureku, tak nižšie už ísť nemôžete" :lol:

Pritom tie najnižšie ceny -ťažko vydolované vyššie uvedeným postupom- vyzerali byť bežné asi v tretine českých e-shopov z vyhladávačov pre "obyčajných kupujúcich" (v SK také ponuky málokde prítomné), takže sa stále vraciam k slovenským špecifikám chabej konkurencie.
Teraz je už tento postup pri onom obchode nedosiahnutelný.

Stačí im niektorým zrejme krátkodobo vyslať do sveta informáciu, že "tu sa dá nakúpiť/ nakúpil som tu výhodne" (čo na tom, že i s obštrukciami), a ďalej už dúfajú, že u nich budú ľudia s týmto vedomím kupovať trvalo, aj pri +25% až +40% cenách. To iste, zvlášť keď ide o oblasť internetových obchodov, viacmenej rýchlo porovnatelných.

P.S. kratšie som ich chyt(r)áctvo nedokázal opísať, lebo naozaj išlo o pomerne prekombinovaný komplikovaný „model“ :o.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Odpovědět