Kde kupujete autodíly?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od rousini »

Z fy Motora mi v mailové korespondenci potvrdili, že Valvoline berou z oficiální distribuce.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Colommbo »

Vector: Ahoj! Moje babička říkávala "kdo se bojí, sere v síni"... :) A teď vážně - určitě bych se nebál.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Vector
Příspěvky: 47
Registrován: ned srp 23, 2020 16:21
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Vector »

Díky pánové, paráda.
Loni jsem bral známému na BMW Shell Ultra 5W-30 z MLparts a ne z e-olejů (byl vyprodaný) a vypadalo to, že už ho někdo přede mnou otevřel - vytekl mi v autě do koberečků a pod víčkem nebyl alobal (pravda, ne všechny značky dávají). Vlastně i to víčko už bylo „odcvaknuté“ z toho plastového spodku. Navíc na flašce jsem nenašel datum nic. Do auta jsem ho ale nalil a raději už nešpekuloval :lol:
... proto ty mé obavy.
Mazda 2-DE 1.5 GT 76 kW
Motor: Valvoline Maxlife 5W-40, převodovka: Valvoline GearOil 75W-90
Filtry: MANN
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Vector píše:....vypadalo to, že už ho někdo přede mnou otevřel....
Tak si to ale neměl brát. Ať Ti dají neoteřený.
Jinak párkrát jsem bral v MLparts i v Motoře a nikdy problém.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Vector
Příspěvky: 47
Registrován: ned srp 23, 2020 16:21
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Vector »

Pitris: to jsem zjistil samozřejmě až jsem ho vytahoval z auta a všiml si, že se počůral (naštěstí do firemního a naštěstí do gumových koberců). Co jsem ale kupoval třeba HX6 z e-olejů, tak taky neměly víčka z alobalu ... Valvoline i Petronas vždy měl. Jinak vždycky spokojenost v těch shopech.
Mazda 2-DE 1.5 GT 76 kW
Motor: Valvoline Maxlife 5W-40, převodovka: Valvoline GearOil 75W-90
Filtry: MANN
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Jo, alobal někde není, ale víčko by mělo být zajištěný. Nebo aspoň nepamatuji že bych to u nějakého oleje otevřel bez překonání "pojistky".
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od BigBang »

Vždycky jsou minimálně trhací kroužky na víčkách, aby bylo poznat, že je to otevřený. Alobal je vyjímkou, ale bývá.
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Dám to asi sem byť to není ani tak o autodílech jako o autoservisu....☹️
A jde o autorizovaný servis protože s klimatizací jsem nechtěl mít nějaké případné potíže kdyby něco.... No 🤨
Jedná se o autoservis Autoelegance Honda v Brně Řečkovicích. Podotýkám že doposud (a byl jsem tam několikrát z různých důvodů a s různými auty) jsem tam problém ani s prací, a ani s přístupem lidí neměl. Až teď.... ☹️
Na Accordu z r. 2011 mi odešla do věčných lovišť elmag. cívka na klimatizaci. V Řečkovicích měli na měsíc dopředu plno, tak jsem (byť jsem tušil problém s dojetím do Židenic protože tam se staví velký nadjezd) zajel do těch Židenic. Tam řekli že ta cívka (ale že s ní udělat zároveň i spojku kompresoru), že cena cca 20.000 bez daně, a že druhovýroba neé.... Vzal jsem si čas na rozmyšlenou 🤨 😄
A se synem začali hledat -> a našli. Na motoře asi 4 kompresory, jenže ani jeden ne přesně na můj typ CU2. A v autokelly měli taky (a ten by asi i pasoval) - za 25.000. Jinak nic ☹️ Takže mladej "vyjel za hranice". Amazon, eBay, a další jiné.... Nic. A pak někde v Číně našel jak cívku tak i spojku za 600. Korun. Plus doprava 1500 a clo 900 - takže za 3000 vše. Risknul jsem to a objednalo se to. A domluvil se na opravu v Řečkovicích (páč na to staveniště v Židenicích - Honda tam je v centru stavby) jsem se zařekl že nepojedu. S mými díly neměli problém to udělat (za to palec nahoru 👍) jen se tam divili že jsem to vůbec sehnal, a za kolik.
OVŠEM když jsem si potom šel pro opravené autí (ano - nejen že to fakt pasovalo, ono to i funguje) tak moje staré díly nebyly ☹️ A začalo - byť slušné ale - vymlouvání se, hledání, a poté i nezvedání telefonu (a to slíbili že se ozvou). Takže jsem tam zajel a -> no nic. Nemají to, někdo to musel asi vyhodit. Mě to však připadá že si to někdo musel asi vzít. A schválně. Pro sebe, pro kámoše, pro někoho.... Pro někoho kdo si to nechá za "pár" peněz zrepasovat. Třeba....
Ano, měl jsem nechat do objednávky práce napsat že díly chci zpět ale jak říkám - dřív nikdy problém a vždy ty staré díly vrátili. Nenapadlo mě že....🤨

Takže do autoservisu Autoelegance Honda Brno Řečkovice už nepojedu. Asi ☹️ Měl jsem jet do těch Židenic !
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Colommbo »

Máš halt na našich silnicích ne moc obvyklé auto, k tomu výměna dílu za, jak píšeš, hodně peněz, což ve výsledku způsobilo, byl-li demontovaný díl shledán za zřejmě opravitelný/repasovatelný, jeho vypaření. Nic překvapivého či fatálního, zkazit člověku náladu to však spolehlivě dokáže... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět