Kde kupujete autodíly?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Bramborak3 »

Může mě někdo vysvětlit proč stojí tlumič sachs na autodoc 3900 a 4500 ( ted slevy 15 % ) a na autodufy 2770 kus a granex.cz 2400...Co má potom člověk koupit ? Proč jsou v tom takové cenové rozdily ? O febi bilstein vím, že to vozí z Polska šmejdy..přebaleny číny. Pak ma potom i člověk strach vzít tlumič za 2400kč. Ale Sachs by si to asi nelajznul, jake ma postavení na trhu a prvovýroba. Ale nejdražší taky neznamená, že to bude kvalita z Němec. Poradíte kde to koupit ? Dekuji
Jak se tak dívám, tak ten autodoc jsou židáci a mají všechny značky tlumičů o 800-1000 dráž. Takže to není jen Sachs.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od jarson1 »

na autodoc som raz zasielal nejaký dotaz a odvtedy mi chodia mailom tie ich akcie. Žial, je to tak, že maju akciu vlastne v kuse +/-25% . Teraz mi poslali , že 40% na brzdy napríklad. No a realita je taká, že ked porovnáš konkretne ceny s menovanými Granex...napríklad , tak zistíš , že napriek akciam su stale vo finale drahší.
Od dufy som zatial kupoval iba oil, takže o dieloch nič neviem a od Granexu som bral práve tlmiče. Boli to ale Kayaby a všetky made in japan. Ale to je udajne dané tým , na aké auto to chceš. Ak ide o europsky model môže sa stať, že budu kludne aj české. Fabriky maju rozdelené kto pre ake modely vyrába.
Počítam, že podobne to bude aj u Sachs. Moje original na Civicu su Sachs a su made in spanelsko.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Bramborak3 »

No můžu tam dat různé alternativy. Kyb, Sachs, monroe, meyle, koni....
Hlavně dodržet to orig číslo tlumičů pro M podvozek. 31316750791 nebo 792. Kyb 1800kc kus, monroe 1500, sachs 2700. Meyele 1400.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od lefort »

Kolik stojí Koni? Já bych vzal cokoli kromě Monroe. Jakýkoli nový tlumič slušné značky bude lepší než to co tam máš teď...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pedro »

Pouzivam DACO.
Dal jsem je po reko napravy, po rane i na Almu.
A to je auto, ktereho si vazim a nejen pro vlastnosti podvozku.
Monroe uz nikdy. Zkusenost ze sportovne upravene S 130(6).
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Bramborak3 »

Kammol píše:Me dneska prisla zasilka z dufy. Ravenol vst, tak zitra jdu na to :-)
Ja tam ted budu brát známé do staré oktavky tdi max life 10w40, sobě 2x millers benzín aditiv, olej do převodovky millers EE Nano, max life atf do řízení a max life 10w40 sobě.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od NOVON »

Bramborák: Co se týče rozdílu v cenách dílů jde o to za kolik nakoupis a kolik lidí firma živí..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Adam Gti

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Adam Gti »

Autodily Pema, Peroil Znackoveoleje. Pema uzasna rychlost, komunikace, ochota , fakt profici, nemuzu rict kriveho slova . Peroil zarucena kvalita oleju, dokonale zabalene a vytesnene krabice, myslim ze by zbozi prezilo i kdyby za jizdy vypadlo z dodavky ;-)
Adam Gti

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Adam Gti »

Tak poprve jsem objednal ted na Dufy.cz , " lepidlo " Ravenol HVT 5w50, protoze jsou jedini kde ho maji.
Dostupnost externi sklad pozn. vyrizeno obvykle ihned. Objednan pred 3 dny a od prvniho emailu o prijeti objednavky se nic nedeje. Takze zatim nic moc spokojenost.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Colommbo »

Kolem tohoto oleje mi to přijde furt nějaký divný. Nabízí ho jen dufy a jen v pětilitrovém balení, když jsem jej zjara objednal (a zaplatil), druhý den mi paní volala a omlouvala se, že není a s velmi vysokou pravděpodobností nebude, tož jsem objednal MaxLife 5W40 a přeplatek mi vrátili na účet. Před pár týdny jsem objednal (a zaplatil) znovu sedm litrů ML 5W40 plus filtr, poslali jen šest. Telefonicky jsem hovořil s pánem z obchodu, říkal, že to prověří ve skladu, a bez dalšího asi za tři dny přišel chybějící litr. Je pravda, že na komunikaci se zákazníkem by Ostravaci mohli trochu zapracovat... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Adam Gti

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Adam Gti »

Me ani nikdo nevolal. Napsal jsem meil jestli je nejaky problem ? Kdyz do vecera nic, tak to stornuju a smitec. Mozna u Pemy vemu VR1 Valvo, nebo Repsol Carrera ten ma i estery.
Adam Gti

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Adam Gti »

Tak ted prisla aspon odpoved na email.

Dobrý den,

omlouvám se za zdržení objednávky.

Olej nám nepřišel z externího skladu. Zjišťuji kde je chyba a budu informovat.

Petr Hruboň
Tryskomys
Příspěvky: 4
Registrován: úte říj 13, 2020 19:58

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Tryskomys »

Tak dnes dorazil Ravenol HVT z Dufy.cz. I ta komunikace tam nakonec byla takze, pochvala.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Pitris »

Já mám teď poslední dobou bezproblémové nákupy dílů na https://mlparts.cz/autodily a kapalin na https://www.autodily-pema.cz/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Vector
Příspěvky: 47
Registrován: ned srp 23, 2020 16:21
Bydliště: Brno

Re: Kde kupujete autodíly?

Příspěvek od Vector »

Ahoj pánové, mám následující dotaz: Po docela dlouhém období, co jsem všechny díly pro sebe a přátele bral z MLparts v Brně, jsem zkusil vzít něco z obchodu Motora (taky Brno) a spokojenost. Vyšlo to ještě o nějakou stovku levněji a až na jeden Knecht z Číny jsem byl se zbožím spokojený.

O co mi jde jsou ale oleje - nabízí jich celou řadu a Valvoline Synpower/Maxlife, který půjde na další výměnu, mají také a za dost dobrou cenu - vlastně téměř nejnižší na heurece. Doteď jsem oleje bral u výstaviště v E-oleje.cz a spokojenost maximální. Takhle bych si ale ušetřil cestu ... báli byste se takového nákupu (skrz padělky samozřejmě)?

DÍKY
Mazda 2-DE 1.5 GT 76 kW
Motor: Valvoline Maxlife 5W-40, převodovka: Valvoline GearOil 75W-90
Filtry: MANN
Odpovědět