Kde jsme ne-byli spokojeni

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jarson1 »

Viete ako vyzera odborné a drahé ošetrenie , ba dokonca "renovácia" ( lebo tak hovorí reklama danej firmy , že "Renovácia podvozkov" ) po slovensky ?
Reklamný snímok vyzerá takto:
https://ibb.co/KqK2Vzw
Realita?
...pre zaciatok chuťovka - s čím vas pošle tato firma domov s úsmevom a želaním šťastnej cesty :mrgreen:

https://ibb.co/FzN9Mb6
https://ibb.co/z8y61PS
https://ibb.co/tBcqJhm
https://ibb.co/b1dG7PZ
https://ibb.co/nrKpwFY
...ešteže sme mali náhodou v každom aute hasičák 8)

raz darmo , život je velká sranda :mrgreen:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od pepoh »

nefunguje to
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od Pitris »

Funguje to. Rezavý roury :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od Colommbo »

Rezavý roury taky vidím, nicméně mému chápání nějak uniká souvislost - to jako že firma prasácky přestříká s podvozkem i ty rezavý roury...? A jak to vyšlo najevo, ten dotyčný je pak zbavil nástřiku, aby odhalil pravdu...? Mohu poprosit o bližší vysvětlení...? Děkuju!
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od pepoh »

neukazalo fotky, teraz uz ide.
na take veci (povrchovy problem), by som to strekol brunox epoxy. chemicky zastavi koroziu, a urobi tvrdsiu vrstvu ako bezny vosk. vyzera to jak ciry lak, v pripade hrdze scerna. toto planujem lokalne pouzit, ak by odspodu bola korozia od strku. bubny, polosi, brzdove trubky atd...
teraz uz je neskoro, mas to v pokrocilom stadiu rozkladu.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jarson1 »

takže bližší vysvětlení? no máš ho mať :)
carina bola odvezená v nov.2020 do firmy , ktorá robí (aj) renovácie podvozkov - Mito tech Nitra.
Dohodnutá bola oprava a osetrenie podvozku v rozsahu - opieskovat na holo, zbavit veškerej hrdze, opravit poskodené miesta atd co sa po opieskovaní a ocistení na kov nájde. Následne nový nástrek podvozku neviem kolko akých vrstiev...plus dutiny samozrejme . A k tomu oprava blatníka, kde v mieste prichytenia zásterky začínal hrdzaviet. Klasicky zvnutra, poznáme to. Nic hrozné, ale ked to neopravíš...
Proste som si našetril a rozhodol sa . že k 30-ke dam svojej japonke darcek aby tu so mnou bola dalších 30 rokov pekne bez hrdze 8)
Výsledok mal vyzerat nejako ako na tej ich fotke z galérie "naše práce".
Ono to na prvý pohlad , ked sa zohnes pod auto aj vyzeralo, že sa nieco urobilo, to akože ano. Každopadne ked som auto už konečne po pol roku vyzdvihol a po 16 km cesty od "pána renovátora" chcel natankovat pred 260km , ktoré ma cakali domov, tak namiesto do nádrže som vypustil 100oktánovú maškrtu od OMV rovno na zem. Takže jediné co som vtedy riešil , bolo auto rýchlo odtlacit do bezpecia nech to tam celé nevybuchne. Ono to totiz stekalo tak nejak aj na výfuk a ten po 16 km po dialnici nebol práve chladný. Tá akože rezava trubka je totiž palivové vedenie od hrdla k nádrži.
Takže asi tak.
Mne je jasné, že to nezhrdzavelo u neho, tá rura má 30 rokov. Ale toto predsa musel vidieť. Zvlast ked tie diery zrejme vypieskoval on, lebo predtým nic netieklo. Proste to zafarbil a hotovo. Vlastne aj to iba zo spodu. Hore to bolo bez náteru. Mna proste šokuje , že to nielen tak nechal, ale este ma s tým pustil pekne na cestu.
No nevadí. Už je to za mnou. Nechcem tu riešiť nejaké krivdy alebo tak nejak. Vlastne som to zobral velmi "športovo". Ani som sa nezbláznil, ani ma neporazilo, ani som nikomu nedal po papuli....proste som si uvedolmil, že mi to nestojí za to sa zlostit. Aj tak si musím pomoct sám.
Len ma pri tom tak napadlo, že by bolo zaujmavé založit nejaký rebríček top "opravárov" aj s ich výtvormi.
Mimochodom ako sa zistilo tak dutiny vobec neurobil - udajne na to proste zabudol. Zaplatit si ich vsak nezabudol dat.
Ono akože toto nie je všetko. Postupne nachadzam dalšie "bonusy" po tomto renovátorovi. Zatial prepálená farba na lemoch ( zrejme ked na spodku niečo zváral), v motore bolo tolko piesku, že vyzeral ako džíp z 2.sv. práve nájdený na Sahare, dnes som bol prezut - robil mi aj kolesá - chlapci sa normálne smiali, že kde to obuvali, že je dezen naopak. Odhliadnuc od toho, že najprv nevedeli tie kolesa dat vobec dole, lebo boli doslova nalepené na nábojoch - zrejme este cerstvá farba pri montáži, niekto sa mi snažil asi odtrhnut bočnu lištu dverí a niekto iný ju potom lepil späť nejakým tmelom - na to , že je auto tmavo sivé, tak ten biely tmel tam fakt krásne svieti :? , podbehy dostali zopár nových rýh a odrenín - neviem ako k tomu doslo , ale maskovat ich bielou farbou na tmavo sivom podklade je tiež trochu divočina, zvlast ked je to až na kov a samozrejme už aj pekne chytené hrdzou....a dalej uvidíme. Zajtra mam trochu cas, tak to pozriem zblízka.
A skoro som zabudol - este sa "opravoval aj blatník. To nebudem komentovat. Možno dam foto. Každy si urobí usudok sam.
Akože , nerobil to vsetko jeden clovek. Na každy druh prace mal niekoho - myslým , že práve to vyváranie a lakovanie daval robit iným. na veci to vsak nic nemení.
Doviezol som to len pred pár dnami a do vcera to bolo v oprave po oprave :mrgreen: , práve kvoli tej rúre. Takže okrem spomenutých chybiciek grátis ( také čo predtým neboli a zrazu tam su) som toho este vela nemal cas pozrieť.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od Pitris »

Tak to je teda darda :evil:
Ten "člověk" by potřeboval poučit. Ručně :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jarson1 »

Nechcem nijako prejavovat akékolvek emocie. Ci už negatívne alebo pozitívne. Myslím, že najlepšie bude podelit sa o skusenoist tzv. v štýle TV udalostí "bez komentára". Koho to bude zaujmat dam link na fotky.
Mam fotky pred - som si nafotil detailne spodok pred tým , než som to odovzdal.
Mam nejaké foto, co mi posielal pocas práce.
A mam v plane urobit samozrejme foto aj po. To ale zatial nemám. Teda až na tu ruru. To sa nedalo nevšimnuť, ked namiesto do nadrže vyleješ 70€ na asfalt .
Potom nech si každý z toho vezme podla svojho uvaženia nejaký ten záver.
Aby to bolo objektívne.
Cielom nie je vyžalovať sa, ani niekoho osočovať. Len ukazat realitu. Niečo sa možno podarilo, niečo nie.
Aby to bolo fér.
Ako sa vraví "na konci dňa" je iba výsledná práca vizitkou každého.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od Pitris »

Jak myslíš. Jeho vizitka, ale Ty si ji zaplatil.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2259
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od tonny »

Já pochopil, co jsi chtěl říci ale nemohl jsem uvěřit, že je někdo schopen něco takového vůbec udělat. Jen se divím, že to bereš takhle v klidu. Já bych to bral jako obecné ohrožení a nezaložil bych jen téma na olejích.cz.

Také proto si pokud možno dělám maximum sám nebo u známých v dílně jsem co nejvíce u toho.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jarson1 »

Viete páni, toto by sa dalo okomentovat slovami mojej sestry ( síce k inej príležitosti, ale menovatel spoločný): " ...nerozčuluj sa, bolo by škoda keby ťa porazilo teraz, ked si konečne zaočkovaný." :D
Ja myslím, že zverejnenie tejto ( a aj iných podobných ) skusenosti má väčší zmysel , než keby som sa s ním hádal niekde na dvore uprostred priemyselnej zony v Nitre medzi 4 očami.
Uvažujem, že dam rescenziu aj priamo na ich stranku ,ale až budem mat vsetky veci pokope. Práve kvoli objektivite.
Paradoxné je v tejto suvislosti, že za ten polrok, čo to tam bolo, som si s ním dopisoval priebežne a vlastne musím povedať, že inak je to celkom príjemný sympaták. Viem , že mal coronu, teda tak, že bol aj realne chorý, viem že mal problem s havarovaným firemným kamionom, kde prišli o jeho náklad....ano vyzera to ako výhovorky, ale...napriklad tie kolesá som vobec neobjednával ,lebo som ich nepotreboval - kolies mam mraky a aj tak na tom su inak hlinikové. On mi ich ale ako satisfakciu za zdržanie , kde pôvodný termín bol 3 týždne , urobil akože grátis ako darček. Hlavne , že dutiny ktoré som potreboval akosi zabudol...No to je jedno už teraz.Proste chcem povedať, že si nemyslím, že je to nejaký zlodej alebo zlý človek. Len mu to proste niekedy celkom nejde. Alebo máme každý iné meradlo kvality...neviem. Mám pocit , že by asi bolo lepšie , keby robil to co naozaj vie.
Tu su tie linky - prvý , ako to vyzeralo, ked som sa rozhodol to dat urobit a druhý su fotky pocas práce. Ked budem mat možnoať to niekde zdvihnut pridam aj fotky ako to vyzerá teraz. Faktom je , že moje auto v ich galerii "naše práce" nefiguruje :mrgreen:
https://jarson1.rajce.idnes.cz/Carina_j ... enovaciou/
https://jarson1.rajce.idnes.cz/Carina_J ... renovacie/
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od Colommbo »

Děkuju! Přestože to není veselé čtení... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jerome »

Buď rád,že ich neporazilo pri tom a nemusíš teraz finančne odškodnovať ich rodiny :) Prederaviť trubku k palivovej nádrže 30 ročného Japonca je zrovna na guľku :lol: Zohnal si ju ? 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od jarson1 »

Tak to nebol problem. Mam v garaži este jednu na orgány.
Ale nakoniec som si povedal, že dlabem na to. Operovat to celé von sice nie je nič zložité ( dve objímky k rámu to držia a potom už len odpojit hadice), ale ked už som to mal skoro hotovo, tak som usudil, že darca je len o 4 roky mladší a teda ( aj ked tu bola rura v ovela lepšom stave) budem za 5-8 rokov zrejme na tom istom.
Sadol som k netu a za 5minut som to mal - sice made in taiwan, Trochu "easy" kvalita, ale nakoniec ide len o ruru. Stalo to aj s cestou 58€ a nejaký centik k tomu... A kedže som potreboval ( aspon teda chcel som už rovno pri tom) aj nove hadice , tak som si povedal, že to dam proste prehodit chlapcom tu vedla v servise jednom. Oni toho maju XY priemerov na metráž a ja by som to hladal bohvie ako dlho kade tade ....na to nemám čas a nervy.
Balik s rurou prisiel na tretí den po objednávke , nasledne som to odniesol a este ten den to bolo hotové.
Takže ruru mam novu, trochu tancuje hrdlo v objímke pružnej pod vekom na blatníku, ale " na funkci to nemá vliv" a nevidno to. Takže dlabem na to. Bol som popozerat doobedu co sa este napáchalo okrem toho, ale nejak nemám náladu sa o tom baviť.
Mám sice štastie na autá ked ich kupujem, ale zato strašnú smolu na servisy.
Pochopil som ale jedno - a to by mohlo byt nosné posolstvo do vlakna "Ošetření dutin a podvozku" a to , že udržujte páni tie auta kým su este zdravé. Pravidelne, často a dôkladne. Možno budete na smiech susedom a známym , ale to je ich problém. Totiž ak to neurobíte, potom žial akákolvek oprava , nech je ako chce drahá je proste prúser :?
Lidé, udržujte podvozky, mám vás rád :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Kde jsme ne-byli spokojeni

Příspěvek od lefort »

Ještě jsem nenašel servis, kde bych neměl nějakou výhradu. Tak si dělám skoro všechno sám :-D
Ale ta Tvá "renovace", to je teda silný kafe. :o
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět