Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od tonny »

Chystám se (už něco přes rok) nechat u známého to udělat prvně strojně a pak pokračovat dle jeho doporučení. Předminulou zimu jsem se to snažil pořádně umýt a červeným voskem od želvy, byla to na celý den (Explorer), ruce boleli. Vypadalo to pár měsíců dobře. Umyl jsem to v bezkontaktní myčce a všechny škrábanečky venku. Jeden větší na kapotě se bude muset stříknout (důvod mého otálení).
Loni se mi podařilo v práci, stříkal jsem transformátor na sloupu, auto asi 12m opodál, bezvětří, přesto mraky malých šedých teček po celém autě, nejvíce na pátých otevřených dveří. Druhý den jsem zkoušel ředidly a vzdal to. Uvidím, jak si s tím známí poradí, mělo by to jít dolů.

Odkaz na toho známého, má jen stránky na facebooku https://www.facebook.com/search/top/?q= ... ail%20care
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Libor »

Tondo, s některými vadami laku si prostě ani strojní leštění neporadí. Osobně bych na to neměl koule, abych to neubral moc, nebo neudělal holohramy. Proto každý, kdo to umí odhadnout, sklízí u mě obrovský obdiv.

Když mi pitomec na parkingu jebl dveřma do auta, trnul jsem, ať při opravě - zabroušením (smirkem 2.000-3.000) poškozeného místa, neubereme moc svrchního laku, ale podařilo se. Následné strojní leštění a povedlo se.

Když jsem lakoval komponenty brzd, měl jsem auto asi 13-15 m od místa, kde byl prováděn nástřik. Žel Bohu, pár prachových částic té barvy také nalétlo i na lak auta, i když bylo bezvětří. Dokážeš si asi představit, jak to vypadalo, nejradši bych si tenkrát nafackoval.

Takže auto opět k detailerovi, rovnou jsem nechal udělat celou plochu, když už tam bylo.

Obrázek

Budu brát pro ženu nějakou jedničkovou Fabku na ježdění kolem komína, tak uvažuji, že koupím orbitku a zkusím se to naučit a poskočit z levelu ručního leštiče na strojního :-)
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Pedro »

Smekam ze se jeste dnes tim nekdo zaobira.
Ja ruco jen alu a cerny plasty na obou autech, na mym zaplat pan Buh ještě i nelakovane pruzne narazniky. Pripravky vyhradne W z Lidlu. Osvedceno. Zbytek je na gumove mycce Benzina, max 4x rocne.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Pitris »

Libor píše:Budu brát pro ženu nějakou jedničkovou Fabku na ježdění kolem komína....
Tady viewtopic.php?t=3861&start=12257 ať neplevelím leštěnky :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od skodovkar »

Tavarish tady používá nějakou keramickou ochranu. Říká, že to má být jako sklo a má se to navázat na povrch. Důležitá je důkladná příprava. Detailing mě nezajímá, tak jsem o tom slyšel poprvé.
https://youtu.be/LWKgOwavZR0 v 16:45 k tomu něco říká.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1854
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od BigBang »

Taky jedna z možností. Sic nejtrvanlivější ovšem ta nejdražší a nejsložitější na aplikaci.

Jo a když jste tady nakousnuli ten poprašek od barvy na laku, budu mít pro vás jedno videjko až ho stříhnu :mrgreen:

//EDIT: Tak tady to je :)
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

BigBang píše:
:wink:
----------
sice ultra glaco funguje na skle dobre,vadi mi jedna vec, a to ze postupne straca efekt.
pouizvam letna zmes na ostrekovace. asi zmes nechava lepivy povlak, a s rozpucenym hmyzom tez nefunguje, stierace jeho tekute zbytky rozmaznu po skle...
co je v tych bandaskach za kvapalinu :roll: ? sampon lahko bordel odstrani a ozivi glaco asi na tyzden.
otazka za milion-co davat na ostrekovac, zima je blizko.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od Brembo »

obdobne funguje i korytnačkový tekutý stierač,postupne slabne. Z okna sa ale nedá odstránit ani IPOU,ked to je potrebné. Ked sa dá na sklo príliš vela korytnačky,nedá sa rozleštit ručne-len s ostrekovačmi a stieračmi. Námraza sa ale odstranuje o dost lahšie,než bez . Mal som akési nano tekuté stierače,tie vydržali rok-len sa blbo aplikovali. Od softu som zatial neskušal.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od shalibaba »

pepoh: ja mám do ostřikovačů nachystanou zimní směs od Sonaxu, teď mají akci 1+1 zdarma. Někde jsem viděl, že je prý bezpečná k plastovým světlometům. Ale jestli je bezpečná i k tekutým steračům zjistím až po zimě.
janko986
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 30, 2018 5:57

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od janko986 »

Ja používam vosk od Doris. Je super...

https://postimg.cc/64Q9jShw
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

v nedelu som vyzute letnaky ocistil a natrel aj z opacnej strany zazrakom na pneu. uz osetrena vonkajsia strana, tam robota bola moc rychla -len ozivit vrstvu ktoru som dal minule.
sranda ze pneu za par mesiacov vybledne a zmeni sa dohneda. (neosetrena strana)
maliarsky stetec bol lepsi, najma sa dostat medzi pismena.. hodim ich na bazar, dufam ze vyhendlujem lepsie peniaze. :lol: vychvalim spotrebu, niekto sa chytne :mrgreen:

Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

https://www.a-autokozmetika.sk/aautokoz ... lenek-Ceru
niekto tu riesil doskrabane sklo a jeho vybrusenie
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od pepoh »

pepoh píše:
Obrázek
som zvedavy, ako zafunguje v mrazoch, ci bude nutne skrabat skla 8)
uz poznam odpoved , na skle boli mini kvapky v tekutom stave. ini soferi rano skriabali sklo :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Jaký vosk/leštenku na karoserii používáte ?

Příspěvek od shalibaba »

Je námraza a námraza. Pokud v noci padá mlha a ráno přituhne, tak jedině škrabka. Ale pokud je jen orosení z vlhkého vzduchu, tak stačí stáhnout boční okénka a na přední stačí stěrače. Ale zatím zkoušeno jen při -2 stupních. Víc u nás zatím teď nebylo :P
Odpovědět