Jaký olej BMW

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
rendy

Jaký olej BMW

Příspěvek od rendy »

Zdravim, mám auto BMW e60 530xd. Znamý automechanik mne prodal olej Total Quartz 5W-30 avšak bez specifikace BMW LL-04 a se specifikaci ACEA C2. Není to pro motor špatné? Podle tabulek by C2 měla být pro lehkoběžné motory protože má ve vysokych teplotách malou vizkozitu. Mám olej radši vymnenit za jiný s oběma specifikacema?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaký olej BMW

Příspěvek od Pitris »

Olej ACEA C2 tam NEPATŘÍ. Vylil bych ho (hned), a změnil mechanika (taky hned) !!
Pokud máš DPF, dej olej normy BMW-LL-04. Jestli ne, vyber LL-01. A měň po 10-ti tkm / za rok. Nepíšeš jak s tím jezdíš - při klidných jízdách 5w30 (ale C3 !!; bez DPF B3/B4), při hodně mrazivých startech 0w, a při dlouhých nebo ostřejších jízdách 40.
A ano, ta C2 má sníženou HTHS viskozitu
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Perryy

Olej do BMW M3 F80

Příspěvek od Perryy »

Dobry den,

mohl bych poprosit o radu, ktery olej davat do M3 F80 po zaruce? V BMW davaji 0w40 a nevim jestli je to Castrol nebo Shell. S autem nejezdim na okruh a mam ho na denni jezdeni 60 km do/z prace. Ma smysl davat neco jineho nez predepisuje vyrobce? Treba nejaky kvalitni 0w60?

Diky
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do BMW M3 F80

Příspěvek od Pitris »

0w60 není. A klidně zůstaň u 0w40. Je úplně jedno jestli Castrol nebo Shell, já bych ale volil radši třeba Yacco Galaxii nebo Ravenol SSL. Nebo - když by si ty koníčky více pobízel, tak Yacco Galaxii 5w50. A měnil bych po 10-ti tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět