jaký motorový olej Mondeo

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Markez
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 23, 2021 11:46

jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Markez »

ahoj všem vlastním Mondeo MK3 2002 1.8 81KW motor Duratec Mazda + Ford skoro každej druhej bere olej mě taky bral tak mám udělanej výbrus válců nové písty kroužky atd momentálně jezdím na 5w30 Ford mám najeto př.500km dá se tento olej nahradit nějakou 5w40 prostě se mě ta voda moc nezdá.
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Mirec 29 »

Ahoj.
tu sa jedná ak sa nemýlim o problém konštrukčný nie oleja ako takého...ak si používal origo ford píšeš že 5w30 predpokladám že A5 a olej ti bralo alebo máš obavu že bude brať aj naďalej tak osobne nerozumiem prečo si ho tam zase nalial. Dá sa kľudne nahradiť olejom 5w30 ale A3 prípadne 0/5w40.
Značku si zvoľ podľa sympatií...valvoline napr. maxlife, shell helix ultra,ravenol a mnohé iné...otázne je aký máš jazdný profil a určite aj to ako často olej meníš.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od jarson1 »

Tiež som toho názoru. Viskozitu by som asi nechal na 5w30, ale acea zvolil A3. Ta poskytne vyššiu hths.plus vybrať taký , ktorý má vysoké čistiace účinky. To by malo stačiť na elimináciu problému do budúcna.
Nie je ich veľa týchto olejov ale sú. Osobne mám dobrú skúsenosť a používam 5w30 A3 od Shell. Splňuje oba požadované.
Ale samozrejme , ja nemám Ford.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Colommbo »

Markez: Ahoj! Podle toho, co píšeš, bych se k motoru choval jako "v záběhu" a tedy v té souvislosti použil, jak tu bylo na jiných místech před časem zmiňováno, spíš "hustší" olej a tedy určitě ne 5W30 ale 5W40 ACEA A3,B3/B4 - klidně "obyčejnější" a po dejmetomu tisícovce km jej vyměnil za "lepčejší".
P.S. Doufám, že se po výbrusu válců nezapomnělo na honování... :idea:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Mirec 29 »

Píše že má nabehané 500km...viac menej po zábehu :D
Neviem prečo ale mám v hlave čo sa týka zábehu motorov po opravách oleje sae 30 ( visko pri 100stupňoch cca 11 ) a dosť často minerál...bežné vozidlá
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Markez
Příspěvky: 8
Registrován: čtv pro 23, 2021 11:46

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Markez »

Mirec 29 píše:Ahoj.
tu sa jedná ak sa nemýlim o problém konštrukčný nie oleja ako takého...ak si používal origo ford píšeš že 5w30 predpokladám že A5 a olej ti bralo alebo máš obavu že bude brať aj naďalej tak osobne nerozumiem prečo si ho tam zase nalial. Dá sa kľudne nahradiť olejom 5w30 ale A3 prípadne 0/5w40.
Značku si zvoľ podľa sympatií...valvoline napr. maxlife, shell helix ultra,ravenol a mnohé iné...otázne je aký máš jazdný profil a určite aj to ako často olej meníš.
ne jezdil jsem na 10w40 ale když už to bralo 1l oleje na 1500km tak už jsem musel zasáhnout a tet po opravě motoru jsem tam dal na doporučení 5w30F
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Mirec 29 »

Veď o Tom píšem... bojíš sa že to bude brať olej resp. nejaké obavy tam asi sú a dáš tam na doporučenie niekoho 5w30 A5. A teraz rozmýšľaš nad tým či tam nedať niečo "hustejšie"...
No osobne by som starostlivo sledoval hladinu oleja...ak nebude ubúdať aj tak by som prešiel na 5w30 A3 ber to ako poistku... Určite budeš sledovať čo sa bude diať (hladinu oleja) ak bude dobre vyššie (viskoznejší olej ) by som nedával no rozhodne by som doprial motoru včasné výmeny čo je viac ako nejaký super olej :wink:
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jaký motorový olej Mondeo

Příspěvek od Colommbo »

Jen doplním informaci z věrohodného a zasvěceného zdroje - po výbrusu tohoto motoru už do něj NESMÍ přijít olej se sníženou hths, tedy A5 apod. Důvodem je už jiné (po výbrusu) než tovární honování válců. A tedy kdo poradil opět fordí 5W30, nedobře radil...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět