Jakou zvolit značku oleje

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od dany01 »

len teplota oleja a kvapaliny ide ruka v ruke , kedže cirkuluju popri sebe.mat vodného bufika alebo 220 V ohrev kvapaliny ,ktorí prehreje motor, verím ze by aj olej by sa skôr zohrial
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

Pitris píše:Víš co. Nalij si tam LongLife Castrol a nech to tam 50 tkm. Na hovno ho pořád měnit :P

Anebo - poslechni to, co jsem napsal dnes v 6:55. On totiž LongLife je jen marketing, a ve finále jsou ty oleje (páč jsou zároveň C3) na tom v drtivé většině případů hůř, než A3/B4. Na krátký jízdy mají ty LongLife oleje nízkou alkalickou rezervu....:(

A PAO olej je na opravdu plně syntetickém základu. A jestli Tě to fakt zajímá, hledej.... Ty máš o oleji své představy, a já jsem Ti svoje taky už poradil. Dál už musíš sám :idea:
Nee, beru si to k srdci jen jsem se zeptal budu měnit teda do 10tkm i kdyz bude zrovna zima tu pulhodku přežiju
LuK0
Příspěvky: 46
Registrován: pát říj 16, 2020 13:36

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od LuK0 »

Bramborak3 píše:LuKO: Máš najeto 280 tis...km. Sice byly u Bmw lepší ty 2 litry v nafte s 110kw v zakladu. Místo Ravenol Vst 5w40 kup 2x 5 L Valvoline maxlife 5w40 a měn po 7-8 tis km. Motor bude jak v peřince. A u disela jet do práce 9km je prostě krátká jízda. U 2 litru dieselu se olej v zimě zahřeje tak po 20-25km. Takže s tim musíš počítat...ztižene podminky. A obcas dalnice 50km to nespasí. Takze 12 tis km na i super olej je už potom moc. Longlife je kokotina. Ten je dělaný na dlouhé jizdy na dálnici.
Bmw ma předehřev motoru takže se ohriva rychleji a věř mi že 100kw verze kromě čerpadla vp44 spolehlivější jak 110kw :) Je to pořád diesel to jo ale rotacka ani emulzi v zime nemam na víčku

Btw naftu jsem bral jen ze zvedavosti+zadokolu ze zvedavosti priste jdu uz do turbobenzinu nejsem blazen na ty moje krátké trasy neco moderniho :D
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jakou zvolit značku oleje

Příspěvek od jerome »

jarson1 píše:sorry, error :) ...v poslednom čase mam nejak problém udržať myšlienku :mrgreen:
Všimli sme si :) Pokiaľ to je len myšlienka, všetko je ok. Ak to bude už aj moč,vtedy bude problém :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět