Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 126
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od sosko »

Treba im dať takých 2000km nech si "sadnú". Dunlop SportBlu response som kupoval na predchádzajúce auto a rozumiem, že prechod na Hankook nebude s wow efektom, tie Dunlopy boli v čase uvedenia dosť fajn.
Čo sa týka vyvažovania, osobná skúsenosť s Nokianmi je opačná, musel som cez dva pneuservisy s dvomi rôznymi typmi vyvažovačiek, aby 2 zo 4 pneu vôbec 'vyvážili' (resp. dostali do tolerancie) :x
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3 CVT 2006
ex OctaviaII 1.9TDI 77KW 2005,ARAL Hightronic 5W40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

jarson1 píše:...trochu menej sa to "gúľa" dolu kopcom. To sa mi velmi nepaci...Vyzute dunlopy Krasne ovladatelne... vyborne sa s tym brzdilo a po vyradeni plachtili myslim lepsie nez tieto...
Dunlopy Sport BluResponse jezdím už třetí a velmi spokojeně. A plachtím dobře, plachtím rád... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
sosko
Příspěvky: 126
Registrován: úte led 30, 2018 20:07
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od sosko »

Nejaké dalšie staršie testy.
Autobild 2016 205 55 R16 testované na Golfe :
Obrázek

ACE 2019 205 55 R16 testované na OIII Combi , na základe tohto som vyberal vtedy pneu ja, kedže mám presne to isté auto a rozmer pneu:
Obrázek
OctaviaIII Combi 1.6TDI 81KW 2016, Shell Helix Ultra Professional AV-L 0W30, Wynns Supremium
Leto: Nokian Wetproof
Zima: BFGoodrich g-Force Winter2
Honda Jazz 1.3 CVT 2006
ex OctaviaII 1.9TDI 77KW 2005,ARAL Hightronic 5W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

sosko píše:Čo sa týka vyvažovania, osobná skúsenosť s Nokianmi je opačná, musel som cez dva pneuservisy s dvomi rôznymi typmi vyvažovačiek, aby 2 zo 4 pneu vôbec 'vyvážili' (resp. dostali do tolerancie) :x
Asi jo. Vzpomínám si že když jsem na Civica někdy v roce 2011 koupil zimní Nokiany (mám pocit že WR D3), tak sice špatný co do jízdy nebyly - ba naopak (byly made in Russia), ale vyvážit je byl problém. A diskama to nebylo bo po předchozích Blizzakách LM20 tam bylo minimum závaží. Až se servisák divil - jak počtem těch olůvek co sundával, tak i tím kolik jich musel dát na Nokiany. A to si s tím i hrál a snažil se pootáčením gumy na disku najít optimum.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Tak ja naopak.
Jedny ruske som kedysi mal...nepamätam si, ze by bol akykolvek problem s vyvazenim.
Na poslednu zimu som obuval nove zimne nokiany na civica a detto - ziadny problem, minimum zavazi.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

"Pneumatiky UltraGrip Performance 3 jsou vhodné pro nejnovější a nejoblíbenější vozidla na trhu, jako jsou modely Alfa Romeo Giulia, Audi A6/S6, BMW i4 M50, BMW řady 4 Gran Coupé, Cupra Formentor, Tesla Model S Plaid nebo Smart #1, Toyota Aygo X nebo Volvo C40/XC40..."

...aneb jak pravil Jirka Paroubek "Kdo z vás to má...?" :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Jo, ale začínají na 175/65 R14 86 T a je to v palcích řada 14 - 21.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Ten dezen vyzera velmi sympaticky :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ano. 2 drážky a "véčko". A nějak tak vypadá hodně zimáků a zřejmě to i funguje 👍 byť samozřejmě jde i o směs a lamely. Osobně jich mám v merku několik (Fulda Kristall Control HP2, Uniroyal Winter Expert FR, Vredestein Wintrac Pro, Firestone Winterhawk 4, Yokohama V906, Bridgestone LM005, Dunlop Winter Sport 5, Goodyear Ultra Grip Performance+) jako příští pneu, byť s Hankookem W330 Winter i*cept evo 3 jsem spokojen a věřím že dvě zimy ještě dají. Ovšem rád zkusím i další. Ale docela by mě zajímalo jak by se chovaly tyto asymetrické Falkeny....?
Obrázek
Falken Eurowinter HS02 PRO

*************************************

A co jde o letní, preferuji 4 drážky a mezi nimi sem tam i příčnou hranu. Po Vredesteinech Ultrac Satin budu po příští sezóně vybírat mezi jim podobnými 👍 Pirelli P-Zero Sports Car, Hankook Ventus S1 Evo 3, Toyo Proxes Sport A, Falken Azenis FK520, Fulda Sport Control 2, BFGoodrich Advantage, Kumho Ecsta HS52, Dunlop SportMaxx RT 2 nebo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 či 6)....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 109
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Pitris píše: úte zář 26, 2023 15:58 Ano. 2 drážky a "véčko". A nějak tak vypadá hodně zimáků a zřejmě to i funguje 👍 byť samozřejmě jde i o směs a lamely. Osobně jich mám v merku několik (Fulda Kristall Control HP2, Uniroyal Winter Expert FR, Vredestein Wintrac Pro, Firestone Winterhawk 4, Yokohama V906, Bridgestone LM005, Dunlop Winter Sport 5, Goodyear Ultra Grip Performance+) jako příští pneu, byť s Hankookem W330 Winter i*cept evo 3 jsem spokojen a věřím že dvě zimy ještě dají. Ovšem rád zkusím i další. Ale docela by mě zajímalo jak by se chovaly tyto asymetrické Falkeny....?
A co jde o letní, preferuji 4 drážky a mezi nimi sem tam i příčnou hranu. Po Vredesteinech Ultrac Satin budu po příští sezóně vybírat mezi jim podobnými 👍 Pirelli P-Zero Sports Car, Hankook Ventus S1 Evo 3, Toyo Proxes Sport A, Falken Azenis FK520, Fulda Sport Control 2, BFGoodrich Advantage, Kumho Ecsta HS52, Dunlop SportMaxx RT 2 nebo Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 či 6)....

Podobný výběr, aktuálně zima Pirelli Cinturato Winter a budu hledat náhradu, asi jako ty ... U mě teda užší výběr Bridgestone LM005, Yokohama V906 a nebo pravděpodobně vede novinka roku Goodyear Ultragrip Performance 3
Na léto právě po 3 letech dojezdím poslední měsíc Goodyear Asymmetric 5 a ty gumy jsou skvělý, určitě mám v hledáčku na léto Asymmetric 6, ale jelikož mám rád změny tak ještě rozhoduju nad Bridgestone Turanza 6 :roll: :roll:
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ta Turanza (a třeba Hankook Ventus Prime 4 K135) mě z výběru vypadly protože v mém rozměru jsou ve třídě valivého odporu B ☹️ a to nechci. Já hledám C (nebo D). U vody pak A či B.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 109
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Já na tohle dřív taky koukal, ALE..
Vím, že testy ADAC a AUTOBILD nejsou nějak směrodatné, ale něco přeci jen říct můžou.
Pneu s EU štítkem D porazí pneu se štítkem C. Nemyslím si, že např Goodyear s C bude mít větší pozorovatelně větší valivý odpor než Bridgestone s B.
Něco jiného by pak bylo srovnávat např valivý odpor D u ´´ČÍNY´´ vs C u prémiovky.
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27402
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Já to taky neberu jako bernou minci a vybírám i podle jiných kritérií, leč určitou vypovídací hodnotu asi ten eurošťítek má, neboť pořád platí že něco za něco. A nižší valivý odpor = nižší přilnavost. Ono to nějak velký rozdíl nebude, ale někdy stačí i půl metru zda to ubrzdíš nebo si drcneš.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
neyli
Příspěvky: 109
Registrován: stř srp 17, 2022 6:39

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od neyli »

Pitris píše: stř zář 27, 2023 13:34 Já to taky neberu jako bernou minci a vybírám i podle jiných kritérií, leč určitou vypovídací hodnotu asi ten eurošťítek má, neboť pořád platí že něco za něco. A nižší valivý odpor = nižší přilnavost. Ono to nějak velký rozdíl nebude, ale někdy stačí i půl metru zda to ubrzdíš nebo si drcneš.

To rozhodně, furt si ale myslím, že u prémiových pneumatik ( Michelin,Bridgestone,Goodyear,Pirelli a Continental ) ten půl metrový rozdíl bude na jiné vinně než to, že jsem měl koupit pneumatiku B a ne C.

-Furt se tu bavím o srovnání v prémiovém segmentu, nehodnotím SAVA B vs Michelin B - ikdyž tu ten rozdíl bude taky, ale opak než myslím :-)
olej Fuchs Titan GT1 PRO C-3 5W-30
léto Bridgestone Turanza 6
zima Yokohama BluEarth-Winter V906
Odpovědět