Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Tak KDYŽ BY SI vybíral podle toho testu, tak na třetím místě celkově a druhém na vodě je v ceně kolem 15-ti stovek za kus Hankook... https://pneushop.makar.cz/205-55-r-16-9 ... -cept-rs2/
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

To by možná nevypadalo jako špatná volba. Hankook je dáván ná nová auta z výroby.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Tož co s těma gumama ? ...d S partnerkou jedině bez gum, ale aby jsme mohli dál, tak musim rozhodnout jaké na tu Octávu
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

A na co vlastně ještě čekáš...? :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Ktere objednat ?
Na bridgestone je cekacka na dodani mesic..
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Podle Juliánského kalendáře bude za měsíc 1. listopadu. To přece není žádná tragoška. Já jsem už teď namontoval staré zimáky a budu na nich jezdit, co snesou. Až a jestli bude pořádná zima, tak přezuju na nové gumy, co jsou připravené v garáži.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Ted na tu oktavku resim taky. Nokiany WR-D4 jsem jezdil 2016-2021, tzn. 5 zim, zhruba 30 tis. km a vzorek ted tak akorat kolem 4 mm, coz je pro mne idealni zivotnost (gumy se sjezdi behem 5 sezon, kde pak bych je chtel stejne vyhodit), ale uplne se mi nelibilo ze posledni dve sezony uz na gume byla viditelna degradace pryze (prasklinky v gume). Asi to nemelo na nic vliv, ale je to takovy blby.

Jinak jsem je jezdil 195/65 R15, podle mne to na oktavku docela staci. Kdyz byly zanovni tak jsem v Rakousku jel na horskou chatu, tehdy jsem mel koupene i nove retezy a tesil jsem se, ze je vyzkousim, a nakonec jsem je ani nevytahl. Kilometr lesni cestou v 15 cm v prasanu uplne v pohode.

Takze ted presmyslim jestli je vzit znova nebo zkusit Continentaly TS 860 (resp. jejich aktualni verzi ktera nevim jestli se jmenuje stejne).
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Tak v prašanu je to zrovna sranda, ale takovej uježděnej sníh v pořádným kopci, tomu říkám test zimních gum. Já myslím že to trochu moc řešíte, vzít čerstvou gumu od osvědčený značky a hotovo, stejně jsou v reálu ty rozdíly většinou v řádu jednotek procent...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

lefort píše:...Já myslím že to trochu moc řešíte, vzít čerstvou gumu od osvědčený značky a hotovo, stejně jsou v reálu ty rozdíly většinou v řádu jednotek procent...
Vidím to stejně a v některých případech s motorovými oleji je tomu podobně... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

No prave ona s tim v horach, kde je casto vic snehu moc jezdit nebude. Takze me spis zajima chovani za mokra v zime. Ja s tema zimnima Hankookama moc recenzi nenasel prave. Ale davaji je na nove auta, na audiny za 2-3 mega...
Taky aby ta guma mela spotrebu benzinu aaspon na C. Conti, dunlop, bridge...vse podobne premiove pneu stoji v 205/55 r16 okolo 2 tis za gumu, coz me prijde strasne moc.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Osobně jsem názoru, že gumy (a zimní obzvlášť) jsou tím posledním, co má vliv na spotřebu. Ve smyslu rozdílu deci či dvě - je třeba to řešit...? A každý o chování zimních gum na mokru z vlastní zkušenosti napíše něco jiného (jiné auto, jiný motor, jiné aktuální podmínky.) Nevykládej si to špatně, ale takovéto a podobné co kdyby a jak by a kdesicosi řeší holky na fejsbúku, tys už mohl mít přezuto. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Osobně to C (i víc) u valivého odporu beru taky. A a B je puk a ne guma. Já preferuji aby to drželo a nějaký deci benzinu je mi šumafuk. A na zimních mám E-čko.
"Vodní" písmeno ale klidně B i A.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rousini »

Debata má smysl dokud z ní vypadávají hodnotné informace. Pak už tu zodpovědnost za finální rozhodnutí musí vzít na sebe ten kdo platí :mrgreen:
Taky jsem letos vybíral gumy, moc jsem se s tím nemazal. Je to jen guma, sada za 8 000, rozpočteno na několik let... Nemám to na rally, nevydělává mi to peníze, pokud budou normálně fungovat a nebudu muset zohledňovat nějakou nectnost budu spokojen. Dál je mi ten černý kotouč v podběhu u paty :D
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

On Tě ale
rousini píše:ten černý kotouč v podběhu
drží na silnici.
Ona ta nejlevnéjší stlačená tma asi v tomto případě nebude to nejlepší řešení...:idea:

Když potom človék v krizovce taktak zastaví a zezadu ho nakulmuje šetřílek na čínách, je to blbý, ale (snad) to dostane zaplaceno.
Ale když je našinec sám šetřílek a pak v tom vláčku je on tím s rozbitým čumákem :( tak fakt "ušetřil", a ta tisícovka mu stála za to :evil:

Ono si to ale fakt musí každý přebrat sám...
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9852
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Máš samosebou pravdu, Jarku, ale jinak, upřímně, jsou to jen řeči a omílané stále dokola... :? Předpokládám, že když dal kolega za sadu gum osm litrůch, lisovaná tma to nebude (neměla by být) a taky snad ví, vo co go, takže zrovna jemu není třeba nic takovýho připomínat. Snad už jsme dospělí chlapi mající něco na silnicích za sebou a když tě někdo zezadu napálí na ztvrdlejch či ojetejch čínách, nic s tím nenaděláš... Hodně lidí dneska kouká hlavně na peníze, tak to prostě je. A nebo nechodí na tohle fórum. :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět