Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:
Bramborak3 píše:Budu resit na podzim koupi novych letnich gum. Neco cena/vykon. Kompromis. Co rikate na novy Nokian powerproof ?
Říká se "když Nokian, tak zimní".
A pokud cena/výkon, tak asi střední třída.
Fulda, Sava, Hankook, Vredestein, Falken, Semperit, Toyo, Nexen, Uniroyal, atd.
.
Oki diky. Zkusim se na tyto jeste podivat. Vim ze se rika nokia -zima...ale nevim ze to az tak plati
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9847
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Říkává se, že štěstí přeje připraveným a až se zima zeptá, cos dělal v létě, nicméně kupovat letní gumy na podzim...? Možná výprodejové ceny, ale to bude asi tak všecko, dle mého soudu sortiment bude užší než na jaře.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Nokian už nebrat ani zimní, co jsem poslední dobou slyšel...
Jinak k tomu % poměru hodnocení - testy pneu vůbec nesleduju. Ale třeba mě chování pneu na mokru téměř vůbec nezajímá... Ona nějaká brzdná dráha na vodě, aquaplaning, atd. je sice hezká věc, ale v reálu do toho stejně vstupuje tolik proměnných, že se podle toho dá řídit jen s velkými rezervami. Sám zastávám teorii, že auta (aspoň ta co si kupuju) jsou testována a naladěná s OEM obutím, takže se primárně snažím následně použít stejné, nebo lepší, podle zkušeností uživatelů. A hodně teda koukám na hmotnosti pneu, ty rozdíly jsou někdy až neuvěřitelný!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Jinak mě příjemně překvapily ty Firestony Firehawk, co jsem tu už psal. Měkké, lehké, tiché.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Bramborak3: Souhlasím s Lefortem. Osobně bych si Nokiany, především ty letní také nepořídil. Ale známý koupil loni Nexen N'Fera Sport v rozměru 225/45 R17 a je s nimi údajně velmi spokojen. Navíc dobrá cena a měla by to být novinka. Ten člověk toho v minulosti docela dost najezdil a má na pneu docela rozumné názory. Já osobně bych se Nexenů také nebál poté, co jsem v minulosti vyzkoušel Nexen N'Fera SU4, také v rozměru 225/45 R17.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

lefort píše:Nokian už nebrat ani zimní, co jsem poslední dobou slyšel...
Jinak k tomu % poměru hodnocení - testy pneu vůbec nesleduju. Ale třeba mě chování pneu na mokru téměř vůbec nezajímá... Ona nějaká brzdná dráha na vodě, aquaplaning, atd. je sice hezká věc, ale v reálu do toho stejně vstupuje tolik proměnných, že se podle toho dá řídit jen s velkými rezervami. Sám zastávám teorii, že auta (aspoň ta co si kupuju) jsou testována a naladěná s OEM obutím, takže se primárně snažím následně použít stejné, nebo lepší, podle zkušeností uživatelů. A hodně teda koukám na hmotnosti pneu, ty rozdíly jsou někdy až neuvěřitelný!
To jo, ja pneu taky nevybiram podle jednoho testu nebo podle jednoho chovani ve specificke discipline, ale kdyz uz na testy koukam, tak se divam predevsim na chovani na mokru/snehu/ledu. Jinak tech parametru podle kterych se da vybirat a hmotnost je dobra poznamka, bohuzel se to obcas hleda blbe. Ale i tech par deka krat ctyri dokaze zejmena na lehcich autech udelat hodne. I proto mne obcas chytaji choutky jezdit na plechacich :D

Co se tyka OEM obuti, to je takova berlicka o nicem. Jeden model muze z tovarny jezdit s hromadou ruznych gum podle vybavy, sezony a kdo zrovna v tom kvartalu dodava. To uz mnohem vetsi roli hraje zachovat OEM rozmery disku a gumy, nez model gumy samotne.

Co se tyka Nokianu, tuto zimu dojizdim WD-D4 DOT xx16 (4. sezona), najeto 36 tis. km, maji ted asi uz lehce pod 4 mm. Nemuzu na ne rict spatneho slova, vc. jizdy na snehu, i kdyz ho letos moc nebylo.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lefort píše:Sám zastávám teorii, že auta (aspoň ta co si kupuju) jsou testována a naladěná s OEM obutím....
To je sice Tondo pravda, ale není moc těch co si (jako druhé/třetí auto do rodiny) koupí Ford ST nebo Toyotu GR. Podstatně víc lidi si kupuje běžná auta, kde má pravdu spíše yosemitak
yosemitak píše:Jeden model muze z tovarny jezdit s hromadou ruznych gum podle vybavy, sezony a kdo zrovna v tom kvartalu dodava. To uz mnohem vetsi roli hraje zachovat OEM rozmery disku a gumy, nez model gumy samotne....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Jasně Jarku, psal jsem, že to tak dělám já. Ale těch výrobců s vlastní homologací je dost, třeba i Mercedes, atd. Všeobecně bych řekl, že dnes člověk neudělá chybu u Michelinu, mají teď fakt dobré letní i zimní řady. Ale nechají si za to samozřejmě zaplatit. Nahoru jde docela Hankook, zejména ty poslední zimáky Winter icept 3 jsou povedené. Osobně jsem na léto doporučoval ty Firehawky, přišly Made in France a jeví se na Kappě výborně.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Ano, korejci jdou nahoru (a nejen v gumách) a Hankook, Kumho i Nexen už špatná volba nebývá. Je ale fakt že mě osobně je pořád bližší třeba Fulda nebo ten Vredestein (se kterým jsem byl jak v zimě se Snowtrac 3 tak i v létě s Ultrac Satin hodně spokojen).
Bibendum se asi zlepšit musel bo z minulé slávy se furt žít nedá a poslední dobou jsou jeho gumy chváleny, ale když kdybych chtěl prémiovky, asi bych volil Dunlop.
Firestonky letní jsem kdysi měl na Fávu, a na nich to bylo oproti Barumkám jako po kolejích, ale je to už víc jak 15 let. Ovšem kdysi tu Jerry zmiňoval (ale mám pocit že zimní) Firestone klouzaly. Ale věřím že má vliv i země výroby, bo třeba Nokian Finland je jinde než Nokian Russia, a i Dunlopky Germany byly lepší jak ty samé ale Thailand.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
alda147
Příspěvky: 81
Registrován: pát pro 09, 2016 18:27

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od alda147 »

nevím jestli to je pravda nebo ne ale Dunlop blurespone už je výroba Polsko a ta cena jaká je se nerovná kvalitě jaká byla někteří doporučují Pirelli P7 Cinturato
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Je to pravda a inde sa tento model ani nerobí. maju to taktzo podelené v ramci koncernu.
Tým chcem povedat , že tuto pneu inu ako poland vlastne nekupis. Na druhej strane kvality by som sa nebál. Totiž z toho polska to vozia vsade . Aj nemcom, aj nám aj americanom...to je jedno. Teda je to info 2 roky stará a pochadza od predajcu.
Ale bud kludný. Mam iich, Tiež poland samozrejme. Uplne v pohode.
Toto nie je prípad ked jeden a ten istý model sa sucasne robil vo viac státoch/fabrikách ako pise vyssie Pitris. ( aj ja som mal - Falken z japonska a Falken z turecka - mal som oboje - jeden dezen, jeden rozmer ... rozdiel ovsem bol. Až taký , že jedna turecká po necelých 500km proste klakla a bola na vyhodenie). Toto nie je ten prípad.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

P7 je bezkonkurenčne najlepšia na vode.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Přezuto na letní Vredesteiny Satin.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Bo, páč a protože se (asi) bude zdražovat, já 17ky rozměr zimních kol v TP nemám a těm Yokohamám BluEarth Winter V905 jsem na vodě moc nevěřil, koupil jsem radši správný rozměr a Hankook W330 Winter i*cept evo3 :o Tak v zimě uvidím, jestli to bude lepší. Na suchu a sněhu ty Yokohamy celkem gut, ale takový to slizký zimní mokro se jim nelíbilo víc, než jsem byl ochoten já akceptovat.... :(
Ty Hankooky v rozměru 235/45-18 98V byly za 2730,- za kus vč. dopravy a DOT 1421 :wink: A třebaže letní Hankook K 120 jsou (údajně) made in China, tyhle jsou z Koreje.

Jinak ty letní Vredesteiny Ultrac Satin (nejen) na vodě hóódně dobrý. Minulou sobotu na cestě do Trautenberkova nás za Hradcem Králové chytla fakt průtrž mračen - řeka na silnici (někteří zůstávali i stát), ale tyto pneu (a Petrovi Uniroyal-ky RainSport 5) držely - snížit rychlost - cca na 70, a necítil jsem že by ztrácely kontakt s vozovkou. Ale máme je oba celkem nový....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět