Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
PavelRS
Příspěvky: 655
Registrován: ned lis 27, 2016 22:17

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od PavelRS »

Když kouknu na poslední testy, tak nechaly za sebou slavnějího koncernového brášku, kterého jsem 4 roky obouval. Jak na suchu, tak i na mokru. K tomu jsou o cca 500 až 600 Kč na kus levnější... čili zatím za ty peníze jsem nenašel lepší alternativu. :wink:
Octavia RS 1.8T 132 kW AUQ - Ravenol HVT 5W-50; Purflux LS324
Octavia 2.0 MPI 85 kW AZJ - Ravenol VSI 5W-40; Purflux LS324
dogo
Příspěvky: 113
Registrován: ned čer 21, 2020 13:41
Bydliště: Třebíč

Re: Zimní pneu

Příspěvek od dogo »

Ahoj,plánuji nové zimní pneumatiky na octavii :) Bridgestone Blizzak LM005 nebo Continental WinterContact TS 860 ?? Mám pomale 8 7 let starý :D už těm pneumatikám moc nevěřím :D :D
Octavia 2 1.6 MPI 75 KW - Mobil 1 FS 0W40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Anebo jiné.... Přesunul jsem (Ti) to sem, a můžeš študovat. Doporučuji od konce....:)
Ono záleží co od gum očekáváš - resp. kde / jak budeš převážně jezdit....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

Hlasujem za oboje - tie conti mam ( možno predoslý model...krk na to teraz nedam), tie dunlopy chcem po nich. Už buducu sezonu.
Pro "řidiče přítele" uplne v pohode :D
https://www.youtube.com/watch?v=awAgAgY-sX4
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

valivý odpor som nikdy príliš neriešil,skor vlastnosti pneu. Keby som riešil valivý odpor,kupim najlacnejšie pneu na trhu,to by plne kompenzovalo a viacnásobne to,čo vyžrala z nádrže pneu s lepšími vlasnostami.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
dogo
Příspěvky: 113
Registrován: ned čer 21, 2020 13:41
Bydliště: Třebíč

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od dogo »

Čus, nejspíš půjdu do Continental WinterContact TS 860 :)
Octavia 2 1.6 MPI 75 KW - Mobil 1 FS 0W40
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rosso »

Dle jakých referencí jsi pneu vybíral? ADAC? :lol:
dogo
Příspěvky: 113
Registrován: ned čer 21, 2020 13:41
Bydliště: Třebíč

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od dogo »

V recenzích je chválí :D
Octavia 2 1.6 MPI 75 KW - Mobil 1 FS 0W40
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Díval jsem se na testy pneu, které - dle článku dělal Adac.
https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... -je-drahy/
https://auto.pravda.sk/poradna/clanok/5 ... a-octaviu/
Nevím jak Vy, ale mně přijde poněkud zvláštní, když opotřební pneu má stejných 20% "důležitosti", jako jízdní vlastnosti na suchu. Osobně bych nechal těch 40% na mokru, 30% na suchu a zbytek snad po těch 10.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Proč 40% na mokru? Jezdíš víc na mokru než na suchu? :?:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Nejde o to kde jezdis vic, ale o to, ze zatimco na suchu muzes tak nejak vzdy ocekavat, jak se auto bude chovat a ze se bude chovat stejne, o mokru to neplati. To stejne plati pro snih a led. Proto je dobre vysledkum chovani v techto narocnejsich podminek davat vyrazne vyssi vahu, nez jak v nich realne jezdis.

Pokud bys mel vahu vlastnosti na mokru treba 5-10 %, a 90 % na suchu, aby to odpovidalo procentualne kolik na mokru fakt najezdis, tak v takovem pripade by treba slicky vysly jako celkove nejlepsi guma, ale s prvnim destem bys skoncil ve skarpe. Ale i bez techto extremnich prikladu, vaha hodnoceni tak jak to dava ADAC tvori temer z poloviny (40 %) parametry, ktere primo nemaji vliv na bezpecnost (hluk, spotreba atd.)

Jinak se daji ty cisla vzit, nasazet do Excelu, a jednotlivym parametrum priradit svoji vlastni dulezitost podle vlastnich preferenci. U vyberu letnich bych vahu rozdelil mezi chovani na suchu a chovani na mokru (+snih a led u zimnich gum). Opotrebeni bych hlidal spis ve vzhledem k cene nebo vubec (ono rychlejsi opotrebeni neni na skodu pokud ma clovek mensi najezd, aspon ty gumy stihne sjezdit do 4-5 let). Spise bych ignoroval hluk a spotrebu.
Naposledy upravil(a) yosemitak dne pát bře 05, 2021 8:49, celkem upraveno 2 x.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
NOP

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NOP »

Lefort: To není o tom, na jakém povrchu jezdím častěji. Samozřejmě, že na suchu. Já to beru spíše z pohledu nutnosti rychle zastavit nebo alespoň zpomalit v nepředvídaných situacích. A tam to na vodě bývá občas pro některé pneumatiky problém. Když si vzpomenu na pneu zn. Kumho (je to už dost dávno a nebyly na mém autě), tak se ještě dnes budím celý zpocený. Tu jízdu na suchu, která převládá jsem vyjádřil zvýšením na 30%. Ono můžeš jezdit stále na suchu a potom stačí jedna jízda v dešti a auto jde do šrotu. Ale ono jak kdo. Já po svých zkušenostech z minula (v jiném příspěvku jsem to naznačil) za deště docela výrazně zpomalím, takže v mém případě si spíše rozbiju ústa někdy za pěkného počasí (ťuk, ťuk…). V daném případě mi spíše vadí, že se dává na roveň opotřebení s jízdními vlastnostmi na suchu. Ale když tak na ty testy znovu koukám, začínám mít dojem, že v případě zvýšení oné důležitosti na suchu na třeba těch 30% by v hodnocení poněkud utrpěl (všemi milovaný, nejvíce však ADACem) Continental. Zjednodušeně. Na mokru se ve většině případů spíše pozná, co ta guma umí. Ale tak, jako v jiných oblastech, nic neplatí absolutně.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Budu resit na podzim koupi novych letnich gum. Neco cena/vykon. Kompromis. Co rikate na novy Nokian powerproof ?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

yosemitak píše:Nejde o to kde jezdis vic, ale o to, ze zatimco na suchu muzes tak nejak vzdy ocekavat, jak se auto bude chovat a ze se bude chovat stejne, o mokru to neplati. To stejne plati pro snih a led. Proto je dobre vysledkum chovani v techto narocnejsich podminek davat vyrazne vyssi vahu, nez jak v nich realne jezdis....
NOP píše:Zjednodušeně. Na mokru se ve většině případů spíše pozná, co ta guma umí....
Kde to mám podepsat? :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Bramborak3 píše:Budu resit na podzim koupi novych letnich gum. Neco cena/vykon. Kompromis. Co rikate na novy Nokian powerproof ?
Říká se "když Nokian, tak zimní".
A pokud cena/výkon, tak asi střední třída.
Fulda, Sava, Hankook, Vredestein, Falken, Semperit, Toyo, Nexen, Uniroyal, atd.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět