Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

moc to hrotite, na beznu jazdy bezne gumy. predsa nebude davat semislicky na par koni..
cinanky maju hrozne vysledky, nebrat.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

NO HITS píše:Zajímavý jak každej to bere pohledem závodníka, já to beru pohledem bezpečnosti, protože guma je to jediný co drží auto na silnici a rozdíl v brzdění u PS4 resp jakékoliv UHP gumy je obrovskej oproti eko gumě nebo laciné gumě (viz např Lassa Phenoma co tam byla předtím).

Mým pohledem je nejdůležitější přilnavost na suchu a mokru. Cena, hlučnost a spotřeba jsou podružné. :)
Teorie hezká, ale v reálu to takhle bohužel nefunguje. Co reakční doba, nastavení a stav brzd, geometrie, tlumičů, silentbloků, čepů řízení...?
Kdysi jsem viděl studii, která uváděla, že většina řidičů nedokáže při nouzovém brzdění ani správně sešlápnout brzdový pedál. Jen rozdíl třeba 0,5 s v reakční době ten rozdíl mezi pneu spolehlivě smaže.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Každej ne :)
Pitris píše:....mám u gum jiné priority (třeba brždění na mokru)....
Ono stačí aby ten před měl při náhlém brždění ty gumy lepší a....je to dřív jak na nový boty. Ale ať si každý obuje co chce. A nikdy jsem netvrdil že nejlepší gumy jsou ty nejdražší.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

pepoh: nejsou to semislicky ale homologované pneumatiky

lefort: to je nepodstatné, protože ta guma bude brzdit vždycky lépe než když na stejném voze bude eko nebo nefungující guma.

Pitris: Např moje almera měla zrušenej kufr po tom co o ni zastavila octavie po několikavteřinovém pískání na ekogumách. Aspoň , že čumák se zachránil.

Nehledě na to, když mě někdo skočí do cesty (což se mě v Brně stává docela často ať už chodci sebevrazi, nebo cykloteroristi) nevidím na argumentu "zastavit příliš brzy také není dobré", nic pozitivního ... :roll:
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Takže když budou všichni jezdit na suchu na homologovaných semislickách, tak nikdo nenabourá? Nebo jak tomu mám rozumět? Padl tu dotaz na tiché a komfortní pneu a ty jsi začal rozvíjet jakési teorie o nebezpečnosti jakýchkoli jiných než UHP pneu. :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Wolf7991941
Příspěvky: 59
Registrován: ned úno 25, 2018 21:26

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Wolf7991941 »

Neviem no , osobne si myslím že ide hlavne o to nepredbiehat keď si nie je človek istý a jazdiť proste normálne , pokým je leto tak podľa mňa stacia normálne pneumatiky , lepšie lacné ale nové ako nejaké staré vysuchane ... Inak pozeral som nejaký ADAC test 2019 185/65 R15 a bol som prekvapený že Sava mala lepší výsledok za mokra aj snehu ako nokiany , a pri ľade to bolo vyrovnané ...Tak ja už neviem... Každopádne tá hlavná otazka je na letne gumy za dobrú cenu a tiché , komfortné , kde reálne počuť že je v aute viac ticho , ale väčší hluk robi asi vzduch pretekajúci okolo auta.Ak vysucham zimáky raz , tak kúpim možno tie Vredestein aj keď ta Sava ma prekvapila...
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

Testy ADAC moc nebrat v potaz. Jinak Savy jsem dvě zimy měl na Mondeu a úplně super. A světe div se, pořád jsem tady :lol:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 465
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Lefort: co sem furt taháš semislicky, o těch nemluvim. Semislicky jsou možná Cup 2R, určitě R888.
Byl tu před pár měsíci dotaz jak jsem s PS4 spokojen, ja říkal že dám vědět až s odstupem času, což jsem nyní udělal
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lefort píše:Kdysi jsem viděl studii, která uváděla, že většina řidičů nedokáže při nouzovém brzdění ani správně sešlápnout brzdový pedál. Jen rozdíl třeba 0,5 s v reakční době ten rozdíl mezi pneu spolehlivě smaže.
A já zas viděl test že rozdíl při plném brždění ze 100 na 0 (jedno auto, jeden řidič) byl mezi nejlepší a nejhorší gumou 9 metrů.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lefort »

No jasně, to přece nepopírám :roll:
Ale myslel jsem to tak, že do toho výsledku vstupuje tolik proměnných, že řídit se čistě jen výkonností pneumatiky prostě nejde.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

policia hovori-sofer ma predvidat a prisposobit jazdu podmienkam,schopnostiam,...
tym padom argument vyborne alebo obycajne gumy, straca vyznam. :)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Tak má zkušenost sice na mašině z Chorvatských pobřežních silnic na starších gumách.
Zadek 6 let, předek 4 roky, seděly jak ty, z výroby před týdnem. Z mého hlediska mohu říci, na stáří ze skladu nehledět, jen na kvalitu.
Od Gratz směr Vídeň mrholení a pak hustý déšť, já stále 130 - 150 , co mně předjelo na suchu, tak připosraně jelo 90. A na mašině se pozná ustřelení spíše než v autě. Jelikož tato část dálnice je nezáživná, tak jsem si zábavu našel, hrál jsem si s těma autosporty na papučích , někteří byli dost nasraní.
Tak není guma jako guma, ale jaká guma, stáří, a hlavně, každá potřebuje zahřát, aby fungovala.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9935
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Hombre píše:...Od Gratz směr Vídeň mrholení a pak hustý déšť, já stále 130 - 150 , co mně předjelo na suchu, tak připosraně jelo 90. A na mašině se pozná ustřelení spíše než v autě. Jelikož tato část dálnice je nezáživná, tak jsem si zábavu našel, hrál jsem si s těma autosporty na papučích , někteří byli dost nasraní...
Nejsa motorkář, chce se mi napsat, žes vůl, kamaráde. A jen z úcty a respektu k tobě to nenapíšu... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Se bude divit, jake jsou nasledky. Jdes tomu Kadle pekne naproti.
A jezdit 130 na 70ce,mi prijde zhovadilost. Asi ta znacka, neni pro srandu.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Hombre »

Vím moc dobře, co si mohu na rovinkách a dobrém asfaltu dovolit a jak mašina drží na vodě. Ložená na půl tuny se protlačí vodou na asfalt jak nic.
Ohledně sedumdesátky, žádná dědina, nebezpečné místo, zatáčka, jen dobře zvolené místo na odchytávání turistů. Mimochodem jsem jel stejnou rychlostí, jak Chorvat kousek přede mnou, záměrně,ukazoval mě stopu. :lol:
Neubral a nezastavili ho, šli jen po cizincích.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Odpovědět