Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Shi píše:Miso: Michelin umí i výborné gumy, tohle bylo v době, kdy idioti začali zachraňovat planetu a management se jim rozhodl lezt do zadku a hrát si na zelené. Michelin snížil valivý odpor, čím snížil spotřebu, snížil taky opotřebení - německé časopisy nad tím určitě jásaly a idioti se mohli radovat jak ušetří.
mozem potvrdit ze origo letnaky som v kratkom case poslal do perdele.
hokej puk efekt sa vypol az pri pekelnych teplotach (par dni v lete)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Možná by vždy neškodilo uvést o jakej model problémové pneu se jedná, uvést pouze Michelin je dos obecný a zavádějící
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

Michelin Pilot Sport3 určite najtragickejšia letná pneumatika, ktorú som doteraz jazdil.. slabý grip, ovládateľnosť presnosť a reakcie na volant žalostné (v porovnaní s inými pneu tejto kategórie).. priemerná odolnosť voči aquaplaningu a na dôvažok ešte aj hlučné. Celé zle, vyhodil som ich po jednej sezóne.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Zvláštní, piloty sport si obecně kluci co jezdí ostřeji chválí. Mě přijdou konkrétně PS4 dost podobný na 595RS-R jen s lepším gripem na mokru.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

PS4 a PSC2 výborné pneu (grip, presnosť).. na vode s nimi o hodne opatrnejšie, ale bez problémov tiež. PSCup2 akurát veľa nevydržia, daň za prakticky semislick zmes.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Takze pro mě Miche tohoto typu, nehrozi. Aspoň co píšete. Zajímá mi, ktere jsou nejmekci, nejpodannejsi. Zivotnost, hlučnost, spotřeba..., mi nezajima.
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Mě PS4, navíc v XL provedení, překvapily komfortem. :lol:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

poznám pár majiteľov CT-R Fk2 ktorí prešli z fabricky obutých Conti SportContact6 na Michelin PS4.. práve z dôvodu toho vyššieho komfortu, pri skvelom gripe a zachovaní stále slušnej presnosti a reakciách.. Mne ale PS4 na FK2 sedia menej než Conti SC6.. mám lepší pocit z toho auta na konštrukciou menej poddajných pneu.. a nemám pocit, že by "násilná" snaha o zmenu "pohlavia" a charakteru/surovosti toho auta bola tá správna cesta.. (kto chce síce rýchleho no vymäklého baránka, ktorému sa v zákrutách krúti kasňa a pri razantnejšej akcelerácii z 1-2jky rozoskáče predná náprava tak, že ide vymlátiť uloženia, nech si kúpi Cupru :D) a zjavne to aj zapadá do puzzle/spojenia vývoj Fk2 a Conti SC6.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 463
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Ony mají měkkou bočnici. Když byly vyzutý tak jsem z toho až měl strach, bylo to jak hadra. Přesto se umí v zatáčce pěkně opřít, bez klasickýho zhoupnutí/odvalení na rozdíl od jiných gum který měkkou bočnici mají. PS4S už bude mít bočnici ale tvrdší.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Opakuji: měkká bočnice není "chyba"! Ono totiž záleží hlavně na tom, jaké má vlastnosti při rotaci kola na voze, což se při statické prohlídce nepozná. :idea:
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Před pár dny jsem na kolegově autě zahlídl letní gumy - dle DOT jsou z roku 2008, vzorek mají dostatečný ... :roll:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

https://auto.hnonline.sk/novinky/214672 ... adnych-aut
V budúcnosti sa na štítky pneumatík doplnia aj informácie o najazdených kilometroch, opotrebení, upravených pneumatikách a o priľnavosti na snehu či ľade. Údaje o najazdených kilometroch a opotrebení (oderoch) budú pridané, keď sa vyvinie účinná testovacia metóda.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Brembo »

ktorého mudreho eurokokota zase napadlo,že pneumatiky sa podielaju na tvorbe mikroplastov? To už im robí i problém nájst vhodné informácie? Najvačšiu čast materiálu guma tvorí kaučuk ,sadze a silika.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9929
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Brembo píše:...Najvačšiu čast materiálu guma tvorí kaučuk ,sadze a silika.
V horším případě pak, jak říkává můj kamoš-mekánik, LISOVANÁ TMA. :mrgreen:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

:wink:
hlavne po 8rokoch, krasobrusleni je gratis :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Odpovědět