Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak jsem včera konečně dospěl k jednoznačnému závěru, že pneu s tuhými bočnicemi jsou blbost i na moto. Tu jsem koupil jako novou na Pirelli Angel ST. Když jsem po nějakých 12 tis. km ojel zadní na 1. plátno, nechal jsem si u Honzy namontovat obě nové Pirelli Angel GT. Ty jsem si vybral z toho důvodu, že samotná motorka je cestovní, "suchá" váží 275 kg a já obvykle jezdím dlouhé trasy s plně naloženými třemi kufry. Ostatně i proto jsem bez nich vlastně nikdy nejel.

Už při přezouvání Honza konstatoval, že ty nové GT jsou děsně tvrdé. A hned cestou od něj jsem zaregistroval občasné nepříjemné rozvlnění motorky ve vysoké rychlosti. Jenže teď jsem něco málo odjezdil bez bočních kufrů, jen s horním, a bylo to OK. Ovšem včera jsem jel s kufry a opět to rozvlnění. OK, primárně to tedy způsobují větrné turbulence kolem kufrů, jenže měkčí ST dokázaly tento jev účinně potlačit, zatímco tvrdé GT ho naopak prohlubují. :evil:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Moje zkušenost s GT rovnez neni moc pozitivni. A to rovnez z duvodu,asi,tvrdosti. Ac moto vic jak o 100kg lehci,jeden 25L plastovy kufr pevne namontovany na sedatku spolujezdce,vzadu na obou stranach make rolky spar vercajkem a drobnostmi na dojeti a preziti.
Moje vaha 85. Rovně zadni guma odskakuje a vubec ji neverim ve vetsich naklonech. Ma byt nahustena na 2,9. Snizil jsem to postupne na 2,5-2,6 a predni 2, znatelne lepsi. Urcite priste opet sahnu po Dunlopech,ty se mi osvědčily na predchozich vymenach,nejen na kdysi prvnim SV,nejlip.
Mozne je vsak i to,ze je to ve me. Preci jen uz vim,co nasledky padu,prinaseji a zpetnou vazbu vnimam uz jinak a hranice mam posunuty...
A to je nemam vyzkouseny na vode.
ST, by mely byt mekci,jo. Snad i proto se lisi v nazvu.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Dnes kolega v praci prezul na letni alu. Gumy obuty hafo let stejny. Fulda Germany DOT 1801. Pry nepraskaji,tlak drzi,neklouzou.
Auti ma delsi dobu. Napsáno se souhlasem majitele.
Misi Carisma Gdi.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Devět let starý Fuldy. Jako kdybys napsal devět let starý Matadorky či kteroukoli jinou značku. A zřejmě toho moc nenajezdí a asi i v poklidu, když mají takovou výdrž. Nebo je to myšleno pro pousmání, na čem někteří lidi jezdí. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Jirko, základní pocty nebo silnější optiku,...si dovolím poznamenat.
Jezdi denne do prace.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Máš recht, Peťo, neumím počítat. Akorát že podle DOT 1801 by ty gumy měly být dokonce z roku 2001 a to se mi nechce nějak věřit... :) A spíš mi šlo o to, že napsat jen tak, že nějaký německý Fuldy prý nepraskají, tlak drží a nekloužou, jsou příliš obecné informace... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1330
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

S tím "nekloužou", to bude jako můj bývalý kolega, co mě ujistil, že "ta součástka vůbec není horká" a já, důvěřivý blbec, jsem si krátkým dotekem pořídil popáleninu druhého stupně. Kolem roku 2011 jsme se zbavoval cca 3 roky starých pneu Michelin Pilot Premacy s 6mm vzorku, protože už jako nové klouzaly ...
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

už jako nové klouzaly ...
nie si prvy kto ma taku skusenosti :evil:
rozmyslam ze ci si to vyrobca neuvedomuje .... taka zavazna chyba a nikto to neriesi?
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Jirko, pocitat umíš, nelze jinak prezit. Prehlidnou je lidské.
Kdyz jsem si ty gumii prohlížel, skutečně nenesou znamky okem viditelne, porovitosti.
Coz i mladsi dokazou a poznat to je.
Jelikoz kolegovi je 30 a obcas jezdi hodne ostre, nemam duvod mu neverit. (Jezdi FZ1 a neni cukrar) Ano říká, že reaguji uz hodně na teplotu.
Kdyz to srovnam s mejma kdysi, Toyo, po 9ti letech-mrtvy. (zkouska)
Shi
Příspěvky: 1330
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Miso: Michelin umí i výborné gumy, tohle bylo v době, kdy idioti začali zachraňovat planetu a management se jim rozhodl lezt do zadku a hrát si na zelené. Michelin snížil valivý odpor, čím snížil spotřebu, snížil taky opotřebení - německé časopisy nad tím určitě jásaly a idioti se mohli radovat jak ušetří. Na suchu ty gumy byly jízdními vlastnostmi jen lehce podprůměrné, tragédie to byla až na mokrém nebo v krizové situaci při vyhýbání. Při brždění na suchém dálničním povrchu asi úplně tragické nebyly - směs se po pár desítkách metrů brzdné dráhy zahřála a začala více lepit. Kdosi mi tehdy psal, že když člověk jede tak, že tu pneumatiku udrží hodně teplou, tak jsou velmi dobré, ale udrž ve městě nebo na okresce teplou pneumatiku s indexem Y.

Pedro: Já jezdil na úplně tvrdých Barum Brilantis. Bylo to úplně v pohodě - ovšem pouze na suchu a pouze na normálním asfaltě. V jednom specifickém místě, kde byl suchý avšak velmi hladký asfalt, klouzaly tak, že jsem v 30 km/h dostával smyk. Ale mohl jsi projet napříč republikou, takové místo nepotkat a mít pocit, že jsou ty pneumatiky v pohodě. S trochou štěstí člověk vůbec nic nepoznal ani za mokra. A taky nebyly popraskané a na první pohled byly po cca 7 letech v prvotřídním stavu a s dostatečným vzorkem. Přitom byly životu nebezpečné.
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

To jsem mu rikal, 20 let stara sada uz je hodne za hranici ideální životnosti. To bych nedal ani ja. A to zrovna nepatrim k extra narocnym, co se gum tyka. A to jsem ojel hodne pouzitych gum, at uz na svych autech ucelove nebo je obrousil pri mym kraveni na okrskach v kopcich.
Na podzim jsem Yi koupil na zimakach, o kterych si myslel, ze zimni obdobi s 4mm zvladnu a dojedu je do pristi zimy a vyhodim.
Jizdni vlastnosti mi nahlodaly, ze to asi nebude ono a nenadaly, necekany smyk na suchu ktery jsem ustal skoro s plným kontra,..., okamžitě prezout.
Byly to Polaris 3. Asi 6tilety. Kdysi jsem az na 2mm sjel 8mi lety Eskyma. Drzely skvele. Asi nej gumy, co je mel. Micheli, GY, Pire,... A jen preplaceny.
Ty bych rad sehnal ted, az budu ozivovat na hrani Almu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Kdysi jsem měl od kolegyně půjčené auto na Brillantisech, a přesně to samé: v jednom místě jsem nedokázal odbočit z hlavní doleva! :P
V nové době Barumky určitě ne! :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9915
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

...v jednom místě jsem nedokázal odbočit z hlavní doleva...
... píše ten, co se za volantem W124 přetlačoval s jejím velkým rejdem... :P :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jenže to nebyl tento případ! Příliš malý rejd... :mrgreen:
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1754
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

veľmi rád spomínam na Bridgestone Potenza Adrenalin RE002.. krásne čitateľné predvídateľné pneumatiky s dobrým gripom, no čo mi na nich vyhovovalo najviac, že sa neodtrhli odrazu, ale človek mal ten krátky dostatočný moment dopredu info o tom, že už je tam hrana, naviac na tej hrane sa dalo celkom bezpečne držať (nie taký ostrý prechod medzi plnou priľnavosťou a jej stratou..). Podobný pocit mám teraz z Continental Sport Contact 6 s najnovšou upravenou zmesou, akurát sa mi zdajú ešte presnejšie v ovládaní a reakciách.
Odpovědět