Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
biker610i
Příspěvky: 58
Registrován: ned zář 11, 2011 10:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od biker610i »

inak na tych mojich barumkach som si vsimol ze su rumunske je tam made in Romania a ja som bol v tom ze barum je cesky vyrobca :D zrejme aj je ale ma pobočku, vyrobny zavod aj v Rumunsku :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ne, nemá - jedná se o výrobní závod firmy Continental.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jak vzniká "oblíbenost" pneu zn. Barum? Prostě přijedeš do pneuservisu a chceš si hned pořídít nové gumy. Jaké? Přece Barum, nic jiného ve většině pneuservisů stejně nemají! Ty z Rumunska, samozřejmě... :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jo a v české variantě polského motoristického časopisu Motor jsem se zrovna tuhle dozvěděl, že zimní gumy Kormoran jsou české. V podtextu: protože jsou české, skončily na posledním místě. Zato polské Debicy hódně vysoko... :mrgreen:
biker610i
Příspěvky: 58
Registrován: ned zář 11, 2011 10:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od biker610i »

Jerry3 píše:Jak vzniká "oblíbenost" pneu zn. Barum? Prostě přijedeš do pneuservisu a chceš si hned pořídít nové gumy. Jaké? Přece Barum, nic jiného ve většině pneuservisů stejně nemají! Ty z Rumunska, samozřejmě... :x
ja som na moje barumky cakal tyzden neslo mi o znacku ale hlavne o to aby boli celorocne, nemali ich na centralnom sklade ale kade tade po prevádzkach tak som si musel počkať
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Jerry3 píše:Jak vzniká "oblíbenost" pneu zn. Barum? Prostě přijedeš do pneuservisu a chceš si hned pořídít nové gumy. Jaké? Přece Barum, nic jiného ve většině pneuservisů stejně nemají! Ty z Rumunska, samozřejmě... :x
to sedi, na moje misuliny som cakal skoro 2t.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od torro »

Jerry3 píše:Jak vzniká "oblíbenost" pneu zn. Barum? Prostě přijedeš do pneuservisu a chceš si hned pořídít nové gumy. Jaké? Přece Barum, nic jiného ve většině pneuservisů stejně nemají! Ty z Rumunska, samozřejmě... :x
Tak není možné všechny výrobce, rozměry a provedení držet skladem. Ale vybereš si z jejich nabídky a dříve, či později je dostaneš. Není možné dostat vše dětským, zpupným dupnutím. Ten kdo má jasno co chce, přijde včas a počká si. Komu je to jedno, vezme to, co mají zrovna na krámě.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

torro píše:...Komu je to jedno, vezme to, co mají zrovna na krámě.
A nebyl můj příspěvek čirou náhodou právě k tomu? :?
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Mirec 29 »

Jerry3 píše:Jo a v české variantě polského motoristického časopisu Motor jsem se zrovna tuhle dozvěděl, že zimní gumy Kormoran jsou české. V podtextu: protože jsou české, skončily na posledním místě. Zato polské Debicy hódně vysoko... :mrgreen:
Ako si to myslel s tými debicami?...ja používam v zime výhradne túto značku a nedám na ňu dopustiť momentálne mám HP 2 a fakt super.
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Netuším, co je to "fakt super", ale myslel jsem to tak, že v polském časopisu se přece ty Debicy musely nacpat pomalu mezi prémiové gumy. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Ja na svy Barumky cekal tyden. Ihned byly Matador, Miselin, Hankok, nejaky protektory.
Kupoval jsem v kamennyn kramu, abych mohl zkontrolovat. Ne eshop.
Chtel jsem zas Savy, bohužel dlouhodobe nedostupne. Tak vzorek hen tech Barumek vyhral.
A jestli jsou nejlepsi nebo nejhorsi, nebo je Barum sproste slovo, je mi fuk. Stejne tak popisky spotreby ci hluku.
Na mem miniaute funguji, memu pouzivani a stylu jizdy vyhovuji. A jestli by jine byly lepsi ci horsi? Chuj s tym.
tapka

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od tapka »

biker610i píše:
Jerry3 píše:Jak vzniká "oblíbenost" pneu zn. Barum? Prostě přijedeš do pneuservisu a chceš si hned pořídít nové gumy. Jaké? Přece Barum, nic jiného ve většině pneuservisů stejně nemají! Ty z Rumunska, samozřejmě... :x
ja som na moje barumky cakal tyzden neslo mi o znacku ale hlavne o to aby boli celorocne, nemali ich na centralnom sklade ale kade tade po prevádzkach tak som si musel počkať
A kdyz maji nekdy profil pod 4mm....kupujes taky nove?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27485
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

tapka píše:....profil pod 4mm....
Akú rečú terazky hovorite :?:
Co to je "profil pod 4 mm" :P

U pneumatiky znám profil, resp. profilové číslo, což je procentuelně výška k šířce, a pak výšku / hloubku vzorku. Ale že by byl profil pod 4 mm :?: No dobrý no :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Mirec 29 »

[quote="Jerry3"]Netuším, co je to "fakt super"

Napríklad že bola v čase keď som ju kupoval lacnejšia v danom rozmere ako napr. Barum alebo matador na ktorých som tiež jazdil...mal som aj o dosť drahšie Lassy jazdil som aj na continentaloch na firemnom aute mal som aj kormorany. Máme doma auto obuté na Bridgestone
No už nejaký ten rok jazdím s debicami a v ničom nezaostávajú za tými všetkými čo som do tých čias mal. A to jazdím vpodstane tie isté trasy. Letné mám Michelin energy saver a keby som si pred zimou sám neprezuval gumy tak možno ani neviem že mám zimné čo sa hlučnosti týka...fakt je že kôli drahým snímačom tlaku rozmýšľam aj ja nad celoročnými papučkami...
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Voe,asi myslel hloubku vzorku,no ni? :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Odpovědět