Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

abc píše:...50-60 % aut jezdí celoročně na zimnich, obzvláště majitele SUV. :(
Jenže to nejsou zimní, ale celoročky, na kterých si to své SUV pořídili. :idea:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

:arrow: abc
A já doufal, že ti udělám tááákovou radost :mrgreen:
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od tonny »

abc, já si koupil celoročky na léto, na zimu mám zimáky. Neseženu prostě uspokojivé letní na můj rozměr.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od abc »

tonny já nesnáším zimní v zimě, a zimní v létě obzvlášť. :wink:
Všechno co jsem chtěl říct je když nás buzerují za letní v zimě at' nás buzerují i za zimní v létě, to je cely.
Myslím si že je nebezpečnější řidič na zimnich v létě než s letním v zimě. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od torro »

abc píše: Všechno co jsem chtěl říct je když nás buzerují za letní v zimě at' nás buzerují i za zimní v létě, to je cely.
A praktická realizace? Nemyslím buzeraci, ten klacek se vždy najde, ale termíny?
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

abc :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pedro »

Mi je to vcelku fuk.
Pokud mam zimaky aspon s dvema podelnejma drazkama, v lete mi nevadi.
Proto si neporizuju zadny zimaky bez nich a ani extremni zabiraci-brzdici vzorek. Proto az prijde cas, budou celorocky. Asi Savy. Soucasnou kombinaci zimaku 7 a 5 mm dobrousim pres leto.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 462
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Problém je, že většina celoroček je nastavená víc do tepla, u nás je potřeba varianta víc na zimu. Zkus ty celoročky od Michelinu, lidi si je chválí a v testech dopadly nejlíp. ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od abc »

Pro mě je podstata problému že nebýt zakonodarcu tak jezdím po Brně v zimě na letních 8) s výjimkou 3-4 dnů, a to bych použil MHD a je to. :) Kdybych bydlel v Krkonoších tak si dám zimáky samozřejmě, bez debat.
Kdo používa jen zimny zákon je krátký a to mě štve :twisted: , jelikož já tu volbu nemám :( , protože mi braní jezdit v zimě na letních ale povolují jezdit v letě na zimních. Je to prostě podle mě špatné. :evil:
Letní v zimě je lepší jak zimny v létě nemohu si pomocí.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No ono ty zimní na osobácích podle zákona mít nemusíš. Jen nesmí mrznou, sněžit nebo tyto podmínky nesmí být "na spadnutí"....
Osobně ale tak úplně nevím co vadí na zimních v zimě :? Ale každého věc. A pojistka. A plnění. A spoluúčast....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

abc píše:Letní v zimě je lepší jak zimny v létě nemohu si pomocí.
Já vám v zimě bez problémů ukážu pár míst, které na letních nelze bezpečně projet. Ukážete mi alespoň jedno místo, které nelze bezpečně projet v létě na zimních ? V létě na zimních zvládnu relativně bezpečně i dálnici - budu totiž mít i na zimních brzdnou dráhu kratší než má kamion nebo motorka a to ikdyž bude venku +40 st C.
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od abc »

Shi myslel a napsal jsem ve městě, konkretně v Brně, a napsal jsem bydlet na horách tak o tom žádná, ale já stejně zimny na autě mám samozřejmě, no nejsem z toho šťastny to je cely. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
abc
Příspěvky: 1072
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od abc »

Takže pojistka. A plnění. A spoluúčast.... jak piše Pitris splněno.
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

I v Brně jsou v zimě místa, kde je sklon vozovky jak v podélném tak v příčném směru, takžr je to o hubu i na prémiových zimních gumách.

V Brně pro začátek doporučuji zkusit si v zimě, když je nasněženo, jet ulicí Zeleného z kopce dolů směrem ke křižovatce s ulicí Marie Steyskalové.
Streetview zde:
https://www.google.com/maps/@49.2079737 ... 312!8i6656

a ona křižovatka pak zde:

https://www.google.com/maps/@49.2084037 ... 312!8i6656

Řidič jedoucí po Zeleného dolů musí dát přednost z prava, což se ani na zimních gumách občas nepodaří, byť člověk nahoře do zatáčky najíždí rychlostí 10 km/h, jenomže při klesání dolů se ukáže, že je úspěch, pokud ta rychlost příliš neroste. Zastavit před křižovatkou je sci-fi. A to je tam sklon podélný a není to komplikováno tím, že auto navíc klouže do boku, což je teprve ta pravá lahůdka. Trochu (ale opravdu jen trochu) do boku to klouže v oné zatáčce, kde je tím pádem lahůdka v zimě se minout s vozidlem, které se tak tak drápe do kopce a jede (tancuje) v protisměru. Člověk jedoucí dolů musí přestat brzdit, aby mohl provést razantní směrovou korekci (protože při aktivním ABS to směr mění neochotně), čím spolehlivě nabere rychlost, což se mu dole pod kopcem vymstí. V zimě je o dost jednodušší tím místem vyjet nahoru, než bezpečně sjet dolů.

Mimochodem letní Goodyear Eagle F1 A2 byly na lehce uježděném sněhu naprostá katastrofa, auto mi ujelo do boku, když jsem se ho pokusil zvednout na hever. Pak mi do boku ujelo ještě jednou, když jsem se o auto necitlivě opřel. Na suchém už při teplotě lehce pod nulou dávají leckteré UHP gumy zvukem najevo, že se jim tyto teploty hrubě nelíbí.

(Několik zim jsem v 90 letech na letních odjezdil, takže vím, že to s vhodnými letními jde, ale znovu bych do toho opravdu nešel).
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Dole na stránce je video, kde je 13°C porovnání při brzdění ze 100 na 0 a rozdíl je cca 30 m letňáky a 36 m zimáky https://www.idnes.cz/auto/autoservis/pn ... tomoto_fdv . Jestli to je hodně nebo málo, to je na uvážení každého (jeho nájezdu, cestovní rychlosti, stylu jízdy i kapsy).
Já se na zimacích za tepla klouzal od strany ke straně, ale jen proto, že jsem věděl, že jedu za limitem.
Odpovědět