Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:myslim si ze bezne auta v kategorii <150k su "spotrebak".
I ve "spotřebáku" se ale můžeš zabít. :idea:
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

pepoh píše:myslim si ze bezne auta v kategorii <150k su "spotrebak".
situacia je ina napr nissan gtr,.. tam nech si da aj 50€/l olej alebo sportove zimaky.. ale hrotit situaciu na standartnych autach mi prijde ako vyhadzovanie penazi. to plati aj o 100oktanovom benzine. (ak vyrobca nevyzaduje)

druha, podstatna vec na novych autach je tpms. ak chces 2 sady pneu, tym padom sa to rapidne predrazi, lebo dalsie disky a snimace, aj 70€/ks... :lol:
Nezlob se na mě, ale to nemůže říct vážně dospělý člověk...Pojedeš s rodinou a nečekaná situace a budeš rád za dobré letní gumy, které třeba rozhodnou o smrti...Nedej bože nedobrždění před někým...
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9850
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Jerry3 píše:Když já je programově nehledám, já je okamžitě vnímám.
To ti nezávidím, Jardo, a zcela upřímně (už jsem ti to asi taky říkal) - s tím se nežije lehce... :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

pepoh píše:ale hrotit situaciu na standartnych autach mi prijde ako vyhadzovanie penazi.
To docela dost zálěží na tom kde, kdy kolik a jakým způsobem člověk jezdí. Prakticky každé nedobrždění je dražší, než sada nových pneumatik.Kouzelné je, že mnohdy lidi, kteří si neváhají připlatit slušné peníze za estetické hovadiny, bez váhání šetří na pneumatikách. Já to mám přesně naopak. Právě proto, že dopředu nikdy nevím kde kdy a za jakých podmínek pojedu, ale potřebuji se na své auto za každých okolností spolehnout. Navíc nejsem sám kdo auta, pro která já vybírám pneumatiky, řídí a jsou to lidé kteří nad rychlostním indexem penumatik a korekcí huštění pro vysoké rychlosti zaručeně nikdy nepřemýšlí.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Colommbo píše:
Jerry3 píše:Když já je programově nehledám, já je okamžitě vnímám.
To ti nezávidím, Jardo, a zcela upřímně (už jsem ti to asi taky říkal) - s tím se nežije lehce... :D
Bohužel. A znovu jsem se o tom přesvědčil u příležitosti mých zatím vůbec nejdelších letů minulý týden. Skutečně závidím lidem, kteří ty vibračně-rezonanční odezvy pohybujících se či aerodynamicky namáhaných hmot nevnímají.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Bramborak3 píše:
pepoh píše:myslim si ze bezne auta v kategorii <150k su "spotrebak".
situacia je ina napr nissan gtr,.. tam nech si da aj 50€/l olej alebo sportove zimaky.. ale hrotit situaciu na standartnych autach mi prijde ako vyhadzovanie penazi. to plati aj o 100oktanovom benzine. (ak vyrobca nevyzaduje)

druha, podstatna vec na novych autach je tpms. ak chces 2 sady pneu, tym padom sa to rapidne predrazi, lebo dalsie disky a snimace, aj 70€/ks... :lol:
Nezlob se na mě, ale to nemůže říct vážně dospělý člověk...Pojedeš s rodinou a nečekaná situace a budeš rád za dobré letní gumy, které třeba rozhodnou o smrti...Nedej bože nedobrždění před někým...
vyborny komentar, no hlavne pre tych co jazdia na starych hokejovych pukoch.
videl som polsky test, kde stare letnaky dostali naprdel od novych celorocnych.

o tom je jadro otazky, ci furt nove 95%c-r; alebo 2sady "kvazi100"% (po rokoch ani cert nevie kolko maju % zostatkoveho vykonu)
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Nikdy jsem nejezdil na gumách "starých", vždy jen na "v něčem problematických" a "ještě horších". Proto rád vzpomínám zejména na gumy, které byly nejméně problematické. Jenže těch bylo jak šafránu...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Což se nás naštěstí netýká a 90% lidí na to buď se.e nebo netuší co za kontrolku na ně svítí.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3 píše:Nikdy jsem nejezdil na gumách "starých", vždy jen na "v něčem problematických" a "ještě horších". Proto rád vzpomínám zejména na gumy, které byly nejméně problematické. Jenže těch bylo jak šafránu...
Já to mám takhle s babama.První byla problematická,druhá ještě horší až ta třetí je snad nejméně.:D
V každém případě se tak jako tak musíš přispůsobit.;)
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Tak s tím souhlasím. Ostatně co jiného mi zbývá...
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

JERRY3
Proto rád vzpomínám zejména na gumy, které byly nejméně problematické. Jenže těch bylo jak šafránu...
ak si dobre pamatam tak to boli Nokian WR zimne a Pireli P7 Cinturato letne
este nejake dobre?
Naposledy upravil(a) Misojogi dne stř říj 16, 2019 14:56, celkem upraveno 1 x.
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Yokohama S707 (ale nepoužitelné pro rychlou jízdu na mokrých kostkách), Pirelli P7 (ale sjížděly se jim vnitřní okraje, poněvadž ty vnější měly zvlášť, resp. zbytečně vyztužené) a Nokian WR (ale měly slabou trakci na sněhu).

Takže asi tak, byť jinak z mého pohledu "nejméně problematické". :)
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

pepoh píše:
Bramborak3 píše:
pepoh píše:myslim si ze bezne auta v kategorii <150k su "spotrebak".
situacia je ina napr nissan gtr,.. tam nech si da aj 50€/l olej alebo sportove zimaky.. ale hrotit situaciu na standartnych autach mi prijde ako vyhadzovanie penazi. to plati aj o 100oktanovom benzine. (ak vyrobca nevyzaduje)

druha, podstatna vec na novych autach je tpms. ak chces 2 sady pneu, tym padom sa to rapidne predrazi, lebo dalsie disky a snimace, aj 70€/ks... :lol:
Nezlob se na mě, ale to nemůže říct vážně dospělý člověk...Pojedeš s rodinou a nečekaná situace a budeš rád za dobré letní gumy, které třeba rozhodnou o smrti...Nedej bože nedobrždění před někým...
vyborny komentar, no hlavne pre tych co jazdia na starych hokejovych pukoch.
videl som polsky test, kde stare letnaky dostali naprdel od novych celorocnych.

o tom je jadro otazky, ci furt nove 95%c-r; alebo 2sady "kvazi100"% (po rokoch ani cert nevie kolko maju % zostatkoveho vykonu)
Ano. To se trochu omlouvám. Ted jsem chtěl dojet ty starý zimní pneu. Na přední kola bych je ale nedal. Uz budou nové zimní. No jety letni od celorocek asi dostanou na prdel, ale celorocky jsou kockopes a me je líto jezdit pěkný litý kola v zimě. Ikdyž 3 sezony jetý barum bravuris se vzorkem 4,5 mm uz na předních kolech za mokra při tvrdších brzdach už Mistama nestíhají. Levna guma a silné brzdy. Ale opět..Vyhodit kvuli tomu gumy s 4.5 mm do koše ? Je to težký
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Durex »

Bramborak3 píše: ale celorocky jsou kockopes
Zrovna nedávno sem měl takovou vášnivější debatu o pneu a o přezouvání a šetření. A vím,že takových lidí je víc a proto než 10 let starý pneu (byť čistě zimní a nebo letní,tak radši celoročky). navíc já si celoroční Matadorky pořád nemohu vynachválit. Ale uvidím až v pořádný zimě. Jinak na vodě super. Ale zase opakuju. Je to dodávka,ale i tak kolikrát to do zatáčky nasypu a drží jak přibitá. A za další jezdím v oblastech,kde je převážně mokro,posoleno a nebo kejda. Žádnej hlubokej sníh. A na takovým povrchu mě ostatní brzdí ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Svůj příspěvek jsi sice opravil, ale špatně:
Misojogi píše:...Pireli P7 Cinturato
Tehdy ještě nešlo o Cinturato.
Odpovědět