Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Zvláštní, s tím jsem se ani na jednom z aut nesetkal, otec si je taky hodně chválí
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

NO HITS píše:Já měl na autě 3roky starý savy a byly to nejhorší pneu na kterých jsem jel - ve 30km/h na mokru jsem se na červené u semaforu sklouznul až za přechod. Druhý nejhorší byly Barumky. Na mazdě mám teď Yokohamy 905 3roky starý a je to takovej střed - na mokru se sice sklouznou ale stále se nějak auto dá ovládat, nicméně strašně hučí. Continentalky začaly po 2 letech strašně klouzat na mokru.

Nejlíp mě fungují Goodyear Ultragrip 9 na almeře a otcové Corolle TS (obě jsou verze s Central Rib) , za mě nejlepší zimní pneu.
Z cenově dostupnějších bych volil Kleber Krisalp HP3, v různých testech dopadly hodně dobře, v recenzích si je lidi taky dost chválí, prej jsou pěkně tichý a hodně slušně fungují jak na mokru tak sněhu. Uvažuju o nich na Mazdu na další sezónu.
No joo, ale co to bylo za Savy? Nějaký starší model? Právě že ty Klebry Krisalp Hp3 dopadly docela dobře při testech i recenzích. Dokonce ten německý test byl na Bmw řady 1 a pneu stejného rozměrů jako budu brát já. Mě stačí aby dali cca 15-20 tis km na 4 zimy. Hlavně at to drží v zatáčkach na mokru...
Ale klucí zas doporučujou Savy...
Naposledy upravil(a) Bramborak3 dne pát říj 11, 2019 7:55, celkem upraveno 2 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

NO HITS píše:Zvláštní, s tím jsem se ani na jednom z aut nesetkal, otec si je taky hodně chválí
OK, upřesním to: činí vůz extrémně citlivým na boční vítr, na vyjeté koleje a hlavně, což je přinejmenším pro mne úplně nejnejpříjemnější, na příčný sklon vozovky, tj. auto se stáčí ke straně podle příčného sklonu vozovky (převážně doprava). Jediné, za co bych je pochválil, jsou trakční schopnosti ve vrstvě sněhu.
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Bramborak3 píše: No joo, ale co to bylo za Savy? Nějaký starší model?
Byly to S3
Bramborak3 píše:Právě že ty Klebry Krisalp Hp3 dopadly docela dobře při testech i recenzích.
Právě že dopadly hodně dobře a lidi si je v recenzích taky hodně chválí
Jerry3 píše:OK, upřesním to: činí vůz extrémně citlivým na boční vítr, na vyjeté koleje a hlavně, což je přinejmenším pro mne úplně nejnejpříjemnější, na příčný sklon vozovky, tj. auto se stáčí ke straně podle příčného sklonu vozovky (převážně doprava). Jediné, za co bych je pochválil, jsou trakční schopnosti ve vrstvě sněhu.
Máme u baráku v kopci dost vyjetý koleje od náklaďáků, letní hranatý Federaly 595 RS-R tahají dost za volant, ale GY UG9 vůbec, boční vítr na dálnici s tím taky nehne, ani příčný sklon není problém. Trakce na sněhu super, trakce na mokru - protočit při rozjezdu jdou jen s větším úsilím na Corolle, na Almeře vůbec, jinak brzdí na mokru parádně, nekloužou i při ostřeji projetý zatáčce. Kupovali jsme obě sady na Oponeu s rozestupem jedné sezóny, takže každá sada jiná šarže a jak říkám byly nový. Těžko říct proč to tak funguje u tebe.
Naposledy upravil(a) NO HITS dne pát říj 11, 2019 8:29, celkem upraveno 1 x.
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9843
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

ka-spel píše:...ale sjede rychleji. :D Měl jsem Blueresponse 185/60/14 a pak zimní Winter Sport 4D 195/65/15 a tiché, seděly parádně, ale výdrž horší.
Tiché, seděly parádně = výdrž horší (měkčí směs)...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Nevím jak Kléber (spadající pod tlustého frantíka) HP3, ale 'dvojky' po dvou letech ztvrdly :?
A za mě: Dunlop nebo Vredestein :wink: Léto i zima - vyzkoušeno....
Ale kilometrovou výdrž nemám zahrnutou v požadavcích na pneu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

lengy60 píše:Ona v podstatě jakákoliv zimní guma stojí 3.rok za houno.;)
v podstate kazda guma prejde procesom starnutia
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Tomu se teď musím smát. Volal jsem do jednoho soukromého pneuservisu, kde měl pán hodně lehce jetých zánovních pneu. Řikal že ty nokiany jsou aktuální model. Ptám se ho na dot a nějak se tomu vyhnul, tim ze jsou aktualni model, vše ok. Tušil jsem vyjeb. Tak jsem tam po práci zajel 12km z práce a samo. Gumy staré 9 let a říkal mě, že to je jen marketingovy tah, že to nemá na vlastnost gum vliv. Myslel jsem, že ty gumy na něho obuju já...D. Jen mě zaráží jak někdo takový může obchodovat...

Jdu teda nakonec po doporučení do Sava eskimo HP2. I mechanik mě je doporučil. Da mě je za 1800 kus. O 100 Kč dražší jak na netu. Ale záruka, že to nebudou nějaké pochybné špatné kusy a vyberem novy DOT
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

Plno čechů primárně řeší 4 míň důležitý věci - Cenu, cenu , cenu a výšku vzorku , takže pán jistě prodá a plno lidí se bude chlubit jak mají skvělý nový gumy, že nejsou závodníci, takže jim to stačí, mám s tím i osobní zkušenost když jsem prodával pneu na dojetí 1 sezónu max a borec řekl že jsou supr, že to minimálně ještě 3 sezony dá, naložil to do auta se 2 dětskýma sedačkama, až jsem z toho měl trochu špatnej pocit ;-)
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
rtsax
Příspěvky: 176
Registrován: úte srp 29, 2017 3:06
Bydliště: Hlohovec. SK

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od rtsax »

Ja som na zimu kupil teraz Debica Frigo HP 2 225/45 FP M+S 3PMS uvidim ake budu
Peugeot 308 2.0 hdi 6AT 100kw olej : Mannol Diesel 5w 40 filtre pal-SC7052P, olej-SH4035P http://www.oilparameter.eu
DOPORUČENÁ MAZIVA V ROCE 2006 pre DW10BTED/FAP / RHR
0W40 / 5W40 /10W40 / 15w50 / 5W30 C2
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

NO HITS píše:Plno čechů primárně řeší 4 míň důležitý věci - Cenu, cenu , cenu a výšku vzorku , takže pán jistě prodá a plno lidí se bude chlubit jak mají skvělý nový gumy, že nejsou závodníci, takže jim to stačí, mám s tím i osobní zkušenost když jsem prodával pneu na dojetí 1 sezónu max a borec řekl že jsou supr, že to minimálně ještě 3 sezony dá, naložil to do auta se 2 dětskýma sedačkama, až jsem z toho měl trochu špatnej pocit ;-)
NO dobry, ale řešit na ukor zdraví?
A 9 let starý nepoužitý nokiany wr d4 za 1600kč kus ?
Za zimy to už nebude fungovat. Hrozi riziko, že ta guma praskne po 2 letech...To vemu radši nové Savy
Uživatelský avatar
NO HITS
Příspěvky: 457
Registrován: úte srp 27, 2013 8:27
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od NO HITS »

jak říkám bezpečnost a funkci lidi neřeší, je jim o to aby něco an tom autě měli a stk to projde protože se kontroluje jen rozměr gumy a výška profilu
Mazda 6 GH 2.5 Liftback GTA - ADAKT Stage 1.1 + VTCS pryč + VAD off + Airbox mod + CAI + Ulter + EBC RedStuff
Eurooil 95 E0 + Millers Petrol Power EcoMax
Ravenol VST 5W-40 --- Ravenol MTF-2 75W-80


Nissan Almera 1.4 64kW GX - Ex
Nissan Almera 1.6 73kW SR - Ex
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

Bramborak3 píše: Tušil jsem vyjeb. Tak jsem tam po práci zajel 12km z práce a samo.
Gumy staré 9 let a říkal mě, že to je jen marketingovy tah, že to nemá na vlastnost gum vliv.
v tychto pripadoch je nova celorocka 1000x lepsi...
tato zima uz bude druha pre crossclimate - som velmi zvedavy, momentalne bez vyhrad.
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

pepoh píše:
lengy60 píše:Ona v podstatě jakákoliv zimní guma stojí 3.rok za houno.;)
v podstate kazda guma prejde procesom starnutia
ma niekto skusenost ze ktore gumy (aka znacka) starnu najpomalsie?, pripadne ci sa da starnutie nejako spomalit ci zastavit?
(nejake vhodne natery a dobre skladovanie ak nie su na aute)
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

Barum OR 37 vydržely na fáčku +-25 let :lol: :wink: Pravda, že už měly drobné prasklinky na kráse, ale jely :D
Odpovědět