Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

chcem sa dodatocne ospravedlnit pneumatikam Barum Polaris, ktore som škaredo ohovoril na strane 395.
Možno nie sú najtiššie, ale rozhodne nemohli za celú tú popisovanú zvukovú kulisu. Ako som zistil , bolo to ložisko :?
Sorry, Barum.
Teraz tam mam sice letne , ale hlavne nové ložisko.... normálne som počul v 110km/h bzucať muchu na zadnom skle :shock: Nebyť ostatných zvukov ( by ste sa cudovali co teraz vsetko počujem - ako Jack Nicholson vo filme "VLK"), citil by som sa ako v Camry :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Při včerejší kontrole tlaku v pneumatikách jsem zjistil,že nakonec budu potřebovat vyměnit pouze 2 přední pneu,protože zadní mají ještě 6 mm, :shock: což po ujetí 38.000 km jde. :wink: Přední sice mají 4mm,ale jsou otrhané jako sviň,což je důsledek hrabání do kopce v zimě.Tak jako tak budou mít do zimy pod 4mm,takže dám nové,zadní ještě 1-2 sezóny dají.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

A to neděláš dobře (s těmi zadními). :lol:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Vím kam míříš :D ale opravdu nedám zadní gumy na předek a nové dozadu.A vyhodit pneumatiky s 6 mm vzorkem je nesmysl,kdyby měly také 4 mm,tak není o čem,ale do podzimu je určitě nesnesu a driftovat s bodlinou moc nejde.:D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Abys pak nedriftoval zcela nedobrovolně. :mrgreen:
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

....taka otazka ohladom rotovania pneu po celom aute - robi to nekdo?
aky je spravny system? predpokladam ze ciel je zjazdit uplne narovnako.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Předek dozadu, zadek dopředu (třeba co 10 tkm nebo jeden rok na přední a druhý rok na zadní), a neměnit směr otáčení....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Jerry3: My co máme auto se zadní nápravou na příčných nerovnostech,se toho nebojíme. :lol:
Pitris: Rotace pneumatik a záměna předek/zadek se již několik let nepraktikuje,proto se také označují všechna kola před demontáží. :wink: Důvodem je rozdílné sjíždění pneumatik na přední a zadní nápravě.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No a právě aby předek neměl 3mm a zadek 6mm se to má točit. Jinak potom dopadne jak Ty že máš dvě sjetý a dvě zánovní.
Ale ať si to každý dělá jak chce :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:My co máme auto se zadní nápravou na příčných nerovnostech...
To jsem nějak nepobral... :?
lengy60 píše:Rotace pneumatik a záměna předek/zadek se již několik let nepraktikuje,proto se také označují všechna kola před demontáží. :wink: Důvodem je rozdílné sjíždění pneumatik na přední a zadní nápravě.
Ale praktikuje! Ostatně právě proto, že obvykle dochází k rozdílné intenzitě sjíždění vpředu a vzadu, se označují a přehazují. :idea:
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Aha,vypadlo mi tam slovo odskakující. :D Když myslíš,tak si měň přední zadní,jak je libo.Ono nejde o to,že se přední sjíždí rychleji,ale hlavně rozdílně.Tuším,že se s tím přestalo někdy v době,kdy se jaksi přestaly seřizovat odklony předních kol. :? Já to zkusil jednou zaměnit a děkuji,stačilo.Ptal jsem se i v servisu při první garančce,zda nepřehodit kola a bylo mi řečeno,že to nedoporučují.Navíc by se musely všechny kola zout a znovu obou,bo přední disky jsou již jaksi '' opálené'',takže by na zadní nápravě s bubnovými brzdami vypadaly poněkud divně. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No já zas teď nepobral "opálené" přední disky, a jestli se (Ti) sjíždí na předku gumy rozdílně, je na podvozku něco špatně.
A ano, já budu kola střídat přední / zadní, páč nehodlám mít jako Ty o půlku horší (nižší) vzorek na jedné nápravě, a pak dvě gumy starý a dvě nový.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:Aha,vypadlo mi tam slovo odskakující. :D
O směrové stabilitě vozu rozhoduje výhradně zadní náprava. Tím spíše je třeba mít na "odskakující" zadní nápravě ty lepší gumy.
lengy60 píše:Když myslíš,tak si měň přední zadní,jak je libo.Ono nejde o to,že se přední sjíždí rychleji,ale hlavně rozdílně.Tuším,že se s tím přestalo někdy v době,kdy se jaksi přestaly seřizovat odklony předních kol. :?
Ano, odklony vpředu už dávno není při zvoleném řešení spodních závěsů tlumičových vzpěr McPherson jak seřídit. Jenže dobře nastavená přední náprava co do konstrukce a těch zbývajících stále ještě seřiditelných parametrů zajišťuje zcela rovnoměrné sjíždění předních pneu. Naopak gumy na zadní nápravě, zejména na té konstrukčně úplně jednoduché, se zhusta sjíždějí "do pilky". To v případě jejich neprohazování s předními způsobuje nárůst provozní hlučnosti až do té míry, že si to vynutí jejich předčasnou výměnu.
lengy60 píše:Já to zkusil jednou zaměnit a děkuji,stačilo.Ptal jsem se i v servisu při první garančce,zda nepřehodit kola a bylo mi řečeno,že to nedoporučují.Navíc by se musely všechny kola zout a znovu obou,bo přední disky jsou již jaksi '' opálené'',takže by na zadní nápravě s bubnovými brzdami vypadaly poněkud divně. :lol:
Vždyť stačí používat kvalitní brzdové komponenty a disky kol, případně je čas od času důkladně umýt.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....nejde o to,že se přední sjíždí rychleji,ale hlavně rozdílně.
Ty Jardo. A nevymysleli u Citroënu něco jiného? Jestli třeba (s) tou svou Creative Technology neuděli kulatej čtverec....
I když jak tak čtu lengyho, tak spíš čtveratý kolo :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

lengy60 píše: bo přední disky jsou již jaksi '' opálené'',takže by na zadní nápravě s bubnovými brzdami vypadaly poněkud divně. :lol:
https://autokosmetika.heureka.cz/sonax- ... ni-500-ml/ par minut reagovat + wap oplach, alebo demont kola a stetcom vycistit. vypali to aj staru spinu 8)
Odpovědět