Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Za mých mladých let se tomu říkalo aprílové počasí. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

Shi píše:
Bramborak3 píše: Druhy pruser ze jsou 8 let stare..A na 7 palc rafku. Maji tam byt 205/50. Takže když koupim dobré zimni pneu co tam mají být, mělo by se to zlepšit že? ... Ty zadni pneu mají 3,8 mm a chtěl jsem je dojet no. Vyhazovat to je škoda
Za menší prohřešek jsem vyhazoval 4 roky staré letní s 6 mm vzorkem, protože na mokrém klouzaly. Šílených 8 let staré gumy jsou dobré tak na nebržděný přívěsný vozík. Navíc pokud už jsou ztvrdlé, tak se nesjedou téměř nikdy (aspoň letní 6 let staré se takto chovaly a nesjížděly se). Když nedobrzdíš, tak poznáš co to je škoda a zjistíš, že gumy jsou levné. Já jsem kdysi nedobrzdil k divokému praseti a každý metr brzdné dráhy navíc měl stál pěkných pár tisíc (plechy + lakovna).

Pokud tam mají být pneu šířky 205, tak je dost možné, že na ty gumy 235 nemáš ani dostatečný výkon motoru a zbytečně ti zvedají spotřebu. Alternativa k 205/50R17 je 225/45R17, ale pokud nemáš víc než cca 120 kW, tak bych zůstal u šířky 205. Šířka 235 mi pod cca 150 kW přijde jako zbytečnost.
205/50 17 jsou psané jako zimni. Letni 225/45 v předu a 245/40 vzadu. Mam 3 litr 170kw. A menší jak 17 kola tam kvuli velkým brzdam nedám. Jo mě je to jasné. 8 let je mimo. Ale mám je na zadních kolech a tam je na jaře zhrabu hned. Takže při brzdach to až takovy pruser nebude. Na omak nejsou tvrdé..Letni mám předky 225/45 2 roky stare s 6mm a zadni letni ko. Tam budu dávat zanovni. Jinak vyhazovat gumy stare 4 roky mě přijde jako prasarna totalni. Tak si dam za mokra pozor snad
Kolikrat jsem měl pneu na moto starou ke 4 letum a jak na kolenu držely
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Já si můžu dávat pozor jak chci, ale dokud nejsem na silnici sám, tak se občas dějí věci nečekané. Jednou jsem divoké prase trefil a měl jsem pocit, že to auto moc nebrzdilo. Podruhé jsem k praseti dobrzdil a auto brzdilo jako čert. Rozdíl byl především v gumách - ty první byly touringové Micheliny s hodně tvrdou směsí, ty druhé byly UHP Goodyear. Rozdíl jako hrom.

Micheliny jsem vyhodil po té, co jsem při nouzovém manévru na suchu utrhl všechna čtyři kola - to byla poslední kapka. Auto se chovalo dokonale, ale gumy se na suchu utrhly podstatně dřív, než bych čekal.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Vnímám to naprosto shodně. :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

Michelin je vseobecne iba nalestene hovno
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Michelim Pilot Primacy jsme 2x dostali s novym autem - v roce 2003 byla smes katastrofalni, v roce 2008 mirne tragicka.

Soucasne Michelin Pilot Sport 4 jsou naopak vynikajici, ale taky to je UHP a ne touringova pneumatika. I v XL provedeni je prekvapive komfortni a ani neni hlucna.
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Bramborak3 »

UHP znamena co ?
Ahaa uz vím...Premiove pneu..
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Nejde o to, že jsou prémiové, ale že jsou "sportovní", tedy přesněji řečeno důraz je kladen na jízdní vlastnosti a zpětnou vazbu a ne na hluk,výdrž, komfort, ekologii. Přitom moderní UHP poskytují i ten komfort a nízký hluk.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od kornel »

bjukemen píše:Michelin je vseobecne iba nalestene hovno
klasické kategórie pneu asi hej.. no človek vyskúša trebárs PilotSportCup2 a inú pneu už nechce :D
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od bjukemen »

Myslel som obycajne nie tie Cup atd.
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Dám to sem, byť se jedná o disky https://www.garaz.cz/clanek/pozor-na-pa ... &source=hp
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Marcelo232

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Marcelo232 »

Ahojte,

kupujem nové letné pneu a chcem poradiť čo sa týka vašich skúseností. Na interne som našiel pár rezenzíí a testov, ale aj tak neviem, ktoré z nich su určite aj v praxi dobré. Prikladám jeden test penumatík, že vraj momentálne najlepších na trhu. Čo si o tom myslíte?

https://necenzurovane.sk/test-letnych-pneumatik/
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9846
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Za mě osobně podle mých zkušeností i zkušeností mých kamarádů doporučuju Dunlop SP Sport BluResponse. Je pravda, že na vzorku pneu preferuju podélné drážky (i 15" dunlopka má čtyři), gumy jsou jízdně velmi příjemné, překvapivě tiché, výdrž dostatečná a cena vzhledem k vlastnostem vstřícná. 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Shi
Příspěvky: 1311
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Marcelo232 píše:Ahojte,

kupujem nové letné pneu a chcem poradiť čo sa týka vašich skúseností. Na interne som našiel pár rezenzíí a testov, ale aj tak neviem, ktoré z nich su určite aj v praxi dobré. Prikladám jeden test penumatík, že vraj momentálne najlepších na trhu. Čo si o tom myslíte?

https://necenzurovane.sk/test-letnych-pneumatik/
Ten "test" je totalni chaoticka slatanina. Srovnavat se musi stejny rozmer, index rychlosti i nosnosti, jinak srovnavam hrusky a jablka.
Zkuste si najit testy treba tady:
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre-Size/

Kdyz napisete rozmer a kde (mesto vs nemecke dalnice) a jak (opatrne/agresivne) a kolik najedete za rok, tak vam lze poradit.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Asi tak. Rozměr pneu, co za auto, a jak a kde se s ním bude jezdit?!
A taky kolik se chce do gum investovat? Jen je třeba si uvědomit že pneumatiky drží auto na silnici. Nic jiného!
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět