Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Každá normální (nikoli čínská) budgetová guma je rozhodně lepší, než jakýkoli protektor, zejména pak ten, o jehož kostře nevím zhola nic!!! A když vidím ceny protektorů vs. budgetových gum, nějak mi uniká ta úspora. :?:
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

modelář píše:Každá normální (nikoli čínská) budgetová guma je rozhodně lepší, než jakýkoli protektor, zejména pak ten, o jehož kostře nevím zhola nic!!! A když vidím ceny protektorů vs. budgetových gum, nějak mi uniká ta úspora. :?:
nezpochybňuji, nicméně se podívej třeba na tenhle test
http://magazin.automix.centrum.cz/pneu/ ... ml?id=8993
rozdíl je tam v jednotkách, max desítkáv procent v některých kategoriích. Myslím, že z toho jednoznačně nevyplývá, že jsou úplně na nic. Uveď prosím konkrétně, co nazýváš normální gumou. Co ta celoživotní záruka? Vzhledem k tomu, že je to firma, která na našem trhu už chvilku působí......
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Vraník má teď zajímavé gumy s karbidy křemíku http://www.pneuvranik.cz/zimni-pneu.php známý si je koupil na fiestu, tak budu vyzvídat. :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

A co je celoživotní záruka? No přece do konce života, třeba právě toho tvého :!:

Ale teď vážně: Dobře, když ti prdne, vymění ti ji zdarma. Proč ne? Vždyť je to nic nestojí. A namísto tří koster neznámého původu a stavu dostaneš ještě čvrtou, úplně jinou.

A jen tak mimochodem: Kdykoli se kdekoli v testu objevil protektor, skončil v hodnocení vždy až na tom posledním místě. A dokonce jsme kdysi viděl test /snad od OAMTC/, v němž zimní protektor skončil v testu zimních gum až za letní gumou. Ať si každý udělá obrázek sám.

P.S.: Budgetová guma je dnes např. Barum, CEAT, Sportiva...
modelář

Příspěvek od modelář »

skodovkar píše:Vraník má teď zajímavé gumy s karbidy křemíku http://www.pneuvranik.cz/zimni-pneu.php známý si je koupil na fiestu, tak budu vyzvídat. :lol:
Myslíš snad siliku, ne? A co to mění na kostře, která tu vrstvu nové pryže nese? Chápeš vůbec, že pneumatika není jen běhounová vrstva s dezénem?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pitris píše:I zimní protektor (a ty od "Vraníka" by měly být o.k.) je lepší, jak nejznačkovější letní guma.
Ale musíš myslet na to, že ten před Tebou může mít lepší gumy.....
Měl jsem na mysli samozřejmě zimní provoz. A taky, že není protektor, jako protektor. A ty od Vraníka patří k těm lepším protektorům.
Ale je fakt, že "na kostru" nevidíš.....
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned lis 01, 2009 19:31, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

modelář píše:
skodovkar píše:Vraník má teď zajímavé gumy s karbidy křemíku http://www.pneuvranik.cz/zimni-pneu.php známý si je koupil na fiestu, tak budu vyzvídat. :lol:
Myslíš snad siliku, ne? A co to mění na kostře, která tu vrstvu nové pryže nese? Chápeš vůbec, že pneumatika není jen běhounová vrstva s dezénem?
Ne, jsou to kousíčky karbidu křemíku zalité do běhounové směsi. Je to islandská metoda, a ti si sakra hlídají, komu to dovolí vyrábět. Ale je to hlavně na zvýšení tažné síly na sněhu.
Naposledy upravil(a) Pitris dne ned lis 01, 2009 19:26, celkem upraveno 1 x.
lemra79
Příspěvky: 23
Registrován: pát říj 16, 2009 19:49

Příspěvek od lemra79 »

modelář píše:A co je celoživotní záruka? No přece do konce života, třeba právě toho tvého :!:

Ale teď vážně: Dobře, když ti prdne, vymění ti ji zdarma. Proč ne? Vždyť je to nic nestojí. A namísto tří koster neznámého původu a stavu dostaneš ještě čvrtou, úplně jinou.

A jen tak mimochodem: Kdykoli se kdekoli v testu objevil protektor, skončil v hodnocení vždy až na tom posledním místě. A dokonce jsme kdysi viděl test /snad od OAMTC/, v němž zimní protektor skončil v testu zimních gum až za letní gumou. Ať si každý udělá obrázek sám.

P.S.: Budgetová guma je dnes např. Barum, CEAT, Sportiva...
Koukal jsi se na ten test? na mokru sice pokulhava, ale na snehu je lepsi jak prumer.
jo pardon, ty vlastne vsechno vis :)

Prosim o uvedeni konkretniho vyrobce a modelu dobre gumy, z te skaly, co uvadis. At to ma viznam a neni to jen tlachani. Dik
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

modelář píše: Myslíš snad siliku, ne? A co to mění na kostře, která tu vrstvu nové pryže nese? Chápeš vůbec, že pneumatika není jen běhounová vrstva s dezénem?
Viz ten odkaz, který jsem tam právě proto dal.
Já nejsem proti protektorům. Jsou prostě lidi, kteří jezdí méně, předvídají a netrhají asfalt a dodržují odstupy a ti si nemusí kupovat ty NEJ gumy.
Pak jsou takoví , kteří v autě žijí a najezdí v něm desítky tKm ročně, takže chápu , že jsou ochotni si připlatit za kvalitu.
Pořád se tady skloňuje to magické "nevíš co je za základ". Samozřejmě to ty firmy kontrolují a nedělají vše co se jim dostane pod ruku.
Kostra musí být:
- nepoškozená
- rovnoměrně sjetá
- neprotektorovaná
- zůstatek vzorku min. 1 mm
- stáří max. 6 let
modelář

Příspěvek od modelář »

Vidím, že to asi nemá smysl... A v těch rádoby argumentech chybí mj. "dosavadní směr otáčení". Zjistěte si, jak je to velmi důležitý faktor u radiální pneumatiky! A především: Zimí guma přece není jenom o "trakci" ve vrstvě sněhu, nebo jsem úplně hloupý?

A pokud někdo chcete argumentovat "ad patky k patce", tak vězte, že tohle je naprosto dokonalý fígl protektorářů, jak zamaskovat "původ" kostry!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Každý má kousek pravdy, ale ještě jedna věc:
Tak, jak by se měly jízdním podmínkám a počasí přizpůsobit provozní kapaliny v autě, tak stejné by to mělo být i s gumama.
Kdo najede přes zimu dejme tomu 30tkm, měl by použít nějakou "prémiovou" značku, tomu, kdo jede "jen v sobotu na návštěvu do sousední obce", bude stačit - jak píše modelář - budgetová guma, nebo (dejme tomu, i protektor). A kdo jezdí po městě, určitě nebude potřebovat gumu, která je nejlepší na sněhu. Tu si vybere někdo, kdo jezdí po horách.....(doplnil bych i značky, ale to by zas potom byla dlouhá diskuze :lol: protože každý má "tu svoji")
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

modelář píše:Vidím, že to asi nemá smysl... A v těch rádoby argumentech chybí mj. "dosavadní směr otáčení". Zjistěte si, jak je to velmi důležitý faktor u radiální pneumatiky! A především: Zimí guma přece není jenom o "trakci" ve vrstvě sněhu, nebo jsem úplně hloupý?
Určtě ne. Ale protektor si nebude kupovat někdo na auto za (třeba) 700tisíc korun, které obouvá 225/40-18. Tam jde spíš o "třináctky" nebo "čtrnáctky" (třeba) na feldu......
i když já bych na protektoru taky nejezdil.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Samozřejmě záleží na uvážení každého řidiče, vždy je to kompromis mezi cenou-kvalitou-použitím-využitím. Rozhodně modeláře(ani nikoho jiného) nechci přesvědčovat, aby si kupoval protektory. Jenom tvrdím, a za tím si stojím, že protektory si své místo na slunci (i na ledu) také oprávněně najdou.
:idea:
modelář

Příspěvek od modelář »

Já netvrdím, že nenajdou. Jenom jsem považoval za nutné upozornit na problémy s tím, co tzv. "není vidět". A nekritizuji kvalitu práce protektorovacích fabrik, jenom konstatuji, že to, co je pro většinu moderních vozů kritické (tj. např. shodnost valivých odporů pneu, shodnost jízdních vlastností daných vlastnostmi kostry) nelze při sebelepší snaze u žádného protektoru dodržet. A ať se nikdo nezlobí, sedm stovek za protektor jsou prostě zbytečně vyhozené peníze, když mohu mít novou "celou" pneu za osm!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
modelář píše:Vidím, že to asi nemá smysl... A v těch rádoby argumentech chybí mj. "dosavadní směr otáčení". Zjistěte si, jak je to velmi důležitý faktor u radiální pneumatiky! A především: Zimí guma přece není jenom o "trakci" ve vrstvě sněhu, nebo jsem úplně hloupý?
Určtě ne. Ale protektor si nebude kupovat někdo na auto za (třeba) 700tisíc korun, které obouvá 225/40-18. Tam jde spíš o "třináctky" nebo "čtrnáctky" (třeba) na feldu......
i když já bych na protektoru taky nejezdil.
Já bych to a priori nevylučoval - viděl jsem už ledaccos... :evil:
Odpovědět