Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

shalibaba píše:Pepoh - na jednom z aut máme teď druhou zimu celoroční Goodyear Vector 4season - používáme je jen jako zimní a musím potvrdit, že se chovají jak na čerstvém sněhu, tak na břečce perfektně (na suchu a na vodě taktéž).
Docela uvažuji, že na příští zimu je pořídím i na další auto, stejně je poslední roky zima nezima.
:wink:
dneska tu snezi zas..skusil som aj 10cm sneh neodhrabane v dedine, do kopca.
esp uz blikalo. otazka ci to neni praca skorej pre retaze...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Misojogi
Příspěvky: 2341
Registrován: čtv črc 07, 2011 14:20
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Misojogi »

Pedro píše:Znamej ma taky Matize? Jezdi stejnym stylem? Tak to potom lze jeho info trochu pouzit.
znamy ma VW Touran a tiez sa veselo klzal a plaval a dalsi tiez isli opatrne
Ono to totiž není jen o gumách, ale taky o podvozku. :idea: V tomto ohledu je Favorit prostě zlatej
normalne zacnem lutovat ze som sa Favorita zbavil (rozobral na suciastky a zosrotoval)
Inak ak spravne rozumiem tak Felicia je na tom rovnako a ma rovnako dobry podvozok tiez
Tieto auta mam na krku:

Daewoo Matiz 0,8 l 37kW rok 2001
Seat Inca SDI 47kW AEY
PSA Berlingo 1,4 l 55kW KFW
PSA Xara Picasso 1,6l 80kW NFU
Touran diesel 2006
Rexton SsangYong 2010

uzitocne info: post27317.html#p27317
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

2000km na Continental WinterContact TS 860 Toyota Yaris

800km jesen. Neporovnatelne lepsie oproti 9 rocnym Matadorom. Ticho aj oproti letnym. Drzanie stopy na suchu aj mokrej vozovke. Dialnica.
800km zima. Chladne mokre pocasie. Rozjazd do kopca za mokra. Dialnica.
400km zima. Sneh, mraz, horsky teren. Tatry zasnezena cesta. Spokonost. Rozjazd do kopca na snehu a kasovitom snehu spokonost. Vsetko vramci toho co dovoli auto a fyzika. Dialnica a mesto.


Letne po skusenosti s Conti - Continental ContiPremiumContact 2 alebo 5
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

qwq píše: . Neporovnatelne lepsie oproti 9 rocnym Matadorom.
neni to uz moc stare?
vecer som na okreske videl dvoch buchnutych, policia.. cert vie ake mali stare pneu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Jestliže někdo srovnává nové gumy Continental s 9-letými Matador-kami, pak nemůže dospět než k velmi zavádějícímu názoru, totiž že Continental jsou ty "absolutně nej" gumy. :cry: Nejsou!
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Jerry3 píše:Jestliže někdo srovnává nové gumy Continental s 9-letými Matador-kami, pak nemůže dospět než k velmi zavádějícímu názoru, totiž že Continental jsou ty "absolutně nej" gumy. :cry: Nejsou!
Tak patrilo by sa povedat, ktore su tie najlepsie.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Prima, otočil jsi to, ale stále přesně v duchu toho, co ti dosud uniká. Až budeš mít srovnání (nikoli hrušek s jablky), třeba pochopíš.

P.S.: TS860 bych si sám dobrovolně nepořídil. Proč? Dvě zimy jsem na nich jezdil na služebním voze.
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Jerry3 píše:Prima, otočil jsi to, ale stále přesně v duchu toho, co ti dosud uniká. Až budeš mít srovnání (nikoli hrušek s jablky), třeba pochopíš.

P.S.: TS860 bych si sám dobrovolně nepořídil. Proč? Dvě zimy jsem na nich jezdil na služebním voze.

Ved ak mas skusenost tak napis co by si kupil.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Nokian WR D3 nebo D4.
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Jerry3 píše:Nokian WR D3 nebo D4.
Ake auto a aky rozmer to bol?

Cenovo stoja ako Conti. Moja skusenost je s nimi dobra. 165/70/R14
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

qwq píše:Ake auto a aky rozmer to bol?
Ano, zcela správně se ptáš na rozměr a ještě by ses měl zeptat také i na SI a LI. Ale to se už dostáváme někam úplně jinam (ve smyslu toho, proč jsem vůbec na tvůj příspěvek reagoval)...

Poněvadž
qwq píše:Cenovo stoja ako Conti. Moja skusenost je s nimi dobra. 165/70/R14
ono to jaksi není ani o ceně, resp. cenovém srovnání, ani o tvé izolované zkušenosti, ale o praktických zkušenostech toho, kdo vystřídal desítky sad nejrůznějších pneumatik, často ve stejném rozměru a na typově identických vozech.

Uzavřel bych to asi tím, že pokud nebudeš často přezouvat, budeš nejspíše spokojen prakticky s jakoukoli novou gumou. Ostatně ze stejných důvodů je využitelnost naprosté většiny uživatelských recenzí prakticky nulová, což se zhusta dá poznat už na první pohled.

Jen aby sis nemyslel, že se já zde chlubím, jak jsem nad tím díky mým zkušenostem vyzrál. Ani náhodou! Při posledním výběru jak zimních, tak i letních gum na můj soukromý vůz jsem se v obou případech seknul. Tím chci říct asi tolik, že tvůj přístup k otázce výběru a návaznému hodnocení pneumatik je principiálně zcestný.
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Jerry3 píše:Mně na těch TS860 vadí hlavně zcela neharmonické nasazení oblouku, a to v každé zatáčce. :x
Příliš měkké bočince ?

V jakém rozměru a speed indexu to bylo? Mám je na autě (205/55R16 91H) a sice tam tento jev opravdu je, ale kdybyste to nenapsal, tak bych si toho asi vůbec nevšiml - připisoval jsem to tomu, že na léto mám 225/45R17 91W, takže změna oproti letním je značná. Taky jezdím s trochu vyšším tlakem (2,3 namísto 2,1), aby mě když tak nezaskočil nějaký razantní pokles teplot vzduchu, což může výše uvedený nedostatek možná trochu maskovat. Zatím jsem s nimi spokojen a připadají mi takové nezáludné, což oceňuji.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:Příliš měkké bočince ?
Jsem ten úplně poslední, komu by právě tohle vadilo.
Shi píše:V jakém rozměru a speed indexu to bylo?
195/65x15 v T.
Shi píše:Taky jezdím s trochu vyšším tlakem (2,3 namísto 2,1)...
Změna huštění na tom nic nemění/neměnila.
Shi
Příspěvky: 1310
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Já myslel, že to je tím, že se bočnice při zatočení deformuje a přenos sil není lineární. Ale na moje schopnosti a zcela seriový podvozek je to pod moji rozlišovací schopnost.
Odpovědět