Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Příspěvek od Matěj »

Nu, koupil jsem na léto nové, někým zatracované Barum Bravuris 2 v rozměru 215/50/17 a zatím po ujetí asi 1500 kilometrů nemůžu říct ani slovo ve zlém.
mipesa
Příspěvky: 763
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Matěj píše:Nu, koupil jsem na léto nové, někým zatracované Barum Bravuris 2 v rozměru 215/50/17 a zatím po ujetí asi 1500 kilometrů nemůžu říct ani slovo ve zlém.
Na Laguně je mám také 195/65 R15 sice jen dvě na předku a za ty prachy super gumy.Předloni to byla novinka a zavádějící cena mě nadchla, tak jsem je prubnul a udělal jsem dobře.Na vodě neplavou, v zatáčkách drží, nehučí, sviští, ale až tak ve 150ti, brzd.účinek je také slušný, moc nemažou.Jsou to zatím první gumy, co mi vydžely déle jak dvě sezóny.Barumu jsem moc nevěřil, ale po této zkušenosti si obuji celé auto.Na zadku mám Continental PremiumConti 2, které jsem měl také na předku a také jsou to hodně dobré gumy.
hawkeye

Příspěvek od hawkeye »

ja mam na leto, rozmery 195/65 R15
michelin energy saver, zatial najazdenych cca 17.000km a pneumatiky maju este v sebe dalsich min 15-20.000 km, takze z pohladu opotrebovania uplne super.
matadory MP55 ci 56 som zjazdil za 25k az na vnutorny dezen

na vode su podla vsetkeho o nieco horsie, kvoli tvrdsej zmesy ale pri normalnej jazde nepocitujem vyrazne zmeny v jazdeni. Za dazda zvyknem ist pomalsie o cca 30km/h,cize na dialnici max 100.
hlucno do prvych 15.000 uplne super, teraz sa zacinaju troska viac ozyvat ale to je zase uplne bezne..

na zimu, 195/65 R15 mam goodyear ultra grip 7+, fakt fakt dobre pneu
najazdenych zatial cca 13.000km, opotrebenie mierne. tipujem ze minimalne este jednu zimu - cca 15.000km znesu
na snehu pri prudkom brzdeni drzia stopu a v pohode sa da s nimi aj do kopca. hlucnost je v porovnani napr s barum alebo matador neporovnatelna.


nema nahodou niekto skusenost s letnymi goodyear optigrip?
podla adacu jednuyy z naj pneumatik
hawkeye

Příspěvek od hawkeye »

JiRaY píše: Na dodávce (Transit 2,5D 99",150L) máme již čtvrtým rokem pneu Kléber tuším CT 300 (france),najeto přes 130 000km,vzorek ještě cca 60 procent na předku,na zadku 50 procent,vynikající pneu,navíc velmi odolná proti "okornoutění,a bočnímu průrazu.
sorry ale tomuto neverim :D
130.000km nemozu zniest ziadne pneu
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

V klidu,nevěř,nikdo tě nenutí.Jinak,pneu to snést mohou,třeba na kamionu vydrží i 200 000km:-)

Pravidelně jsme v nich kontrolovali tlak,při každém prohazování letní-zimní si je prohodíme mezi sebou přední za zadní,auto nepřetěžujeme,jezdíme do 110km/h(víc to nejede),a hrabačka,nebo prudké brždění taky nepřichází v úvahu,páč bych vysypal náklad.

Máme je tuším čtvrtým,nebo dokonce pátým rokem,nevím přesně,ale už dost dlouho,na bocích pneu jsou už vidět drobné prasklinky,lehké zpuchření,ale vzorek pořád má dost nad zákonnou normou,takže je sjedeme.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

JiRaY píše:....Máme je tuším čtvrtým,nebo dokonce pátým rokem,nevím přesně,ale už dost dlouho,na bocích pneu jsou už vidět drobné prasklinky,lehké zpuchření,ale vzorek pořád má dost nad zákonnou normou,takže je sjedeme.
V pohodě - ale :!: vzorek na pneumatice taky není všechno - píšeš "drobné prasklinky, lehké zpuchření" - jak asi vypadá kostra uvnitř pneu.....není příjemné, když "buchne" zadní guma - natož přední.....neříkám, že se to nemůže stát i u nové pneu, ale u staré je ta pravděpodobnost podstatně vyšší.
Ano, 4 nebo 5 let, to ještě není moc, ale "je potřeba už dávat bacha", guma už ve "100%-ní formě" asi nebude. Ty kamiony na gumy najedou 200, 300 i víc tisíc kilometrů, ale dřív.
Na druhou stranu jsou takový, kteří jezdí na gumách 10 i 15let..... :oops:
cimik
Příspěvky: 111
Registrován: ned čer 21, 2009 11:56
Bydliště: jihovýchod moravy

Příspěvek od cimik »

Také jsem na autech vyzkoušel už kde co, a poslední dobou jsem si našel ideální značku. Na léto Dunlop SP 01 a zimní Dunlop Winter. SP 01 jsou vynikající gumy, takové letňáky jsem ještě neměl. parádně sedí na suchu i mokru, svižné projetí zatáček bez problému. A nejsou slyšet.
V minulosti jsem používal letní Barum Brilantis - katastrofa. Po sezoně sjeté, hlučné a neseděly.
Myslím že Dunlopy jsou rozumný kompromis mezi cenou a kvalitou.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Naváži na nadpis tohoto vlákna - na Hondastránkách jsem našel tento seznam -
- i to může pomoci při výběru značky pneumatik:

Pneumatiky Aurora jsou vyrobeny koncernem Hankook.
Pneumatiky BF Goodrich jsou vyrobeny koncernem Michelin.
Pneumatiky Barum jsou vyrobeny koncernem Continental.
Pneumatiky Bridgestone jsou premiové pneu koncernu Bridgestone.
Pneumatiky Ceat jsou vyrobeny koncernem Pirelli.
Pneumatiky Chengshan jsou vyrobeny koncernem Cooper.
Pneumatiky Cooper jsou preiové pneu koncernu Cooper.
Pneumatiky Austone jsou vyrobené koncernem Cooper.
Pneumatiky Debica jsou vyrobené koncernem Goodyear-Dunlop.
Pneumatiky Dunlop jsou vyrobeny koncernem Goodyear-Dunlop.
Pneumatiky Falken jsou vyrobeny koncernem OHTSU - Sumitomo.
Pneumatiky Firestone jsou vyrobeny koncernem Bridgestone.
Pneumatiky Fulda jsou vyrobeny koncernem Goodyear-Dunlop.
Pneumatiky Fulrun jsou vyrobeny v Číně.
Pneumatiky General Graber jsou vyrobeny koncernem Continental.
Pneumatiky Goodride jsou pneumatiky vyráběné v Číně.
Pneumatiky Hankook jsou vyrobeny koncernem Hankook.
Pneumatiky Kleber jsou vyrobeny koncernem Michelin.
Pneumatiky Kumho jsou vyrobeny koncernem Kumho.
Pneumatiky Linglong jsou vyrobeny v Číně.
Pneumatiky Marshal jsou vyrobeny koncernem Kumho.
Pneumatiky Master-steel jsou vyrobeny v továrnách značky Maxxis.
Pneumatiky Matador jsou pneu vyrobené koncernem Continental.
Pneumatiky Maxxis jsou pneu vyrobené koncernem Chengshin.
Pneumatiky Meteor jsou pneu vyrobené koncernem Chengshin.
Pneumatiky Michelin jsou pneu vyrobené koncernem Michelin.
Pneumatiky Nankang jsou pneu vyrobené v továrnách na Thaiwanu.
Pneumatiky Nexen jsou pneu vyrobené koncernem v Koreji.
Pneumatiky Nokian jsou pneu vyrobené tímto koncernem ve Finsku.
Pneumatiky Pirelli jsou pneu vyrobené koncernem Pirelli.
Pneumatiky Regal jsou pneu vyrobené koncernem Dunlop v JAR.
Pneumatiky Roadhog jsou pneu vyrobené koncernem Continental.
Pneumatiky Sava jsou pneu vyrobené koncernem Goodyear-Dunlop.
Pneumatiky Semperit jsou pneu vyrobené koncernem Continental.
Pneumatiky Sumitomo jsou vyrobené tímto koncernem v Japonsku.
Pneumatiky TOYO jsou pneu vyrobené tímto koncernem v Japonsku.
Pneumatiky Trayal jsou pneu vyrobené koncernem Trayal v Srbsku.
Pneumatiky Triangle jsou kvalitní pneu vyrobené koncernem Triangle Group.
Pneumatiky Tyfoon jsou pneu vyrobené koncernem Continental.
Pneumatiky Uniroyal jsou pneu vyrobené koncernem Continental.
Pneumatiky Vredestein jsou pneu vyrobené v Holandsku.
Pneumatiky Wanli jsou pneu vyrobené koncernem v Číně.
Pneumatiky Yokohama jsou pneu vyrobené koncernem Yakohama.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Ano, 4 nebo 5 let, to ještě není moc, ale "je potřeba už dávat bacha", guma už ve "100%-ní formě" asi nebude. Ty kamiony na gumy najedou 200, 300 i víc tisíc kilometrů, ale dřív.
Na druhou stranu jsou takový, kteří jezdí na gumách 10 i 15let.....


Znám takové, jedním je děda, fáčko 90. rok a origo gumy, 40tis. najeto, ale šlo vidět, že už puchřiví, takže letos se vyměnily.
Druhý případ jsem já, na své stovce mám OR6 Matador i Barum. Vše vypadá na pohled dobře, o jízdních vlastnostech psát nebudu :lol: Pro mé ježdění (max. je 80Km/h) mi přijde škoda je vyhodit,protože mají bezmála 100% vzorek. Ale vcelku se těším až se sjedou a koupím si nové , na cestě sedící gumy. Stáří gum si ani netroufám odhadnout, byly vyrobeny v československu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:.....Druhý případ jsem já, na své stovce mám OR6 Matador i Barum. Vše vypadá na pohled dobře, o jízdních vlastnostech psát nebudu :lol: Pro mé ježdění (max. je 80Km/h) mi přijde škoda je vyhodit,protože mají bezmála 100% vzorek. Ale vcelku se těším až se sjedou a koupím si nové , na cestě sedící gumy. Stáří gum si ani netroufám odhadnout, byly vyrobeny v československu.
Jestli mají ještě bezmála 100% vzorek, tak je na té stovce nesjedeš :lol: protože ta se asi odebere do věčných lovišť dřív, jak ty gumy :lol: :lol: :lol: protože čím starší, tím tvrdší, a tím zrádnější......A ono se "vysypat" ve Š100 v padesáti je docela "masakr", natož, když pojedeš osmdesát......už by ses měl "dotěšit", a ty nové gumy koupit - za 2000,- to autí slušně obuješ, a budeš mít klid.
Ale neber to prosím jako nějakou výtku, zkus to vzít jako dobrou radu..... :wink:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Vím Pitrisi, že máš pravdu. Vím, že ty gumy jsou potenciálně nebezpečné, ale kontroluji je a můj styl jízdy je spíše dědečkovský, protože je to mazel. Není to auto pro denní ježdění, spíše srazy a koníčkaření :lol:
Tady toto už ale pokládám za gumu na vyhození, vzal jsem ji kvůli disku.
Po nových gumách jsem se díval. Na spotřebáku jsou samozřejmě nové gumy.

http://www.skoda110r.cz/forum/65231.jpg
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to skodovkar: O.K. :wink: ale dávej bacha na "mazlíka".
bjukemen
Příspěvky: 4868
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...ja mam na svojej alfe 146 letné Goodride SP06 ale stoja fakt za hovno na suchcej vozovke bežna jazda to sa ešte da,ale pri vyššom tempe a ceste plnej zakrut piskaju o sto šest a držia o hodne horšie stopu ako značkove gumy...no a na mokrej ceste to je hotovy horor...verdikt za tú cenu pre bežneho šofera ktorý jazdi normalne si myslim su slušne...a za tu cenu ale...???

...len aby ste boli v obraze Pneu boli obute na aute ked som ho kupúil a mali odjazdene asi 5000km je jasne že mi bolo luto ich vyhodiť preto som ich nechal a už ich vyjazdím...potom budu nasledovať Kleber Hydraxer

...zimne mam nejake Matadori ešte som nemal tu čest ich vyskušať...

...PS: tie Goodride su sic letne ale uvadza sa na nich M+S a všimol som si to na all činskych gumach a su priliš makké...
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Podla testov zimne Barum a Matador patria mezi tie najhorsie po cinanoch a cena nie je omnoho vyhodnejsie v porovnani s Goodyear,Dunlop a spol
S0T0

Příspěvek od S0T0 »

ja v rozmeru 205/55R16 jedu fuldy carat exelero... az na vyssi hlucnost spica, hlavne na mokru a na zimu jezdim savy s3 na ktere jsem presel z continentalu ts800...conti byly lepsi na suche a mokre ceste, ale na snehu,brecce na savy nemaji
Odpovědět