Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Je ok, funguji s nim SZ, veci přes spolecne hobby.
On mi za komentář nezarizne, je nad veci, ma gule mi u kafe rict, TO JE TVUJ NAZOR, MAM JINE ZKUSENOSTI. A tim je vyreseno. Rovnez vi, ze mohu srovnavat, neb jsem par let delal prevoznika vsemoznych plechovek.
Taky se muzu zminit, že minulou středu, mi v Jihlave nechal firemni Nissan. Nedava naftu. Domu zeleznym ořem.
Ale mel jsem štěstí, vezla me muzejni masina ES 499 1001. :mrgreen:
Jezdi uz jen obcas, kdyz neni jina zaloha.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

...to sa hovorilo kedysi o Fordoch:
"Tam Fordem, zpátky vlakem " :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

A ešte stále sa hovorí... :) Cez víkend som bol pre jedného Focusa. Kolegovi skapal štartér. 8 ročné auto/180tis.km :roll: Našťastie stihol posledný spoj domov :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bloke »

Pedro verím, že to myslíš úpřimně - nehanlivo i keby si to nespomenul. Myslím že majitelia FR áut na seba väčšinou nie sú extra hákliví, i vtedy keď sa niekde rovno začne kydať na FR produkciu, ja si tiež o tom akurát myslím svoje.
Napríklad na nový PSA Opel (nedávno link od Pitrisa) ktorý rozvážne podraďuje na optimálne predurčených 1100 otáčok a potom zas zbesilo vybehne do červených, uviedli, že ide o kombík Astra nedotknutý Francúzmi. Takže stále sa ani v 2020 úplne nespustili :)

No a kedy si v 21,5 ročnom Saxe stále myslím svoje - súhlasím s pocitom nepríliš pevnej karosérie, ale to je súčasť histórie, a zatial stále drží :P : keď sa na mňa lepí spravidla rádoby hitech top Neu DE krabica na rovine v meste, ale nejakú zákrutu, či myšičku na kruháči už za mnou nestíha vyberať - a to s nimi obvykle nepretekám, len idem ako bežne (výsledky losov naznačili, asi prečo im to nejde).

Alebo idem výjazd z OC, už rovinka obyčajná upravená cestička - cez pogumované kolajnice šaliny výjazd na hlavnú https://goo.gl/maps/mtcuxsdF7NAVUfdE9 , na semafore naskočí zelená a predo mnou nové SUV subaru vysoký podvozok zrejme model Outback, ide po nej dosrané (ani nepíšem že ako, lebo doslova, rýchlosťou kroku starenky; načo element v ňom sedlá také auto?).
No a ďalšie bežné lapálie a prkotiny modernej produkcie sa mi nechce opisovať, veď sú tu spomenuté všade, okrem závažných aj tie, že moje smerovky každý účastník hneď krásne vidí, nemusí loviť na karosérii inej konfekcie oranžovú mikrobodku skrytú niekde kúsok od stredu čumáka.
Pedro píše:Nesmeruji to nekam k hanlivosti, jen nazor. Když jsem vloni vymejslel, co si maleho koupim, neb s Almou mam jine plany, zkoušel jsem i P 106, Saxo, Mikru, Yi..., ty Frantici mi prisly takovy, nevim kak to popsat, nepevny, nedotazeny, alobalovy..., avšak ve hledacku jsem je puvodne mel.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

bloke píše:
Napríklad na nový PSA Opel (nedávno link od Pitrisa) ktorý rozvážne podraďuje na optimálne predurčených 1100 otáčok a potom zas zbesilo vybehne do červených, uviedli, že ide o kombík Astra nedotknutý Francúzmi. Takže stále sa ani v 2020 úplne nespustili :)
auto poskladane este z GM zasob. :)
no a novym sefom motorarne uz je oplak. :o sa to zacina pomaly germanizovat.

apropos, platformy..fca sa tesi ako bude profitovat z psa elektrifikovanych a nizkoemisnych platforem; maju problemy sa vmestit do emisii.
mna zaujima opacna strana.. zdielanie ich vacsich motorov opacnym smerom.
napr spojit alfacky 1,8t ....2,0t r4 (2,9v6tb :P ) s psa pluginhybrid system (a zalepit oci eu-hujerum :wink: ) montovat toto do drahsich verzii aut.
niekolko motorov sa prekryva, 2,0hdi-jtdm. ponechat iba lepsi, to su tiez usetrene prachy.
Obrázek
pezot je uz nazhaveny ako sa vratia po >20r na usa trh. si myslim ze s psa 3-4 valcami to nebude stacit. okrem nizkoemisnej kalifornie :mrgreen:

este jedna vec, taliani su jedna z lpg/dyzl velmoci. ako sa s tymto vysporiadaju.. to su nemale co2 €€€ uspory.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Bloke pochopil :wink:
... a mel jsem nekolik let Pandu 1, kterou jsem technicky vymakal a vymazlil.
Takze dokonalost fakt nejvyhledávam. Asi nej kara, co jsem vlastnil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Kam dospěl vývoj? Do zadele :evil: https://www.autoforum.cz/predstaveni/se ... .sznhp.box
Hlavně že to má dotykové ovládání, nabíjení iphonů přes USB, hlasové ovládání, projektor na sklo a třípísmenkových "asistentů" víc jak včel v úlu. Ale jízda s tím :?: Ach jo :? :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Ale nač hned věci nazývat pravými jmény? :evil: Fiasko.... Vždyť 100 tkm ten tříváleček ujel :) https://www.autoforum.cz/predstaveni/dl ... .sznhp.box
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
abc
Příspěvky: 1069
Registrován: pon led 01, 2018 18:13
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od abc »

Před tím Fiesta měla 4-val 1,25 od Yamahy a to bylo gut. Vývoj nezastavíš. :)
Corolla 1,6 2017
Aygo 2022
Mazda 2 1,3 2011
Bramborak3
Příspěvky: 1245
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Bramborak3 »

Pitris píše:Ale nač hned věci nazývat pravými jmény? :evil: Fiasko.... Vždyť 100 tkm ten tříváleček ujel :) https://www.autoforum.cz/predstaveni/dl ... .sznhp.box
Mám takovy pocit, že moje 18 let staré Bmw 330i by se tomu mercedesu vysmalo...Teda až udělám přední tlumiče a uložení a dam nové přední gumy.
Ale to by se mu vysmaly i vaše auta...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

abc píše:Před tím Fiesta měla 4-val 1,25 od Yamahy a to bylo gut. Vývoj nezastavíš. :)
Však to taky není problém Fordu, ale těch V3 nadopovaných pseudomotorků které vznikly JENOM kvůli těm zeleným magorům v EU :(
Všechno KVŮLI laboratorním emisím menší, tenčí, poddimenzované :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:Ale nač hned věci nazývat pravými jmény? :evil: Fiasko.... Vždyť 100 tkm ten tříváleček ujel :) https://www.autoforum.cz/predstaveni/dl ... .sznhp.box
Je to smutné :cry: ale najsmutnejšie je : Dle Fordu je problém na straně dodavatele, který měl vše vyřešit již v roce 2018, kdy došlo na zesílení onoho šroubu. Ač však automobilka evidentně o problému věděla roky, na svolávací akci dodnes nedošlo. :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Losím testem v devadesátých letech neprošla první generace Mercedesu A a byl z toho tehdy velký poprask. Konstruktéři se mohli přetrhnout, aby se z toho dostali asistenčními systémy, což se jim podařilo. Horší je fakt, že u třídy A bych něco takového kvůli konstrukci i chápal, ale nízký rozložitý sedan sportovního charakteru?
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

čím menej valcov,tým sa toho može menej posrat. Optimálne by bolo,keby tam začali dávat 1/2 valec- o 50% menšia šanca,že sa to pohnojí voči jednovalcu. :D
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jerome »

Alebo skončíme tam, kde to celé začalo. Žiaden motor = žiadne emisie :mrgreen:
Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět