Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud bych byl postaven před volbu mezi Camry a Maximou, rozhodně volím Maximu. :wink:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pedro »

Maxima je jeste solidni kovadlina. A ma mechanicky plyn :wink:
Ono se mozna casem ukaze, ze tech ruznych spojeni znacek, tohle nebude rozbodne to nejhorsi.
Ac se zdalo..., tim samozřejmě umrtnost samostatosti J znacek nijak nezlehcuju. Ja se pomalu vracim k Toy, takovy gigant snad nezdechne. Ale pohledat neco novejsiho, co je made in J, bude cim dal tezsi.

Edit -
Obe jsou auta UPLNE mimo me rozhledy.
Kdybych vsak musel rozhodnout, vzal bych obe.
Ale ve starsich verzich,o 1 gen. (no asi o jeden hlas vic bych dal C.)
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
lefort píše:na srazu se doufám projedeme
tonny píše:Na srazu ji zapijeme
No to bude sraz :wink:
Jirka Méďu, jeden Tonda Kappu a druhej Camry, Petr Ceeda....:P Kluci, ať Vám autí radost dělaj :wink: Já se pomalu taky dívám po nástupci Akouše, ale asi to fakt hned tak nebude, bo jich moc není: Accord 2.4 sedan, od r.2010, manuál, a chtěl bych i původ z ČR
A proč původ ČR,myslíš si že je to nějaká výhra? :idea:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

tonny píše:Tož dobře, tady je oný facelift...
Ať slouží a ko..ti se vyhýbaj!!! :wink: ... Na srazu ji zapijeme. :D
Ano, to je facelift. A zase (všem) moc děkuju, jen začínám přemýšlet, že snad radši zůstanu doma... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Nebo si na zadek nainstalovat ochranný rám. :D
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

Můj velmi dobrý a velmi dlouholetý kamoš (a pražský mekánik) má nádherného Jeepa Cherokee taky někdy z devadesátých let a na předek si před lety nechal udělat spec. nárazník z asi trojky či čtyřky plechu (s přidělaným navijákem.) Že bych se ho poptal na něco podobného na medvědí zadek...? :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27400
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

lengy60 píše:....proč původ ČR,myslíš si že je to nějaká výhra? :idea:
Možná snadněji dohledatelná historie.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9841
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Colommbo »

A proč by ne... :) Vysvětlení je po mém soudu zmíněno v posledním odstavci článku - vůz byl vyroben na přelomu milénia, tedy v době pro auta ještě poměrně příznivé. Notabéne kamoš drožkař se svým tehdejším (béžovým) Ventem 1.9TDI (přesnou modifikaci však neznám) najel taky milion... 8)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

tak ja som sa aj so svojou prvou Carinou chystal na milionovu hranicu. Už som bol v polovičke s prehladom. A aj by to dala. Vsak jej vlastne nič nie je. Ona sa de facto nepokazila. Odstavila ju legislatíva - EK :mrgreen: Keby boli aj dnes emisky ako na prelome milénia , jazdím veselo dalej :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2258
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Jirko, vzpomněl jsem si, jak se Ti líbil Mustang, Camaro. To Ti někdo rozmluvil? A na MB jsi došel sám nebo Ti někdo poradil? Upřímně řečeno, co jsi nakonec koupil, jen těžko poradit něco, co by k Tobě lépe sedělo. :wink:
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Colommbo píše:
tonny píše:Tož dobře, tady je oný facelift...
Ať slouží a ko..ti se vyhýbaj!!! :wink: ... Na srazu ji zapijeme. :D
Ano, to je facelift. A zase (všem) moc děkuju, jen začínám přemýšlet, že snad radši zůstanu doma... :)
Teď sem se vrátil z dílny a dal si po delší době půlhodinovou horkou vanu. Krom relaxace to je ještě pozitivní v tom,že to krásně rozpustí špínu z pod nehtů. Ale nepíšu to kvůli hygieně. Ve vaně mě ještě čas od času něco napadne a nebo si vzpomenu. A dnes sem si vzpomněl. :lol: Vzpoměl sem si na to, že sem s předfaceliftovým modelem Colommbova mercedesu jel. Byl to třilitr se šesti v benzínu,ale v automatu. A jediné, co mě překvapilo bylo, jak je to auto dlouhý,ale zároveň úzký. Jasně, v tý době to bylo něco,ale na poměry novější doby mě to přišlo hodně doutníkový. Ale jízda v tom byla parádní :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

tonny píše:Jirko, vzpomněl jsem si, jak se Ti líbil Mustang, Camaro. To Ti někdo rozmluvil? A na MB jsi došel sám nebo Ti někdo poradil? Upřímně řečeno, co jsi nakonec koupil, jen těžko poradit něco, co by k Tobě lépe sedělo. :wink:
Pamatuju si,že mi Jirka jednou řekl, (bylo to v době, kdy sem byl taky medvědářem :D ) že MB je jedno z mála evropských aut,které by si dokázal doma představit. Vím, že tehdy uvažoval o Cčku s motorem 320 cdi. Ale současná volba je daleko lepší a je to majestátnost sama. Ostatně jako Jiří :wink: :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:
lengy60 píše:....proč původ ČR,myslíš si že je to nějaká výhra? :idea:
Možná snadněji dohledatelná historie.
Jarku,řekl bych,že v DE bude snadněji dohledatelná historie než tady,ovšem nesmíš nakupovat někde u Turka atd,tedy nejlépe u soukromníka nebo značkového dealera.Pokud máš po ruce člověka s perfektní znalostí němčiny,máš vyhráno.Navíc tam koupíš úplně stejné auto za menší peníz než zde.
Problém bude ta tvá specifikace,na mobile.de není ani jedno! Buď 2.4 automat nebo 2.0 s fofrklackem.A ještě jedna věc,rok 2010 byl zřejmě posledním rokem produkce vozu,bo mladší jsem nenašel a po zadání roku 2009 byla situace daleko veselejší,nicméně stále jen 2,4 A nebo 2.0 R.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... usage=USED
Koukal jsem i na autoscout24.DE,tam o pár aut víc,některá se opakují.Koukal jsem i do Rakouska,tam 2 auta,Švýcarsko v obou případech 0.
https://www.autoscout24.de/lst/honda/ac ... &fc=3&qry=&
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Sice jsem prožil ve "vyspělé" Evropě v součtu 20 let, přesto neznám způsob, jak tam pořídit ojetinu za menší cenu, než doma. A jestliže uznám, že i obchodník musí z něčeho žít, pak mi není jasné, kde se ty příznivé ceny ojetin původem ze Západu u nás berou. Ledaže by... :mrgreen: Proto rozumím snaze pořídit ojetinu domácího původu! :wink:
Odpovědět