Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Kluci, asi jsem se zbláznil. S mladým jsme hledali auto namísto Avensise a Toyota prošla bez újmy (rv 2001, necelých 400tkm), tzn, že s ní bude jezdit dál, jen opravit kloub řízení (jestli to jde), promazání moc nepomáhá. Jelikož jsme skončili u Mondeo 2.0 benzín, začal jsem se ještě dívat po Toyotách a Lexusech, ve starších kusech 2002-2006, IS200, IS250. Náhodou jsem kápl na Camry 2002 na bazoši, najeto 411tkm (v inzerátu 360tkm), uvnitř slušné, zvenku něco z provozu. Je tam psáno sice 1 majitel, ale tento starší pán auto dostal od kamaráda v září, dal to dohromady a udělal technickou. Auto bylo kupováno v česku, každých 15tkm servis v autorizáku s tím, že maj udělat co je potřeba, (doklady má). Nedávno měněny rozvody (u 2,4 je řetěz), spojka, baterka, zimní pneu Alpine 5 (jsou jen plecháče, liťáky někde zůstaly uskladněny), on udělal olej, filtry, čepy, kotouče (nevím jestli všechny) a novou STK. Je to starší pán, inzerát dával za něj mladej soused, tak něco popletl nebo přikrášlil. Ujel něco přes 1tkm a dává to pryč s tím, že se mu hodí spíš kombík. Párkrát jsme telefonicky pokecali a bude tam asi ještě zdravotní důvod, po třech letech se mu při pravidelných kontrolách objevil znovu nález, tak jde zítra do nemocnice na vyšetření. Jedu se zítra na Camry podívat, kosmetika mi nevadí, auto bude stát venku, kilometry mi nevadí, pokud s tím nebude nějakej problém. Bude to na kratší dobu, než dodělám garáž (takže možná na dlouho). Pokud to bude slušné, domluvíme se. Je to tento inzerát https://auto.bazos.cz/inzerat/111422553 ... -camry.php. Poslal mi ještě fota kosmetických vad a natočil pár záběrů.
Explorer bude chtít trochu poléčit, nemám na něj čas, tak že bych ho trochu šetřil a zkusil opěvovanou Toyotu Camry. Díval jsem se i na novější, možná ještě další generaci ale nevím, jestli mi nebude vadit novější technika. Každopádně slušnej kousek bych nechtěl nechat bez dohledu u řadové garáže. Někde na fórech tvrdí, že předešlá generace byla perfektní, ty se mi už zas moc nelíbí. Určitě by byl lepší V6 s automatem, tam by mne to ale asi nutilo zaplynovat, zaplynovanou bych zase nekoupil, tak tohle beru jako levnej kompromis.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Ta ještě službu udělá :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Hlavně si zkontroluj, zda to nebylo bourané na předek. Ten pomocný rám, na kterém je zavěšen agregát a přední náprava, je tak tuhý, že neexistuje způsob, jak ho srovnat.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

za tie prachy ok s prehladom.
sam som to chcel a aj skusal. ale vadilo mi radenie. neviem ako to povedat, ale proste som s tým nevedel radit - neslo to, drhlo to...a skusal som viac kusov. Možno len mam inu predstavu o radení. Nesedel mi ani kamošov Ave T25, Ani firemný Passat ...to je jedno . Proste s carinou sa radí pomaly malíčkom a skáče to tam samo, Civic- no comment. Tu to bolo otrasné v porovnaní s týmto.
Inak paráda - ticho a klid .
Snad len bacha na jednu vec u tohoto motora - trpí na jednu maličkost, zato fatalnu.
Vadné srouby hlavy - spontánne odtrhnutie závitu . nedá sa predpokladat, je to bez varovania. Skusenost hovorí, že nie je otázkou či sa to stane, ale kedy. A ked sa to stalo, najcastejšie pri rýchlej jazde na dialniciach.
Co sa týka korozie - zadný kufor- veko - a zadný podbeh a falc pozri. Inak bez problemov.
Skus poštudovat:
https://toyota-club.net/files/faq/04-11 ... az_eng.htm
Inak nema iných nedostatkov :wink:
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Tak jsem tu Camry 2,4VVT 2002 přivezl. Když jsem ji uviděl zevnitř, tak jsem byl docela zklamán. Původní majitel bordelář, naštěstí to co 15tkm dával do servisu. Na obrázcích to vypadá líp jek ve skutečnosti, hlavně co se motoru týče, jakože prasklý kryt, natřený kryt svodů... Jinak auto je to opravdu slušné. Za 48t nám ještě poslouží. Jinak perfektní sedačky, podvozek, brzdy, motor pěkně šlapal i když ten šestivál určitě lépe pojede. Ale stačí, i synovi se líbí jak to jezdí. Nechám vyčistit interiér, seřídit geometrii kterou po výměně čepů dělal sám a volant je lehce natočen. Je tam sice nový olej který neznám ale bude dobrý na vyčištění. Brzdovka, nemrzka by měla být vyměněna ale spojka s olejem v převodovce byla dělána před 100tkm, takže tam půjde MO EE 75W-90 https://www.millersoils.cz/ee-transmission-75w90?c=383, olej v servu také vyměním asi VV ATF co dávám doma do aut. Po cestě jsem přidal do benzínu Petrol Power ECOMAX https://www.millersoils.cz/petrol-power-ecomax?c=102, následně pročistím Petrol Injector Cleaner https://www.millersoils.cz/petrol-injector-cleaner co mi zítra přijde balík s převodovým olejem a ostatním. Samo že svíce DENSO Iridium https://imdily.cz/autodily/toyota/camry ... %5B0%5D=66 a další. Pak čistič do oleje a asi první dvě výměny VV MaxLife. Další až v létě, spodek, dutiny a uvidím.

Jarson1, díky za odkaz. Náhlou poruchu motoru neřeším, prostě se koupí jiné nebo jiný motor. Auto je pro nás se synem v podstatě náhradní, navíc, budu ho používat když nebude potřeba Explorer. Zrovna syn si ho v sobotu bere, neboť to řízení na Avensisu je už nebezpečné, bude to chtít ten kloub vyměnit. Promazání moc nepomohlo, bude to už vydřené.
U Camry s řízením ani řazením nemám problém, jde hladce. Jen ty páčky na volantu se mi zdají trochu výš nad osu volantu, nejsou tak po ruce jako u Avensisu nebo Corolly Versa co máme doma.
Spodek vypadá dobrý, byl asi aj udržován, sem tam malá liška na nápravách. Kufr, kolem uložení tlumičů také ok. Rychle jsem si na něj zvykl.
Jo, původní majitel si prej koupil Lexus nějakej IS hybrid s motorem asi 3,3l, neví přesně, já to nehledal.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Dnes jsem projel manželce Corollu Verso, co jsem ji loni přivezl, tak je to úplně jiné auto, krásně jde do otáček. Když jsem přijel, tak jsem jí řekl, že má vyhnaných pavouků (s ní tak jezdit moc nemůžu). Sama od sebe mi řekla, že vždy když to tak protáhnu (stačí i s ní), tak to vždy pozná i po cestě přes město do práce. Prostě to má něco do sebe "vyhnat pavouky".

Syn projížděl Camry 112kW i Corollu Verso 95kW a prohlásil, že se mu zdá nejlépe táhnoucí Avensis 81kW v naftě (najeto 400tkm). Jde mu prý krásně od spodu a dá se s tím i na dálnici předjíždět. Pokud bude v chodu, tak měnit zatím nebude.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Tonny: A dívali jste se co na to stojí a jak dostupné jsou "banány"?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

NOVON, já to beru trochu jinak. Pokud bude sloužit, provozní věci stojí stejně jak na jiné Toyoty, pokud myslíš tuto Camry, dívám se vždy.
Pokud se to nabourá, zbavím se toho, ND, šrot. Počítám s tím. Jinak je konec roku, pracovně nestíhám a tak jsem na ni tento týden vydělal, myslím že tak není co řešit. Jen jsem chtěl na pár let, klidně i víc (jak dva) zkusit auto, co je vychvalované a líbí se mi. Ale na vlajkovou loď Mercedes nebo BMW, na to bych ani nepomyslel hlavně kvůli těm banánům. Chtěl jsem kdysi X5 3.0D, pořád se mi starší líbí a dobrej motor.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

V polovině 90. let jsem chvilku používal služební Camry, než ji kolega zrušil. Bylo jich v autě 5 a kromě modřin se nikomu nic nestalo. Auto však na odpis.

Měla motor 2,2 (nebo 2,3?) a manuál. Dokonce jsem do ní montoval alarm. A co mě nadchlo, byla "odlehčená" elektroinstalace. Ty drátečky snad byly stříbrné! Vlastně to bylo minimum kovu v bytelné izolaci. Jinak pro mne řidičsky absolutně nezajímavé auto. To i se starší Carinou II s dvoulitrem se mi jezdilo lépe, byť na konkurenční Galant neměla ani náhodou.

Vím, že např. v USA je právě Camry nejkradenějším autem, ale fakt nevím, čím si to "zasloužila".

P.S.: Když v USA dělali "test", zakryli skupině řidičů v Sonatě identifikátory Hyundaie, a pak se jich zeptali, co že to vlastně řídili. Většina tipovala Camry...
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

To bola ale este predoslá generácia. Ano, motor 2,2.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Ze stáje Toyoty mi vyhovoval snad jen Starlet: malé, ale praktické a zároveň zábavné autíčko, které dokonce v mých rukou bralo pouze 6,3 (motor 1,3). Na druhém pólu pak "antiporsche" Supra z r.v. 1996. Jenže to bylo hodně drahé a navíc absolutně "nerodinné auto". Beru to tak, že zn. Toyota je auto tzv. "pro každého", tím pádem však bohužel nikoli pro mne. Dokážu totiž ocenit i něco navíc, nad rámec prostého uspokojování "přemísťovacích potřeb" při maximální spolehlivosti. Toyoty prostě nikdy neměly nic (snad kromě těch dvou mnou shora již zmíněných), čím by mne dokázaly chytit u srdce.
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

ja som si zasa po skusenosti s carinou myslel, že už nemá zmysel riešiť iné auto - značku. Ale bol to omyl. Tiež som pri skušaní "novších " toyot mal pocit co opisujes. A pritom Carina nie je v žiadnom prípade nijaké extra "spirit" auto. Skôr naopak. napriek tomu má o 100% viac "duše" než tie ostatné - novšie.
Ako som už spomínal, tiež už som mal Camry skoro doma. Stacilo sa raz previezt v 8G sedane od hondy a vsetko bolo inak. A znova - práve tento model honda prezentuje ako usadlejší a konzervatívny ....
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Jaké auto?

Příspěvek od tonny »

Jardo, potěšil jsi mne s tou bezpečností. Můj jízdní styl je zcela odlišný od Tvého, takže jako hanu na Toyoty to od Tebe nepovažuji. Každý má to svoje. Jinak nevím proč, ale nějak jsem při výběru auta většinou sklouzl k Toyotě. Třeba Hondy mne nějak míjely, mám nějak v podvědomí, že je to spíš sportovnější auto, asi z mládí, kdy jsme už název měli za pojem. "Žraloka" Galanta, po nich se dívám snad pokaždé, co sjíždím bazary. Kdysi po revoluci můj šéf u energetiky dostal od zeťáka nového Galanta, měl prodejnu Mitsubishi v Brně. Když mne vez, vůbec jsem tehdy nechápal, co je to za auto, prostě z jinýho světa než jsem byl zvyklí.

Jarson1, ten Civik může být řidičsky lepší auto. Pro mne je to jen malé dobré autíčko, po kterých moc nekoukám. Ani jsem ho nikdy neřídil, jen u bratránka to bylo nejlepší z aut co měl a také neznám žádného majitele Hondy, co by si na ně stěžoval. Určitě jsi pečlivě vybíral a díky za odkazy, zkušenosti i v Toyota fóru.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
jarson1
Příspěvky: 2088
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké auto?

Příspěvek od jarson1 »

tonny, ten civic nie je lepší. Je len iný. A na predpokladané využitie sa mi vo finale javil lepšie ako camry.
No, nie je to toyota. Už bol aj v servise na opravu - výmena termostatu. Carina ak navstívila servis , islo vždy iba o udržbu. Ale asi to bude u týchto novších aut rovnake. Ver mi, že nejako vnutorne som sa prechodu na inu znacku dost branil a ani teraz s tým este nie som celkom stotožnený. Carine tak nejak viac verím .
A nevyberal som vobec peclivo...práveže ako pubertak, som sa previezol a zamiloval sa. Ale presne tak som kedysi kupil prvi Carinu. tak snad to bude dobré.
Ono týchto sedanov 8G je velmi málo( tu u nas teda ). Navyse okrem motora a pomenovania 8G to nemá so známym "UFOM" už nič viac spoločné. Podvozok, interier, karoseria...vsetko inak. Ten kus , ktorý som prvýkrát skusil, mi predali pred nosom a tak som potom vzal prvý ktorý sa následne objavil. Aj to po 3/4roku. Teda , žiadny "pečlivý" výber sa nekonal. Naopak.
A že by bolo nejako menšie ...razvor rovných 2700. Mám 193cm a deti su na tom podobne - este teda tolko nemaju ale dohánaju to. Teda vnutorná velkost bola priorita pri výbere. Preto najprv Camry. A nasledujuce normálne ( nie van, nie suv, nie kombi) kam sa zmestili bol z "japonskej" produkcie len tento civic.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Odpovědět