Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

To já si (vždycky) sakra rozmyslím komu půjčím SVÉ auto.
Jsou jedinci kteří se dokážou i za 100 km na autě "pěkně" podepsat! :evil: A nemyslím tím nehodu....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

Obrázek
zarovka sice nepraskla, ale vzdali to ine dily.. :oops:
50kkm a spojka ahoj.. ze tahali karavan ? asi nikto z redakcie neni taky idiot aby prekracoval maximum zataze z prirucky.. tym padom podozrenie na poddimenzovany diel.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Tak. První olej po 30-ti tisících a v 50-ti v pr*eli spojka. Nemluvě o nefunkčním ovládání rozvodu vzduchu po 40-ti tkm. Nechtěl bych ten KŘÁP ani zadarmo :evil:
Ale stále se najde dost těch co to budou vychvalovat :( Buď jsou slepí, nebo blbí....
Nadpis "Nepraskla ani žárovka", ale že po 50-ti tkm to bylo nepojízdné se zmiňuje jen jakoby nic. Spojka - no tak bóže :evil: (Nejen) novinářský ksindl, a bohužel i s Vaculíkem :oops: Holt kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Vaculík to avizoval, že olej bude po 30 tkm, aby se vidělo, co to s motorem provede. Ale to, že v nadpisu napsali, že nepraskla ani žárovka a ve skutečnosti bylo auto několikrát nepojízdné, to zavání slušným PR souseda z Boleslavi. :evil:
Naštěstí mo(u)dří vědí... ;-)
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

ja som casopis kupil na alze hlavne kvoli tomu motoru-testu. este keby bol aj fr puretech, to by som bol rad.
vypada to tak ze trojvalec prezije zvysok auta ... to je ten najvacsi vtip
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

pepoh píše:....vypada to tak ze trojvalec prezije zvysok auta....
Možná ano. Pokud prožije většinu života v horní polovině otáčkového spektra, a s "poctivým" olejem měněným po 10-ti tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Mne však nejvíce pobavila vyjádření výrobce. :twisted:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

pepoh píše:Obrázek
zarovka sice nepraskla, ale vzdali to ine dily.. :oops:
50kkm a spojka ahoj.. ze tahali karavan ? asi nikto z redakcie neni taky idiot aby prekracoval maximum zataze z prirucky.. tym padom podozrenie na poddimenzovany diel.
A kterému autu tahání přívěsu prospívá?? Dycky je to na úkor životnosti komponentů..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Ano, životnost se zkrátí, u Škodofqy z plánovaných 100 tkm na polovic :twisted: :lol: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) lefort dne čtv čer 27, 2019 8:22, celkem upraveno 1 x.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od yosemitak »

Pitris píše:To já si (vždycky) sakra rozmyslím komu půjčím SVÉ auto.
Jsou jedinci kteří se dokážou i za 100 km na autě "pěkně" podepsat! :evil: A nemyslím tím nehodu....
Jasne, ja bych svoje vlastni auto taky nepujcil nikomu cizimu, ale je potreba se na to divat pohledem masove populace, ktera ke svym autum zadne zvlastni citove vztahy nepestuje.

Ja jsem takto nasoukromo mel pujceno mnoho aut (od uplne levnych Nissanu Versa kde mi slo jenom o co nejnizsi cenu za den, po ruzne Mustangy, Mercedesy AMG, Jeepy aj., kde mi slo zase o zazitek s tim konkretnim autem) a muzu rict, ze normalnim lidem jsou jejich vlastni auta sumak, a vetsinou nevericne koukaji kdyz jim to pred vracenim za par korun oplachnu na wapce a utru prach na palubovce...

K dokonalosti tohle vsechno privedla jedna pani zrovna pred par tydny. Byl patek a ja potreboval na sobotu pujcit truck (cti pick-up). Na Turo (podobne jako HoppyGo) jsem bookoval nejdriv Toyotu Tundru, majitel mi to neschvalil protoze uz auto na sobotu sam potreboval. Jediny dalsi pick-up dostupny byl truck bez popisku (resp. jen vagni ) a jenom s fotkou sedadla :D a s jedinou fotkou, ale pani majitelka mi to schvalila a ze se rano uvidime.

Ze se potkame u jednoho Mekace, tak jsem tam cekal, nikde nikdo, s 10minutovym zpozdenim pani prijela v uplne novem 2019 Fordu F150, ze se omlouva, ze ho prave ted vyzvedla od dealera a ze nejdriv nemohla prijit na to, jak s tim vycouvat... Vyfotila si muj ridicak a jel jsem.

Takze jsem v prepoctu za cca 1700 Kc mel na den uplne novy auto, ktery malo najeto 109 km. Az mi bylo blby hned dojebat korbu, pac jsem se potreboval stehovat, ale i to jsem nakonec vyresil. :D Proste ne kazdy ma k autu citovy vztah a je rad, ze mu to hodi nejake penize navic, ktere by auto jinak zaparkovane celou sobotu v garazi nevydelalo.

Obrázek Obrázek
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:A kterému autu tahání přívěsu prospívá?? Dycky je to na úkor životnosti komponentů..
Tohle je rovněž NOVON-ův dezinterpretační úlet, neboť vůbec nešlo o to, že za tím autem po celou dobu, tj. během oněch předchozích 50 tis. km tahali přívěs, aby se poté vysypala spojka, ale o to, že spojka se vysypala v 50 tis. km hned při prvním pokusu tahat přívěs. A v tom je dost podstatný rozdíl! :idea:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
NOVON píše:A kterému autu tahání přívěsu prospívá?? Dycky je to na úkor životnosti komponentů..
Tohle je rovněž NOVON-ův dezinterpretační úlet, neboť vůbec nešlo o to, že za tím autem po celou dobu, tj. během oněch předchozích 50 tis. km tahali přívěs, aby se poté vysypala spojka, ale o to, že spojka se vysypala v 50 tis. km hned při prvním pokusu tahat přívěs. A v tom je dost podstatný rozdíl! :idea:
Nazývej to jak chceš,to je mi fuk.Já psal o tahání přívěsu obecně,auto jde do kelu,pokud to ovšem není dodávka,či těžký offroad s rámem.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:Nazývej to jak chceš...
Ano, nelze říct, že obecně vzato nemáš pravdu, jenom ji silně účelově tlačíš do rámce, který má s pojednávaným případem pramálo společného. A tohle já nazývám zkreslováním skutečnosti či přímo účelovou demagogií.

A ještě něco: dnes ráno jsem se svezl s koncerňákem (Audi A4) do práce. Žádnému chodci jsme nedali přednost (dokonce i když měl na semaforu zelenou), málokterému autu jsme dali přednost (třebaže jsme ji právě my v danou chvíli dát měli), na vcelku oprávněném limitu 30 jsme jeli přes 60, a tak snad jen tu červenou na semaforech a řazení se do jízdních pruhů jsme jakž takž respektovali. :o :shock: :x
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

NOVON píše:
A kterému autu tahání přívěsu prospívá?? Dycky je to na úkor životnosti komponentů..
vyrobca definuje co ma auto vydrzat bez ujmy. ak to prekrocim, tak zaruka pada.
predpokladam ze redakcia nesu idioti, a dali si na to bacha.

myslim ze sa v tomto pripade-prives, vypomstila eko prevodovka s dlhymi prevodmi, kedy nadmerne brusenie spojky neni rarita.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Jerry3 píše:....jenom to silně účelově tlačíš do rámce, který má s pojednávaným případem pramálo společného....
A co se divíš, když má ovci 1.9
NOVON píše:....f tdi a stříbrné metle na hlínách.
Krom toho pokud někomu odejde spojka po 50-ti tkm - byť i při občasném tahání karavanu, tak je buď vůl, nebo si pořídil křáp. A jestli ten karavan tahá pořád, tak je debil na druhou protože si na to pořídil 1.0TSI :evil:
Ano vím, byl to test, ovšem v tom případě měli napsat že "Museli jsme neplánovaně do servisu" nebo " Poroučela se spojka", a NE že "Nepraskla ani žárovka" :evil:
Je mi srdečně jedno jak test dopadl bo si tu parodii na auto a motor stejně kupovat nehodlám, ale sejří mě že je to takovej paskvil.... Ať už od VW, nebo od novinářů.

PS: Ale zas ne tolik abych si kazil den....:P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět