Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

Však v pohodě :wink: Já jen narážím na fakt, že konkrétně v rodinném Superbu je ten výkon v přímce velmi dobrý. Věřím, že nějaké serpentýny a eRko ukáže Superbu záda a i celkově zábavy bude v Japončíkovi více :)
Jen podotknu, že naživo je Honda na okuk otřes, to radši ten Sup (z těchto dvou) :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Zrychlení v přímce? To někoho zajímá? :twisted:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1739
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Dizajn vec osobných preferencií.. mne sa napr. práve Superb, Octavia a celkovo dizajn škodoviek poslednej generácie absolútne nepáči.. na tie vozy sa nedokážem dlhšie pozerať. Honda typeR mi príde oproti škodovkám nielen neporovnateľne lepšie a kvalitnejšie prepracovaná, ale dizajnovo je to pre mňa krásne auto. Ale ako píšem, ak sa jedná o dizajn je to o tom každého osobnom vkuse, preto túto stránku nikdy nehodnotím a neriešim :)

P.S a R-ko nie že Superbu ukáže záda, tie záda Superbu ukážem aj so svojim Leonom FR v pohode.. R-ko ho spláchne z cesty takým spôsobom, že si v Superbe ani nestihne uvedomiť čo sa to udialo.
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

lefort píše:Zrychlení v přímce? To někoho zajímá? :twisted:
Podívěj, né každý nutně potřebuje závoďáka na okruhy, ale postačí mu auto, které dokáže slušně zrychlit například při předjíždění a byť já osobně mám k Superbu výhrady, z dua Sup a eRko je u mne "vítěz" zrovna ta koncernová nuda. Ale ano, co člověk, to názor a zrovinka u tebe a některých jiných zdejších ani jiný názor na auto koncernu opravdu nečekám :twisted:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Tak alespoň srovnávej srovnatelné, navíc je vidět, že být dráha o 20m delší, vyhraje Honda. :mrgreen:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

Uff, hodil jsem odkaz, kde srovnávali tyto dvě auta (TSI vs 2.0 od Hondy) takže se obrať na kamarády ze Slovače, proč nesrovnávali například nějakýho Forda s eRkem :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2517
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

To vidím, proto to sem taky píšu. No nic :roll:
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

lefort píše:Tak alespoň srovnávej srovnatelné
rosso píše:se obrať na kamarády ze Slovače
viz:
:arrow: https://www.youtube.com/channel/UCXBBWP ... gT0hrJfedg
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

Kluci,brali byste mazdu 5? Hledáme náhradu za Peugeota 206CC a bude to psí auto s klecí ...
https://www.sauto.cz/osobni/detail/mazd ... oFrom=list
a nebo pak ještě třeba Berlingo :lol:
https://www.sauto.cz/osobni/detail/citr ... 11NMTLFEHY

Nejsou to zrovna auta snů,ale doba se mění a z éčkových mercedesů jdem do dodávek a dělníků ... :lol:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Libor »

Durex:
Mazdu 5 (1.8i) má dlouhodobě můj (staronový) vedoucí, myslím, že nejméně 10 let. Krom pravidelného servisu, zatím měnil přední kosti stabilizátoru. Teď se bude dělat větší servis. Krom uložení stabilizátoru vpředu, bude třeba repase zadní nápravy a také bude zapotřebí řešit výfuk. Ve středním i zadním tlumiči jsou malé dírky a obávám se, že tohle CO aparát nezachrání. Ceny za výfuk nejsou drastické, nahrad je dost. Z čeho už tak odvařený nejsem je koroze. To auto je docela dost zespodu rezavé, dokonce i na Mazdu. Zkoušel jsem navíc povolit i šrouby dotčených dílů náprav, ale i s "plamenem" to bude docela boj.
Motoricky je to auto ale gut. Olej nežere, řadí to dobře...
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
rosso
Příspěvky: 512
Registrován: čtv zář 27, 2018 21:48

Re: Jaké auto?

Příspěvek od rosso »

Koroze = největší problém M5
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Durex »

S tou korozí sem tak nějak počítal. Ostatně podobné to bylo i u mazdy 6. Původně sem bez přemýšlení myslel na mondeo v combi,ale když se podívám na naše auta,jak jsou z parkovišť potlučený,tak sem asi rozchodil představu mít hezký auto. Asi bych byl trvale naštvanej. A jelikož se bude vozit pes,tak ten tomu taky nepřidá. Tak proto sem sklouznul s cenou níž a v této cenové kategorii mě v podstatě krom mazdy 5 a možná toho Berlinga nic nezaujalo ....
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Libor »

No, Mazda má fajn motorizace a "kvete", kdežto Berlingo nebo Partner "kvetou" o poznání míň, ale dynamické (řidičské) motory a podvozky zase nenabídnou (trochu je výjimka u 1.8i).
Řeknu to tak. Naši psovodi si Berlinga (Partnery) nemohou vynachválit. V podstatě okupují parkoviště u psince. Že ta auta nebudou špatná, svědčí jejich počty tady.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Durex: Mazda 5 se mi fakt líbi,to musím uznat.Nicméně jako "náklaďák" bude asi lépe vyhovovat Berlingo..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké auto?

Příspěvek od pepoh »

kornel píše: Honda pri tomto motore, rozhodne neodviedla zlú prácu
som nepovedal ze je motor spatny, len hovorim ze pred ekoterorom niet uniku. Dobehne vsetkych :D
Odpovědět