Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Jerry3 píše:
PavelRS píše:No, teď ses dynamicky vyrovnal 8v 2.0 MPi 85 kW :lol: a ten má pružné zrychlení velmi dobré! 8)
Pamatuji, jak jsem těm oktávkám s NOVONem zmiňovaným motorem dával na frak s Renaultem Medallion 2,2 AT z r.v. 1985. :D
Tak určitě..vše je lepší než koncern VW.To vidím často na vrakovištích jak na tom která značka je v jakém ročníku..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

Však já jsem se na vrakovištích vyučil s hlavně poučil! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Ty ale Novone, ty první Oktávky 1,9 TDI vyplácela i jednapětka Civic. A mimo jiné si dal k snídani v zatáčkách (bo tam to Petr zkoušel) i Vectru 2.0 se stejným výkonem, a krouťákem min. o 50 Nm vyšším. Jo ale Vectra byla těžší, to asi jo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

To je zase diskuze :D Turbobenzin má kompresi staré oktavky z 60. let a než se roztočí, tak taky tak jede.
Chrochtu 66 vypraskas s Civicem, ale taky motor najede dvakrát tolik.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Turbobenzin má kompresi staré oktavky z 60. let...
Poněkud jsi zaspal dobu, ne? :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Chrochtu 66 vypraskas s Civicem, ale taky motor najede dvakrát tolik.
Logicky vzato, dvakrát déle se trápíš. Ale někteří to sebemrskačství přímo zbožňují! :twisted:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Dobu možná ano, ale stejne to jede tristně. To víš, jsem zhýčkan HTP.Tam to vocpoda hroti tři písty.
Představ si, ze mas barak a vozis si dřevo, uhli, cement apod na voziku. Radeji chrochtat jak vepř v chrochte než ječet jak cirkularka v civicu :D
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

NOVON píše:
kornel píše:
Jerry3 píše:Kdykoli, tedy až na ustálené tempo při jízdě po dálnici, jsem jel s turbodieselem, vždy jsem byl tak akorát nas.aný. Tedy opravdu netuším, o čem to tu hovoříte. :?
..mám to úplne rovnaké :D :wink: z dízla som na okreskách doslova chorý
_______________________________________________________________
P.S turbo mi nikdy nepískalo ani v TSI a nepíska ani v CTRe.. nazval by som to len jemným sypotom (a aj to len keď to tam ozaj tlačí..)
No ale řeč byla o ofci 1 s motorem AGR..
Zas někdo vytáhne cucek z jiného tématu,z jiné souvislosti a ihned se toho nekdo chytí..Hoši hoši,kdyby jste věděli..
nemám dojem, že by som reagoval vyslovene na teba (hoci pískanie turba si tu spomenul).. bolo to len skonštatovanie do debaty, takže skús byť kapek menej vzťahovačný :wink:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

A představ si, že vzhledem k probíhající přestavbě "domku na důchod" stavební materiál hojně vozím. Přitom vozík cítím za autem prakticky pouze v případě, že je "vysoce zaplachtovaný", fouká protivítr a snažím se jet "mým tempem". :P :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jezevcik »

Vůbec nechápu, jaký je důvod pořídit si Škodu Yeti s motorem 1,8 TSI, který má otřesnou spotřebu, za kterou nenabídne nic extra. To už daleko větší smysl dává ten Tondův čtyřlitrový Explorer, který jede, má bytelnou konstrukci a uveze pořádný courák.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1758
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Jaké auto?

Příspěvek od kornel »

Jerry3 píše:
skodovkar píše:Chrochtu 66 vypraskas s Civicem, ale taky motor najede dvakrát tolik.
Logicky vzato, dvakrát déle se trápíš. Ale někteří to sebemrskačství přímo zbožňují! :twisted:
tak toto si zatĺkol :D :lol: :lol:
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:A představ si, že vzhledem k probíhající přestavbě "domku na důchod" stavební materiál hojně vozím. Přitom vozík cítím za autem prakticky pouze v případě, že je "vysoce zaplachtovaný", fouká protivítr a snažím se jet "mým tempem". :P :twisted: :mrgreen:
Jenže nemáš chrochtáka ani benatmosféru, takže máš něco mezi. A aniž bych chtěl vykopávat jakoukoli válečnou sekeru, tak bych ani já do tvé řeky nevstoupil.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Pitris píše:Ty ale Novone, ty první Oktávky 1,9 TDI vyplácela i jednapětka Civic. A mimo jiné si dal k snídani v zatáčkách (bo tam to Petr zkoušel) i Vectru 2.0 se stejným výkonem, a krouťákem min. o 50 Nm vyšším. Jo ale Vectra byla těžší, to asi jo.
To ale srovnáváš sprintéra s maratónci :-) Dvouváčkovou vectru uz bys nedal.
Nicméně beru,že okta na zatáčky proste není,ten zadní převis a těžký motor je poznat.
Ono kluci zase na to jak to mám stare a kolik mám najeto tak je to nadprůměrně spolehlivé auto a díky bohu za to,že mě žádné mé auto nikdy nikde nenechalo.
Tím bych debatu ukončil,bo vaše předpojatost k TDI,potažmo koncernu je přímo neuvěřitelná :-(
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Jerry3 »

NOVON píše:Nicméně beru,že okta na zatáčky proste není,ten zadní převis a těžký motor je poznat.
Řekl bych, že příčina je někde úplně jinde, a sice v podvozku.
NOVON píše:...je to nadprůměrně spolehlivé auto
Zřejmě si pod pojmem "nadpůměrná spolehlivost" každý představujeme něco jiného.

NOVON píše:...bo vaše předpojatost k TDI,potažmo koncernu je přímo neuvěřitelná :-(
Možná by nebylo od věci srovnat si vektor(y) příčinných souvislostí.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27486
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

skodovkar píše:Radeji chrochtat jak vepř v chrochte než ječet jak cirkularka v civicu :D
Ano? Takže si se konečně po stovce a po hátépéčku našel.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět