Jaké auto?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

Důvod je jediný, už jsi ho uvedl, a to je cena. Kanibalismus to není, neboť vsimni si, v ČR je Octavia nejprodávanější a Rapid je třetí. Takže oba modely se dobře prodávají. Rapid je zaměřen na skupinu chudších zákazníků (jako já :D ). Za Octu bych ty prachy nedal, za současného Rapida už ano. To je celé, vychází se vstříc větší skupině klientů a výrobce na tom určitě taky vydělá. Jináč by to nedělal.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

bjukemen píše:nemyslim si ze rapid je ukazkou tichosti auta v 160ke, kedze auto ako celok je dost hlucne
Vyzkoušej 1,0 tsi 81kW. Motor slyšet prakticky nebude, nějaký hluk od pneu nebo aerodynamický ano. Jestli si zvyklý na BMW 5, třeba ti Rapid přijde hlučný. Zase je za násobně jiný prachy, žejo.
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1861
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké auto?

Příspěvek od BigBang »

Z rapidu bylo vždycky cítit, že je udělanej za levno...
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Bylo, je, a bude. Z ho*na bič neuplete ani Rapid made in VW.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Ital píše:Důvod je jediný, už jsi ho uvedl, a to je cena. Kanibalismus to není, neboť vsimni si, v ČR je Octavia nejprodávanější a Rapid je třetí. Takže oba modely se dobře prodávají.
Rapid nesplnil očekávání co do prodejů, proto se stahuje.
Ital píše:Rapid je zaměřen na skupinu chudších zákazníků (jako já :D ). Za Octu bych ty prachy nedal, za současného Rapida už ano.
To si raději koupím lehce jetou octu. Chtěl bych být jednou tak chudý zákazník, že nebudu mít problém dát 300k+ :mrgreen: když mohu mít Dustera od 260k nebo Logana od 210k+ :idea: Když to má být o ničem, ať je to aspoň levné :lol:
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

BigBang píše:Z rapidu bylo vždycky cítit, že je udělanej za levno...
Tady bych souhlasil s jedním novinářským názorem, že Rapid během let učinil významný pokrok. Právě proto, že jsem měl moznost porovnat starší a novou verzi. Pro drahé věci jsem nikdy neměl slabost, ani pro vypadajicí lépe než skutečně jsou, takže současný Rapid by splnil mé pozadavky, pokud by dlouhodobě fungoval. Což je ten problém.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Pitris »

Když už auto za ty prachy, tak než nového Rapida či Dacii, raději 3 roky staré auto střední třídy s daleko lepší aktivní i pasivní bezpečností. A pohodlnější....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Ital »

skodovkar: Rapida dnes můžeš dostat se zmíněným motorem 81 kW např. jako novou předváděčku se 100 km na tacho pod 300k. S Loganem jsem jel jen se starším, takže nevím, kam se za tu dobu posunul, ale vím, kam se posunul Rapid a podle mě zrovna tohle za ten cenový rozdíl stojí. Jo, Logan a malé Renaulty se posunuly v základu k oturbenému 0,9 L. Koho TOHLE napadlo... :( Nejel jsem s tím, bylo to hodnoceno jako jízdně dost blbý motor. Naopak TSI 81 kW + 6kv. v Rapidu jako nejlepčí motorizace. Tady souhlas.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké auto?

Příspěvek od skodovkar »

Než jakékoli auto za takové prachy, tak raději sehnat zdravou jedničkovou chrochtací ovci a nechat si čtvrt mega na opravy :lol: Jak jsem prakticky zjistil, nemá problém s bionaftou, moc si nevezme a jak se něco vysype, tak nemusím chodit čtvrt roku do práce, abych vydělal na opravu. Klimu, rádio a okna v elektrice tam jsou, víc od auta nepotřebuji. Bavím se tady o spotřebáku, který bude použitelný i na dálnici.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

BigBang píše:Z rapidu bylo vždycky cítit, že je udělanej za levno...
Věř,že Rapid je na tom ještě dobře ,ale Fabia 3 tak to je teda nářez,zpracování jako Dacie,vsude tvrdý plast,no zklamání za ty prachy teda :-( Fabia 1 je oproti tomu luxus.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

skodovkar píše:Než jakékoli auto za takové prachy, tak raději sehnat zdravou jedničkovou chrochtací ovci a nechat si čtvrt mega na opravy :lol: Jak jsem prakticky zjistil, nemá problém s bionaftou, moc si nevezme a jak se něco vysype, tak nemusím chodit čtvrt roku do práce, abych vydělal na opravu. Klimu, rádio a okna v elektrice tam jsou, víc od auta nepotřebuji. Bavím se tady o spotřebáku, který bude použitelný i na dálnici.
No samozřejmě,děláš mi radost :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Jaké auto?

Příspěvek od NOVON »

Ital píše:
bjukemen píše:nemyslim si ze rapid je ukazkou tichosti auta v 160ke, kedze auto ako celok je dost hlucne
Vyzkoušej 1,0 tsi 81kW. Motor slyšet prakticky nebude, nějaký hluk od pneu nebo aerodynamický ano. Jestli si zvyklý na BMW 5, třeba ti Rapid přijde hlučný. Zase je za násobně jiný prachy, žejo.
No v oktávii možná slyšet nebude,ale ve Fabii 3 je teda slyšet dost.Více než HTP ve Fabii 2.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Jaké auto?

Příspěvek od Brembo »

No že by zrovna Rapid nebol preplastovaný-aspon staršia verzia,novu som nemal možnost. že do toho Rapida vobec dali čalunené sedadlá. Keby to nevyzeralo šupácky,tak i trop je plast a namiesto koberca je tam PVC krytina. Už len čakám,kedy to niektorý výrobca použije.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
bjukemen
Příspěvky: 4876
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Jaké auto?

Příspěvek od bjukemen »

Ital píše: Jestli si zvyklý na BMW 5, třeba ti Rapid přijde hlučný. Zase je za násobně jiný prachy, žejo.
Nenapisal som porovnanie s nijakym autom, iba som napisal svoj pocit, mozno mam ine vnimanie ale ziadna skodovka v ramci fabia, rapid atd nieje vyslovene ticha lebo to za tie prachy nejde, resp auta v tej triede su skoro vsetky rovnako hlucne
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Jaké auto?

Příspěvek od lefort »

Já osobně za tiché auto považuji např. Lexus IS.
Zajímavé ovšem je, že náš rodinný Focus 1.5 EB se mu velmi přibližuje... :o
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět