jak si zlepšit naftu sám

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Návštěvník »

Na podzim jsem koupil 3 plechovky VIF-letni a pozdeji jeste 2 VIF zimni.Dnes jsem se rozhodl se na ne blize podivat.Co me prekvapilo,byla barva letniho VIF :roll: Barvou pripomina kavovy liker TiaMaria(ktery je ovsem vynikajici).Jen jsem si pomyslel:Zaplatpanbuh,ze jsem ho jen jednou pouzil(ten VIF :D )Absolutne zadny efekt!!!.A kdyz jsem uvidel ve skle VIF zimni,zeleny,huste tekouci i pri letni teplote,napado me,ze je to proste neredeny 2takt olej :!: Ale ten se v nizkych teplotach nemeni v rosolovitou sra.ku!Kdo vi,co v nem vlastne je?
Je zajimave,ze je tolik priznivcu VIFu!!No jo,reklama zapracovala a testy se daji vzdy ovlivnit ve prospech toho ktereho :D .
Nekolikrat tu zaznelo,ze je VIF v podstate nezajimavy,k tomu se plne pridavam,protoze tu tvavehnedou sr..ku,ktera zanecha spoustu dalsich zplodin,ktere zanesou vse mozne,do nadrze urcite lit nebudu!
Kdyz VIF porovnam s obycejnou prisadou 2takt oleje polosynth. v pomeru 1:200 budu na tom rozhodne lepe nez s VIFem!A kdyz se prida aceton,tak ani nemluve!Pro me osobne je VIF absolutne nepouzitelny,plaseboidni pripravek,ktery diky lobby ziskal priznivce,kteri uveri kazde blbosti.
Podival se nekdo na web,kde se VIF nabizi?Pouze v Cechach!!Neni to zajimave?Na zadnych zahranicnich strankach neco o VIF nenajdete!Absolutne neznamy!!!!!!!!
A myslite,ze Nemci,kteri prisahaji na pridavani 2Takt oleje do Diesel nebo Italove,kteri preferuji pridani Acetonu a maji s tim dlouhodobe zkusenosti,ze vsichni jsou tak blbi,ze nepouzivaji VIF????
Vzdyt ve svete se o nem vubec nevi!!!!!Zkuste si najit na web strankach Leang Chemie Austria.Ani slovo o VIFu!!!Najdete Additiv SDA600,a kdo mi zaruci,ze tento aditiv je identicky s VIF,ktery se v CR prodava?Kolika "rukama" tento aditiv jeste projde,nez se objevi v CR na trhu pod nazvem VIF????????
Kdyz jsem dnes videl ve skle,jak VIF vypada(barva a konsistenz) a kdyz vezmu Diesel Additiv od Monzol5c(http://www.monzol5c.de) jsou to dva pary bot!
A odedneska verim vsem,kteri zavrhli VIF,propagovany urcitou lobby!To,co se v Cechach prodava,neni SDA600 nybrz nejaka sra.ka na oblbnuti lidi v CR!
At zije placebo-efekt!
luboal

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od luboal »

Prave jsem zlikvidoval 4 plechovky VIFu do separatniho odpadu.
VIF je pro me velke zklamani a urcite nikomu nedoporucuji ho koupit!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pitris »

Jak si zlepšit naftu sám :?: Pořiďte si benziňák :mrgreen:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od rousini »

Pitris píše:Jak si zlepšit naftu sám :?: Pořiďte si benziňák :mrgreen:
Benziňák, který má přímé vstřikování, turbo, EGR, 3 písty ve standartu a brzo filtr pevných částic.
Pravidelně stříkej dutiny a modli se ke svénu hondabohu. Jak se rozese__, tak budeš s nápady v koncích :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Návštěvník

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Návštěvník »

Brembo píše:Nie,skus íst do farieb,lakov a vypítaj aceton. čo ti daju-C6000,pretože za doby minulej to bol len aceton.
Tak to ani náhodou!
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pitris »

to rousini: Na ještě poctivým atmosferickým benziňáku bez ekokurvítek se toho moc pokazit nemá. A je jedno jestli Honda nebo třeba Ford či Opel. A když už modlení nepomůže, tak určitě nebudu řešit jestli do nafty olej nebo aceton, aby ten olej namazal to co aceton odmastil / potažmo aceton odmastil to co olej namazal....
Ale ne :P chápu že je potřeba vymyslet jak si zlepšit naftu sám :wink: My taky vylepšujem beneli
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od rousini »

To Pitris. to nebyla narážka na Hondu, ale tvoji motorizaci. Kdybys měl Škodovku napíšu to taky. Jinak to bylo jen takové povzdechnutí - výběr se zužuje a to __revsky.
Kdo nebydlí ve městě, tak jezdí okresky s dvoulitrem na volnoběhu za 6,5l. Tento neekologický dinosaurus zatěžuje planetu požadavkem na výměnu výfuku cca každých 7 let. Thats all...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Colommbo »

Buď jsem druhou polovinu tvého příspěvku správně nepochopil anebo ji nemůžeš myslet vážně. Napadá mě ještě třetí vysvětlení, ale to si raději nechám pro sebe, chci zůstat v rovině vzájemné slušnosti. :)
Naposledy upravil(a) Colommbo dne sob čer 18, 2016 19:32, celkem upraveno 1 x.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pitris »

Tak já jezdím z asi 80-ti % po městě a celoročně mám spotřebu sedm a čtvrt a v otáčkách průměr okolo 3 tisíc. Výfuk mám po 11-ti letech původní a novej (s oběma tlumiči) stojí 3,5 tisíc. A VIFuji.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od rousini »

Colombo: Občas mám tendenci použít myšlenkové zkratky. Jelikož se to rodí v mé palici, tak mi vyjadřování přijde srozumitelné.
Čemu nerozumíš na myšlence, že slušně dimenzovaná motorizace jezdí za málo a přitom se nezapotí? Ten výfuk bylo něco, co mě napadlo, jako první k vyčíslení "náročnosti" provozu toho dinosaura v porovnání s problémy údržby downsizingu.
Co tam máš dál? :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Tak já jezdím z asi 80-ti % po městě a celoročně mám spotřebu sedm a čtvrt a v otáčkách průměr okolo 3 tisíc. Výfuk mám po 11-ti letech původní a novej (s oběma tlumiči) stojí 3,5 tisíc. A VIFuji.
Poslyš předsedo,nechceš nás přestat houpat? :lol: Jako,že pojedeš s motorem 2.0 v poklidném tempu nějakou dálku a dosáhneš na tu spotřebu je ještě uvěřitelné,ale ve městě? :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od NOVON »

Jasne lengy,houpe nas.2 litry urco ubral.. :-)
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od NOVON »

pitris.: 3,5 tis za 2 tlumice?To tak za nejakeho shit polaka,ci-li "hasicaky navarene na trubkach"..S temito vyfucky jsem se za tech par let co se grabu v autech uz pekne vyskolil.Neni to ani zlomek toho co je kvalitni a spocitany vyfuk...v jakem koliv parametru!
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od lengy60 »

NOVON píše:Jasne lengy,houpe nas.2 litry urco ubral.. :-)
Tak i když vezmu v úvahu,že jezdit po městě může být dost široký pojem,tak mi ta spotřeba připadá dost přitažená za vlasy. :idea: Nemyslím si,že bych měl před barákem stát až takovou mrtvolu,ale pokud budu jezdit opravdu vláhu a pouze těch +- 7 km po rovině do práce,tak mám co dělat,abych se vešel do 8 l.Když jedu dálky,třeba i tu Itálii a zase v poklidném tempu,tak pak mi ta spotřeba osciluje někde kolem 7.5 l/100.Samozřejmě,že když to valím po dálnici 140-160 km/h jako nedávno,tak jsem tam hned za 8,7. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Colommbo »

rousini: Dál nic, přišlo mi jen, jako bys měl něco proti dinosaurům. Sám s ním (s nimi) jezdím spokojeně taky už dlouhé roky. Teď už to (tě) chápu a děkuju za vysvětlení. :wink:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět