jak si zlepšit naftu sám

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ARAGON

Příspěvek od ARAGON »

Jenže TDI a CRDI je nutnost dnešní doby protože auta váží běžně 1400 kg a vice. Uno vážilo cca 950 kg a opravdu v dnešní době bych s ním nechtěl jezdit i kdyby žralo třeba litr na sto. Jde o bezpečnost a radši budu spokojenej s mojí spotřebou do 9 litrů u auta 2200 kg pohotovostní váhy a 125 Kw silnýho. Jde hlavně o bezpečnost.
.....

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od ..... »

To nechapu teda co ma tohle, cituji: "9 litrů u auta 2200 kg pohotovostní váhy a 125 Kw" společnýho s bezpečností :)) to mě teda někdo vysvětlí??
Ono asi čím větší auto tak tím větší bezpečnost, jak nám pořád vtlouká reklama do hlavy. Kam jsme se to dostali p.Bože?

Jinak bezaromatik je dobrá věc, ale kdo nevěří tak nemusí.
ARAGON

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od ARAGON »

Naprosto jednoduchý a vysvětlím to. Vyjel jsem ze zatáčky a v protisměru v další zatáčce byla Tatra a tu předjižděl Peugeot Partner :twisted: . Uviděl jsem je na cca 40 metrů a šance ubrzdit to nebyla a tak to ten Peugeot dostal tak že odletěl do pangejtu a já zůstal na silnici ve své stopě. Takže z mýho pohledu jedině bytelný auto s rozumnou spotřebou. Pak se do mě strefili ze zadu na červený a pak ještě jednou zepředu. Za čtyři roky docela dost žážitků. Nemít Offroada tak bych sháněl dvakrát nový auto.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od ka-spel »

pitris píše:lidi, vždycky je něco za něco. Pominu-li to procentuelní zvýšení výkonu a snížení spotřeby - ty hodnoty jsou velice odvážné - tak dřív nebo později na motoru něco ,,odejde". Nejsem si jist, že třeba paliv. čerpadlu dělá ředidlo dobře. Celý paliv. systém je konstuovaný (ve Vašem případě) na naftu, a ne na nějaký směsky nafty, oleje a ředidla. To už v rámci úspory, i když z dlouhodobějšího hlediska spíš finanční ztráty, může začít někdo doporučovat do nádrže třeba močit - a panenská je lepší :wink: A jentak mimochodem, to zvýšení výkonu bych osobně přiřadil tomu, že ředidlo rozpustilo usazeniny ve vstřikovacích tryskách, a teď se pustí do ,,konzumace" třeba gumových součástí systému. Ale je to Vaše věc
Ale močovina se používá, to jsi předběhl dobu. :D
byloObrázek
je Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od ka-spel »

marbo píše:me zkusenosti: v roce 1995 jsem s mou AUDI 80 1,6 TD presel na smes rostlinneho oleje a 10% redidla s 6006. jezdim takto do nynejsi doby temer denne, najeto od onoho roku 96 540 km a na motoru jsem nezaznamenal váznejsi poruchu. Pravidelne menim olej v predepsanych intervalech (10000 km). Jednou rocne vezmu plnou nadrz klasicke nafty a vyjedu ji. Nevim jestli to ma nejaky vliv ale pro klid duse to tak delam. Na zkusebnim kopci v Beskydech kolem prehrady Sance jsem pozoroval toto: pri provozu jen na naftu jsem kopec vyjel postupne na 5 pak 4 a nakonec 3 prevodovy stupen. Pri jizde na smes ROs6006 jedu na petku podstatne vyse a ke konci radim 4 a s tou vyjizdim na kopec. Toto jsou me poznatky po 12 letech jezdeni a nepozoruji zadne rozezrane tesneni, ukapy oleje z motoru a podobne veci.
od marbo » čtv lis 29, 2007 11:36 to jsi najel za 12 let jen 96 tis. km?
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Re:

Příspěvek od Pitris »

ka-spel píše:Ale močovina se používá, to jsi předběhl dobu. :D
U osobáků jsem "systém AdBlue" neviděl. Ale možná byla tma :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od ka-spel »

Z osobáků třeba nový Mercedes G. Zrovna jsem to viděl dnes v Autosalonu na Primě. A myslím, že jich bude i víc.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pitris »

Vždyť ale "géčko" je už skoro náklaďák (a taky trochu traktor, co projede všude) :lol:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tomik

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od tomik »

SCR systém má nová Alhambra -Sharan například a v testu s tím jezdily za 6litrů slušné.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27405
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pitris »

Tak asi ta tma byla :P Ale je to fakt, že když to funguje u náklaďáků, proč by to nešlo i u osobáků.....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Brembo »

ad blue sa používa i u osobákov,problém je v doplnovaní aditíva,nádržka je zvačša v batožinovom priestore a ked sa trochu naleje vedla,nemáte problém s osviežovačom vzduchu. II. nesmie sa nikdy minut celá nádržka,nutná návšteva servisu a za III. nápln sa musí minut za rok,ked sa nemynie,opat servis odsatie adblue,prepláchnutie systému a nová nápln. Na druhu stranu odpadaju problémy s recirkuláciou výfukovích plynov,lepšie povedané len s ich ventilmi a i DPF,ktoré už nie je nevyhnutné.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9853
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Colommbo »

Pitris píše:Vždyť ale "géčko" je už skoro náklaďák (a taky trochu traktor, co projede všude) :lol:
Jak kudy - záleží, kdo sedí za volantem... :lol: P.S. Mám to tam, tywoe... :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=ONMvGvFlObY
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Brembo
Příspěvky: 2293
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Brembo »

práve preto trteba zamestnávat američanov,pokazí a rozbije i to,čo sa nedá,za svoje 0-lové IQ nemožu. A milujem ich hlášky,ked to nepracuje a nevie čo je s tím,tak vyhlási- je to rozbité.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Pavel H.

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Pavel H. »

Ahoj chlapi.Tak jsem do VOLVA XC 90 nalil 2dc M2T a musím s údivem potvrdit tišší chod motoru.Mám najeto teprve 72 tis. km.Taky jsem studoval diskuze na německých forech,které potvrzují prospěšnost oleje v naftě. :wink:
Návštěvník

Re: jak si zlepšit naftu sám

Příspěvek od Návštěvník »

Pokud tam máš FAP, tak hodně zdaru! :P
Odpovědět