jak si zlepšit naftu sám

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Stoupa

Jak si vylepšit naftu sám

Příspěvek od Stoupa »

Ten váš zázračnej BEZAROMATIK je dle protokolu přímo od výrobce obyčejnej Benzín :wink:


http://www.bal.cz/lists/security/S6006D.doc
Návštěvník

Re: Jak si vylepšit naftu sám

Příspěvek od Návštěvník »

Stoupa píše:Ten váš zázračnej BEZAROMATIK je dle protokolu přímo od výrobce obyčejnej Benzín :wink:


http://www.bal.cz/lists/security/S6006D.doc
vnímáš napsané jinou věcí než hlavou
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše:A při dodržování rychlostních limitů a jízdě tzv. "při zdi" to naftu dokonce vyrábí... :lol:
Jasne, forky... Kazdopadne je pravdou, ze se za tohle da opravdu jezdit. Felina 1,9d je na tom o par deci hur. S pasatem 1,8T se da jezdit pri podobnem stylu jizdy za 7 litru (toho casu na tachometru 430000km). Podminkou je ale dobry stav auta.

Koneckoncu kouknete na spritmonitor.de a srovnejte, za kolik co jezdi.
Jo, juknul jsem se a konstatuji, že jsou tam úplné nesmysly: především v tom smyslu, že "takhle" se "normálně" (tedy za tak málo v normálním provozu) jezdit nedá. A to nemluvím o tom, že si tam každý může napsat, co se mu zlíbí.

K Octavii01 1,9TDI 66 kW: Jelikož jsem min. jednu ojezdil, vím, za kolik v reálu jezdí. A že se s ní dá jezdit v průměru pod 4,5 dle PP? Ano, když má vadnou váhu vzduchu! A současně nutno přihlédnout k tomu, že PP bývá optimističtější, než je skutečná spotřeba.
realna spotreba mojej octavie 1.9,66kw je 5.2litra
tester

VIF aditivum

Příspěvek od tester »

Po asi pol roku pouzivania VIF aditiva som zistil, ze spotrebu mierne zvysuje. U mna normal 6,4 s VIF asi 6,6. Motor ma vsak evidentne lepsi zvuk, tichsi. Ja mam 2.0 TDI, kolega s Fordom 1.6 DCi ma uplne rovnaku skusenost.
Návštěvník

Re: VIF aditivum

Příspěvek od Návštěvník »

tester píše:Po asi pol roku pouzivania VIF aditiva som zistil, ze spotrebu mierne zvysuje. U mna normal 6,4 s VIF asi 6,6. Motor ma vsak evidentne lepsi zvuk, tichsi. Ja mam 2.0 TDI, kolega s Fordom 1.6 DCi ma uplne rovnaku skusenost.
Spotřeba nikdy není přesně na deci stejná, to by se musela najet určitá vzdálenost za úplně stejných podmínek. Ostatně v zimě bude vždy o něco vyšší. Nějaké dvě deci bych vůbec neřešil.
Brembo

Příspěvek od Brembo »

mojmu autu viac vyhovuje Castrol TDA,to je badat pri studenych startoch. S VIF klepoce hlasnejsie,bez adiv je to este horsie,ale i tak to nie je nejaky extra klepot v porovnani s Fiatmi. Mne sa ten Castrol osvedcil viacej,i ked netvrdim,ze VIF je blato. Vynikajuco cisti zase Metanova SEL,ale je to asi najdrahsie adivum na trhu. Koncentracia je ale taka mala,ze vychadza zhruba ako VIF. VIF pouzivam kvoli mazivosti.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

naftě se musí vrátit mazací síra ketrou v rafinerii odstranili.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nemusí, biosložka ji nahradí!
jece

Re: VIF aditivum

Příspěvek od jece »

tester píše:Po asi pol roku pouzivania VIF aditiva som zistil, ze spotrebu mierne zvysuje. U mna normal 6,4 s VIF asi 6,6. Motor ma vsak evidentne lepsi zvuk, tichsi. Ja mam 2.0 TDI, kolega s Fordom 1.6 DCi ma uplne rovnaku skusenost.
Mam podobnu skusenost s TDA Castrol. Lepsie to ide a asi preto to viac zere :lol:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Používá někdo NDO Diesel Aditiv? Můžete napsat nějaké hodnocení. Mám možnost ho levně sehnat ale nevím co je to zač.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ředidlo sem taďka próbnul a už po kilometru to bylo poznat páč to de o hodně líp za plynem a motor je takové tiší.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27480
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:ředidlo sem taďka próbnul a už po kilometru to bylo poznat páč to de o hodně líp za plynem a motor je takové tiší.
A počkej, jak to pojede, až začne to ředidlo rozpouštět i jiné věci, než jen usazeniny :lol:
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

Drahý ale kvalitní zlepšovač nafty je švýcarský Neoval-cetan 5.
Mav

Příspěvek od Mav »

Anonymous píše:Jo, ty s vadnou váhou vzduchu možná: akorát, že se s nimi nedá jezdit bezpečně, jelikož v určitých situacích odmítají akcelerovat...
Ty chytráku, mě tato Octa jede úplně stejně, jako těm předemnou, a už se s tím budeš muset smířit, protože maximálku mám přes 210 tachometrových a to by s vadnou váhou nejela.

Tě pic.
Mav

Příspěvek od Mav »

Jinak už 3 roky jezdím na aceton + Vif + naftalen a teď zkouším přidávat cér.

Naprostá spokojenost, nejmenší naměřená spotřeba na dálku 3,3 l / 100Km

560 mnad mořem do 330 m nad mořem, zpět 4,3 l ve dvou lidech, ale to se vlečeš jako slimák
Odpovědět