Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Díky za info, pokusím se je využít ku kvalitě nových oken a jejich osazení. Asi už zůstanu u trojskla a vyhnu se štulpu, ten jedině u trojkřídla. Vše ostatní zkusím zohlednit.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Ještě v obecné rovině, máte-li zkušenosti s profily plast. oken Aluplast vs. Rehau, případně kování - Roto nebo různé. Přesněji se stavební hloubkou 80 mm a více (není podm.). Spíše kvalitativně, cenově to uvidím sám a není to tentokrát úplně podstatný parametr. Díky.
Shi
Příspěvky: 1314
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Shi »

Já se víc zajímal o dřevěná okna, takže s plasťáky víc, než pohlídat si, aby kování mělo co nejvíc (bezpečnostních) čepů zajišťujících přítlak, fakt neporadím.
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Díky za dosavadní info. Dřevěná okna už jsem měl, dnes je povrchová úprava asi zase dále, ale radši zkusím, podaří-li se, co nejkvalitnější plastová. Doufám, že to nakonec nebudou montovat nějací PatiMati.
bjukemen
Příspěvky: 4867
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od bjukemen »

Doma mam Aluplast stare 3 komorove, maju 13 rokov, zakladal som sam, maju este cierne tesnnenia aj okolo skla,kovanie maju Wink haus, na bytovke v spoloc. priestoroch mame Rehau kovanie Roto, obe znacky kovani su kvalitne overene rokmi..neviem ci dnes sa to uz nezmenilo ale isiel by som do znacky Rehau,hlavne davaj bacha na falzifikat okien, tie mavaju zvacsa cinske kovanie
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od pepoh »

9 sklo.. :roll:
mam 2 sklo, a musel som cez zimu mat okna na mini-skviru.
videl som to na meraci vlhkosti, ze to pomaha..
proste zatvorene okna a potom plesne a mokre steny... :evil:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od skodovkar »

pepoh píše:...proste zatvorene okna a potom plesne a mokre steny... :evil:
To chce sálavé vytápění (kachlová kamna, výkonné infrapanely...) :idea:
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Klucí slovenskí, Aluplast bych měl od Slovaktualu, nejlepší jejich profil 85 mm hloubka. Nebo Rehau 80 mm nebo 86 mm kompozit. Tam jsem četl, že je snad lépe ocelové výztuže a kompozit za ty prachy nedá takový osoh. Uvidím taky jaké budou ceny. Čistě teoreticky ten Aluplast 85 mm by měl překonávat 80 mm Rehau. Jináč Rehau by měla být asi lepší kvalita. Četl jsem také, že těsnění by nemělo být extrudované a mělo by být vyměnitelné. Rehau má extrudované. Aluplast nevím. Není to sranda něco pochytit a rozhodovat.
Co se týká vlhkosti a nějakých plísní, tam kde se vytápí to asi zas tak nehrozí. Spíš tam, kde se moc netopí. Mě v zimě doma ve vytápěných místnostech vlhkost klesá. Plíseň se ojevila někde v rohu síně, kde se pořádně netopí a zeď je z kamene a samozřejmě obvodová, tedy ven. Tak jsem ji hned zjara zlikvidoval (tu plíseň :) ).
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Schüco je tiež kvalitka :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Ono záleží jak kvalitní jsou profily, sklo, kování a další materiál, jak kvalitně jsou okna vyrobena a jak kvalitně pak dodána a montována. To běžný zákazník těžko může vsechno ošetřit.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Jerry3 »

V kuchyňojídelně mám velké původní dvouokno a menší nové jednokřídlé. Bydlím "nad dálnicí", proto musela být všechna okna už v momentě dokončení stavby počátkem 90. let min. st. v provedení "trojsklo ve dřevě", byť tehdy pod okny ještě nešlo v pravém smyslu toho slova o dálnici, neboť neměla pokračování. Menší okno bylo kvůli poškozenému rámu v místě hlavního pantu (dřevo bylo vnitřně vyhnilé, kupodivu pouze a jen v tom jediném místě) vyměněno a jde pouze dvojsklo. Kupodivu je všech ohledech lepší, než to sousední, původní, a to navzdory totálně zfušované instalaci :x , kterou jsem si musel do-do. Holt pokrok. :D
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od skodovkar »

Ital píše:Co se týká vlhkosti a nějakých plísní, tam kde se vytápí to asi zas tak nehrozí. Spíš tam, kde se moc netopí. Mě v zimě doma ve vytápěných místnostech vlhkost klesá. Plíseň se ojevila někde v rohu síně, kde se pořádně netopí a zeď je z kamene a samozřejmě obvodová, tedy ven. Tak jsem ji hned zjara zlikvidoval (tu plíseň :) ).
Pokud ti i jen lehce protahuje kolem současných oken, tak s plasťáky tomu zabrániš téměř dokonale. Tím pádem ti bude růst vlhkost vzduchu a budeš muset větrat. Pokud máš starý a nezateplený dům, který se jen tak nevyhřeje (rozuměj studené stěny jako v oné předsíni), tak si zaděláš na veliký problém pokud nebudeš hodně větrat.
Jednoduše řečeno, stěny se ti orosí jako sklenice se studeným nápojem :arrow: plísně. Tento boj s plísněmi nemáš šanci vyhrát, boj s plísněmi bude nekonečný.
Pak pomůže buď sálavé vytápění nebo zatepelní objektu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od pepoh »

skodovkar píše:
pepoh píše:...proste zatvorene okna a potom plesne a mokre steny... :evil:
To chce sálavé vytápění (kachlová kamna, výkonné infrapanely...) :idea:
v tehlovom byte po komunistoch, vcelku utopia
mam aj susicku vzduchu, no to by slo nonstop, a behat s tym po celom byte... tie skviry v oknach sa dobre prejavily na vlhkosti.
budem muset postelovat okna, aby schvalne sa nezatvorili uplne nadoraz voci tesnenia.
minuly rok po navrate z vianocnych sviatkov na severnej stene boli kruhy penicilinu..masaker.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od skodovkar »

Do bytu kachlová kamna samozřejmě nejdou dát, ale infrapanely ano. Ale je to velká a investice, která nedává smysl pokud chceš dále používat centrální vytápění.
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jarson1 »

cisto teoreticky niekolko takých panelov - nevyužitých - mám. A myslím, že by som sa ich mohol zbaviť.
Medzi nami, bez nutnosti "velkej" investície ....
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět