Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Drahšie sú preto lebo samotné LED trubice mali vyššiu hodnotu ako žiarivky s predradníkom dokopy. Teraz už idú ceny LED trubíc/žiaroviek dolu a je už lepšie kúpiť celé LED svietidlo. LED trubice nepotrebujú spomínaný predradník. Ten slúžil na "naštartovanie" klasickej žiarivky. Ešte predtým sa používala tlmivka + štartér. Takže ak kúpiš LED trubice oni fungujú priamo na 230V (bez predradníka,tlminky a štartér) Sú 2 typy. Buď pripojíš fázu L na jednu stranu trubice a neutrálny vodič N na druhú stranu trubice alebo L aj N sa pripájajú na jednu stranu pätce a paralelne ich prepojíš v prípade dvojtrubicovej lampy s vedlajšou päticou. Záleží podľa toho aký typ trubice kúpiš.

Prvé 3 obrázky sú typ trubice s pripojením na obe strany (pätice) a 4 obrázok je typ trubice s pripojením na jednu stranu.
Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od bloke »

Asi mám v tých názvoch hokej, neónkami +okolo, som sa nezaoberal, akurát párkrát v živote som ich vymieňal.
Mne išlo o svietidlo (a ešte neprachotesné) pre LED trubicu, ktoré by neobsahovalo LED trubicu (keď sa tie predávajú aj samostatne), ony sa predávajú výhradne rovno s LED-kami?

To svietidlo budem musieť kúpiť tak či onak, lebo kúpená LED-ka je nakoniec dlhšia, než súčasné neónky v kuchyni (a zíde sa viac svetla po šírke). Takže svietidlo pre "neónky" sa dá kúpiť za nejakých 5-6 EUR (a to by som mal vykuchať pre účely LED).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

Tubice su 120 alebo 150cm. Ak kupis to svietidlo pre neonky za 5-6€ tak jednoducho bud ho vykuchas alebo obides to jestvujuce zapojenie ale zapojis to podla obrazkov vyssie. Zalezi aky typ trubice mas.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od bloke »

Teraz na LED budem potrebovať 150cm. Nejak sa mi nedarilo nájsť len holý "stojan" - svietidlo (lampu... či ako to nazvať), určený priamo na tieto LED, kam by som ju nasunul. Všade len tie komplety cca za 20 EUR. Ideálne som si predstavoval, že bude aj pre LED v podobných cenách €5-6.
To súčasné sviedidlo s neónkami je volne položené na skrinkách kuchynskej linky, kam ho chcem s LED znova umiestniť.
Ešte je veselé, že treba pátrať, aký typ je tá LED trubica... ozaj mohli ich popisy obsahovať viac údajov (na balení, webe..). Ja som to zbadal až po priamom chytení LED trubice, na jednom konci má v hliníku nebadatelne vyrazené L N, mne čitatelné až s lupou na svetle. Takže mám prvý typ (tu je aj celkom ľudský popis, pomerne zrozumitelný pre laika).
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5787
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od jerome »

BINGO :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Lidi, a co takhle plastová okna? Aby to mělo nějakou souvislost s vozidly, představte si, že to je do takové velké garáže. Zajímá mě vše o tématu. Narazil jsem např. na to: výměna třídílného okna 180x140 cm. Plastový technik navrhl náhradou dvoujdílné okno bez sloupku. Je to hezčí a profily mají kvalitní. Protože chci okna, pokud možno ne na 10 ani na 20 let, ale co nejlepší (nic jiného nezbývá, jestli je to v plastu a žádá se životnost), tak bych na 180 cm šířky už střední sloupek dal. Bude to trojsklo. Možná technik honí cenu, protože bude více nabídek. Máte zkušenost? Navíc prý méně problémů hrozí se sloupkem, více se štulpem. Nebo jiné nápady a připomínky. Okna chci bílá, tmavá se píše, že mají větší omezení, jestli se jedná jen o ty vnější tmavé polepy, že na to více připaluje slunce, přesně nevím. Celkem složitá problematika. Skoro horší než kuchyňský dřez :D . Stavební hloubku jsme řešili, 85 mm, trojí těsnění, předsazené křídlo, na profily se poptám, prvoplast, A profil, nevím ty výztuhy, mikroventilace, záruka. Díky za názory.
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od tonny »

Trojskla jsou docela těžká. Je potřeba mít celé otvíravé nebo může být část fix? Já mám doma 1/2 fix a druhou polovinu otevíravou (dřevěný rám, dvojsklo), tady bych volil 2/3 fix a 1/3 otvíravé s ventilací.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Určitě radši otvírací, dejme tomu nemusí být jedna půlka výklopná (jestli to dělají). Dělení na třetiny by mi nevadilo (ovšem na 3) kvůli zmenšení šířky křídla. Už tak se při otevření ryje do záclony, pakárna. Ale asi to dopadne dvojdíl se sloupkem, aby se jako šlo s dobou. Ony se 3 třetiny při šíři 180 cm už nedoporučují kvůli světlu. A taky by tam byl štulp (dva sloupky těžko). Tomu bych se, když už teda, radši vyhnul. Rychlé větrání používám, na to 1/3 nestačí. Navíc tam bude muší síťka, to muší bejt 8) .
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Shi »

Plast má zmačnou roztažnost - větší než dřevo, tzn rám se může mít tendenci pracovat.
Trojsklo má své problémy, pokud není pro trojsko rozumný důvod, volil bych dvojsko + nějaký prémiový meziskelní rámeček. Typ skla je dobré optimalizovat podle toho, na kterou světovou stranu, aby se zabránilo letnímu přehřívání.

Taky bych volil 1/2 fix, pokud není důvod mít otevíravé obě půlky už kvůli tomu, aby toho bylo méně na seřizování. A chtěl bych provedení v kategorii RC1 ne kvůli bezpečnosti, ale kvůli tomu aby v každém rohu (jak na straně kliky, tak na straně pantů) musel být bezpečnostní čep, díky kterému se to okno nebude moci krouti a bude možné ho seřídit i za 10 let. Viz obrázek k WK1 zde: https://www.uniwin.co.uk/products/windows/hardware/

Taky je dobré si pohlídat z jakého matroše mají ta tři těsnění - měl by to být materiál, který pokud možno nestárne.

Pokud je hluk z ulice, je vhodné volit takové prosklení, kde jsou různé tloušky skel. tzn např ne dvojsklo 4-16-4, ale třeba 6-16-4.
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Hombre »

Který ital to je, ten co mě zakázal solit???
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9926
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Colommbo »

Hele, pokud nemáš nic k tématu, nesyp aspoň sůl do starých ran, ano...? :lol:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Hombre píše:Který ital to je, ten co mě zakázal solit???
Tak dobře jako já už to s tebou nikdo myslet nebude. Nesol, Hombre, nesol...
Ital
Příspěvky: 196
Registrován: stř dub 03, 2019 15:27

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Ital »

Shi: Já myslel, že důvod pro 3 skla je lepčí izolace. Ta váha mě taky trochu děsí.
Jako správná hospodyňka se musím zeptat: Pevné sklo se zvenku myje jak? Bude to v patře.
Pokud je problém se seřizováním (může být), pak je otázka, zda nenechat původní neshnilá dřevěná okna, s kterými celkem žádný problém není, až na to, že prostě už nejsou hezká (45 let). Mě to trochu přinde, jako koupit si místo spolehlivé japan atmosféry nějaké té-es-íčko (koncerňácí prominou). Jako vono to jede pěkně, že jo.
Také se mají nahrazovat luxfery, což se plastovému technikovi asi moc nezamlouvalo, nejsou zapuštěné do zdi a uvažovaný okenní profil je hlubší.
Nechcete mi to radši vůbec rozmluvit? Ale dyž on si ty krámy na barák dává nýčko skoro každý, resp. už je tam má dávno.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od skodovkar »

45 let stará okna nejsou automaticky škaredá. Jenom vyžadují údržbu.
Shi
Příspěvky: 1333
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Itall a modelář / tady se můžete "hádat"

Příspěvek od Shi »

Trojskla - lepsi izolace a o kus mene svetla. Cast svetla sezere uz velikost moderniho profilu. Trojskla se vic deformuji zmenou teplot. V lete se prostredni sklo muze za urcitych podminek prehrat a prasknout atd. Neni to cista vyhra.
Trojskla maji smysl do hodne zateplene novostavby, kde se s nimi pocita, nebo tam kde se chce extremni utlum hluku. Jinak to nema valny prinos. Stejne se musi vetrat, jinak bude v byte vysoka vlhkost, okna se budou rosit a plesnivet. Mikroventilace to neuvetra.

Pokud je v planu umyvat okna v patre, tak bud fix sterkou s dlouhou rukojeti a nadavat u toho, a nebo okno otevirave. Ja mam na oknech venkovni zaluzie a okna umyva pouze dest, ale to ne kazdy snese. Existuje i samosecistici zaskleni (cisti to dest+slunce), ale neni to zadarmo.

45 let stara budou mit mnohem tensi ram a celkove mizerne izolacni parametry. Moderni ram a moderni dvojsklo s argonem bude i tak pokrok jako hrom a na dalsi desitky let bude bez starosti. Ale musite si pohlidat technologii osazeni okna do otvoru a parotesnost pripojovaci spary. Zpusobu jak to udelat do re je vic. Info na toto tema je zde:
http://montazokna.cz
Dobre je dat si do smlouvy, ze osazeni a montaz bude provedena dle CSN.
Odpovědět