Hyundai 1.6 T-GDI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od pepoh »

simec44 píše:
ja nerozumím, proč spoustu lidí chodí do autorizaci.
Existuje blokovat výjimka např nize
https://www.autoparkkyjov.cz/autoservis ... a-vyjimka/

napr zaruka na prehrdzavenie plati iba vtedy ak auto chodi na kontroly do autorizaku.
v pripade problemu musi sa neznackovy servis preukazat ze servisne zasahy boli robene podla rovnakej technologie ako to robi znackovy.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od jarson1 »

A prosím pekne, aké konkretne servisné zásahy proti prehrdzaveniu karosérie pomocou špecialnych technologíí sa robia v rámci záručných prehliadok v autorizákoch ? A u ktorej značky?
Nejak som ich v zoznamoch ukonov týchto prehliadok nenašiel...možno citroen? Ten som nepozeral. Lebo "vizuálna kontrola karosérie a podvozku" mi nepripadá tak technologicky náročná, že by ju nevedel rovnako urobiť neznačkový servis. Alebo to röntgenujú? Pravda , röntgen v každom servise nemaju... Ale nemaju ho ani v Toyote a ani v Honde ( napríklad - tam sa obcas objavím)...tak teda neviem.
maju ale napríklad UV okuliare. Akurát, že s tým na prehrdzavenie som ich nevidel ist... :mrgreen: len klimu ked kontroluju ...
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od dany01 »

je to len psychológia pre možného budúceho majiteľa , aj ked je pravdou ze terajšie auta verím ze pobudnu pri mne este dlho-nieje veľmi z čoho vyberať a auta este k tomu nehorázne zdraželi.
v KIA som bol na 4 tis výmenu , lebo som nevedel filter dať dolu bez toho aby som nemal tu šálku-kľúč, nikto mi neveďel povedať aky to je.som si odfotil kód kľúča, co mechanik doniesol.nakoniec som aj tak u nich objednal kľúč za 42 e a ďalšiu výmenu urobil sám-potom som zistil ze pasuje kľúč z MB....výmena za pár euro-filter dali oni, olej ja + robota. cena skoro ako v neatorizaku
teraz som bol aj so 16 ročným autom v autorizaku na výmenu brzdovej kapaliny, lebo som to chcel urobiť ako sa ma- majú na to masinu co urobí preplách aj z ABS, prevodovky. máloktorý garáž majster ma toto vybavenie-áno dá sa to po starom jeden šľape-druhý odvzdusnuje, ABS nespravis bez diagnostiky.stalo to 49 e. to iste som spravil na 3 ročnom , na 90 tis pôjdem olej kvoli stemplu - filter 20, robota 30, olej môj 25.nic extra som neušetril ak by som šiel garazmajstrovi. 2 medzi výmeny si spravím sám ,tak ušetrím robotu- olej 25 + filter do 10 e
veľkou nevýhodou Kórea/Japan je ze málokto sa toho chytí ked sa vyskytne nejaký väčší problém a diely sú velmi drahé, náhrady takmer žiadne,u EU aut to taký problém nieje.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od jerome »

Jj s tymi nahradnymi dielmi je to tak. U korejcov problem u JPN katastrofa. Netvrdim ze vsetky diely ale nejake pikosky sa najdu. Potom uz len objednat od autorizaku. Ale jak sa hovori ked chces mat opicu musis mat aj na banany resp. za jeb.cku sa plati :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od buřtyskřenem »

Třeba v Hyundai když budeš mít 5 garanček v autorizovanem servise, tak pokud se neco podela sestym rokem, tak to tovarna jeste uzna. Takze mas jakoby zaruku 6 let misto 5.
Takhle mne to bylo řečeno v autorizovanem servise pred 2 roky.

Ja nemůžu rict na autorizovany servis nic špatného. Mohu si prinest svuj materiál a jsou velice vstricny. Proto k nim jezdim i po konci zaruky. Auto se dostane tak i do systemu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od pepoh »

jarson1 píše:A prosím pekne, aké konkretne servisné zásahy proti prehrdzaveniu karosérie pomocou špecialnych technologíí sa robia v rámci záručných prehliadok v autorizákoch ? A u ktorej značky?
Nejak som ich v zoznamoch ukonov týchto prehliadok nenašiel...možno citroen? Ten som nepozeral. Lebo "vizuálna kontrola karosérie a podvozku" mi nepripadá tak technologicky náročná, že by ju nevedel rovnako urobiť neznačkový servis. Alebo to röntgenujú? Pravda , röntgen v každom servise nemaju... Ale nemaju ho ani v Toyote a ani v Honde ( napríklad - tam sa obcas objavím)...tak teda neviem.
maju ale napríklad UV okuliare. Akurát, že s tým na prehrdzavenie som ich nevidel ist... :mrgreen: len klimu ked kontroluju ...
neviem preco zrovna ten ton.
co sa tyka zaruk nad ramec zakona >2r, vyrobca ma pravo diktovat podmienky.
napr ked ti jebne motor, a ty budes chciet uznat zaruku, tak mozu si najst dovody preco nie. alebo mozu vyrubit horsie % spoluucasti. :idea:
skolenia, naradie, pripravky--vies garantovat v akom stave je to v neznackovych servisoch :?:

2 priklady zo zivota- kolega na starom golfe dal vymenit loziska kolies do neznackoveho. nesmel byt pritomny a ani nedali mu stary diel..nakoniec mu doniesli nejake co malo odlisny rozmer.. s majitelom servisu sa pohadali.
mne po servise prijde dotaznik spokojnosti od importera. raz som nedal na vsetky otazky plne bodovanie, potom som sa dozvedel ze servis dostal zjeba od importera.
(autorizak ti neda stary diel, je to v zmluve ze sa stane majetkom automobilky. neviem o tom ze to plati aj v neznackovych servisoch..) :mrgreen:

nema zmysel sa o tom dalej bavit, na starych autach sa robi udrzba az ked auto vydava pazvuky. (neskoro) a k tomu "longlife" brzdovka a "celozivotna" chladiaca kvapalina v hnedej farbe. :oops:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od dany01 »

ked to maš to ako pokusný kralik...to je ine, ja by som mu nevedel tak zle robiť...
tu to príslovie: za jeb.cku sa platí...velmi neplatí.... , lebo olej či 10W40, hoci aj 5W40 kupis aj do 15 e , su to smiešne peniaze..... , neviem či by si za tolko vedel zaj...at :lol:

k tym Korea/Japan dielom len konštatovanie: neviem či to robili- robia naschval alebo chcú na všetkom zarabať, ale bracho mal Avensisa 2002, ženská mu vymlatila zotrvak ,nevedeli sme vtedy zohnať diel v aftermarkete, autorizák si vypýtal za sadu 1700 euro. Tak som to nakoniec nechal poslať z Anglicka za cca 500 - jednohmotu. Potreboval silentblock na motor alebo prevodovku už neviem, a že len origo za 150 e. ešte chvílu si to nechal a išlo to na protihodnotu.....
ked som mal KIA som si preventívne pozrel čo sa dá kupiť-par dielov inak nič-moc. platničky, kotuče ešte hej ,ak by išlo o niečo komplikovanejšie asi nie.ja som síce mal iný plán s tým autom - dat za 5rokov 150 tis.km, vratit a zobrať nové,a tak dookola, ale na moje štastie som nevydržal ani rok-po 7 mes. išla z domu
cernymotyl
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 14, 2020 6:18

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od cernymotyl »

Do autorizáku jezdím jen k vůli záruce. Kdyby se rozbil motor a oprava by šla do desetitisíců, myslím, že by se na záruku dost cukali, pokud by auto nebylo pravidelně servisováno ve značkovém servisu. Nehledě na značku auta. Navíc ty ceny za servis nejsou aspoň u Hyundai úplně úlet.

Když jsem pro porovnání ceny poptával nezávislý servis na blokovou výjimku, z jednoho mi dokonce odepsali, že k vůli záruce mi po zkušenostech doporučují značkový servis.

Tady je spíš otázka proč Shell doporučuje do motoru s filtrem částic olej A5/B5. Servis Hyundai se tím řídil.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27404
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od Pitris »

Ano. A mělo by být směrodatné ne co předepisuje Shell, ale co předepisuje výrobce motoru
cernymotyl píše:....v manuálu je uvedeno C3....
A nechápu PROČ se servis neřídí předpisem výrobce :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od jerome »

dany01 píše:ked to maš to ako pokusný kralik...to je ine, ja by som mu nevedel tak zle robiť...
tu to príslovie: za jeb.cku sa platí...velmi neplatí.... , lebo olej či 10W40, hoci aj 5W40 kupis aj do 15 e , su to smiešne peniaze..... , neviem či by si za tolko vedel zaj...at :lol:
Obrázek patrila k JPN + KOR autam nie k olejom :idea: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od jarson1 »

pepoh píše: ...neviem preco zrovna ten ton.
Pepoh, prepáč. Ale ten tvoj argument ma tak ako si ho formuloval uprimne rozosmial...no proste si ma dostal do takej laškovnej nálady.
O nič nejde :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od Libor »

Mám také asijský "turbobenzín" s GPF a krom originální náplně s obchodním značením Honda type 2.0 (SAE 0W20 ACEA C5), mohu dle manuálu použít alternativně i oleje SAE 0W30/5W30/10W30 ACEA C2/C3. Oleje ACEA A5 zrušil výrobce při instalaci GPF, čili by v tomhle modelu správně neměly vůbec být. A tak bych to viděl i u tohoto auta.
Souhlasím s Pitrisem, že nějaký mazací plán výrobce olejů není směrodatný. O
použití konkrétní lubrikace rozhoduje jen a pouze výrobce auta, neboť ví o konstrukci motoru/řízení spalin u svého výrobku více, než výrobce olejů.

Co se týče záruky, nevím jak to má H/K, ale řekl bych, že snad podobně, jako Honda. Bloková výjimka jen na dva/tři roky a šmitec.
Standardně mám 3 roky záruku na "vše", nicméně poté nabíhá tzv. Honda premium quality, což je pětiletá záruka na motor, převodovku a další periférie. V případě poruchy v odbobí 3-8 let věku auta, Honda hradí materiál a zákazník práci.
Tato "dodatečná" záruka je však podmíněna ročními/garančními prohlídkami v autorizivaném servisu. Vyplatí se? Záleží na úhlu pohledu. Dlužno dodat, že u předchozí Hondy, jsem utratil za 4 roky servisu v autorizáku sotva 10.000 Kč + vlastní motorový olej. To mi nepříjde finančně "bolestivé".
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od dany01 »

velké + máš v tom , že máš aj alternatívu ku tej mastnej vode. Horšie by to bolo ak by musel len 0W20. Viacerí používajú tieto vodičky ale ešte chvála bohu je možné použiť aj vyššiu viskozitu, aj ked už su aj prípady ked len 0-5W20. Ford dosť tlací do ecobostov xW20, už to príchádza aj do koncernu, časom to príde možno na všetkých - rád by som mýlil.
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od Libor »

dany01:
I toto bude brzy minulostí. S odchodem 10. generace Civiku z trhu, což bude někdy příští rok, zmizí z návodů k obsluze i alternativy k "tovární" 0W20. Auta od Hondy (vyjma TypeR) budou v Evropě jen a pouze s hybridním pohonem. No a jelikož nový Jazz e:hev má v návodu k obsluze u lubrikace jen "Honda genuine oil 2.0" a jako alternativu olej SAE 0W20 ACEA C5, troufám si říct, že indentické náplně budou uvedeny v návodech k obsluze u Civiku 11. generace i HR-V 3. generace.

Abych nebyl úplně off topic. Docela by mě zajímala geneze tohohle příspěvku, tj. názor oficiálního zastoupení, nebo kohokoli fundovaného, na aplikaci "á pětky" do auta s GPF.
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
cernymotyl
Příspěvky: 8
Registrován: úte led 14, 2020 6:18

Re: Hyundai 1.6 T-GDI

Příspěvek od cernymotyl »

Můj dotaz byl prý předán na technické oddělení zastoupení Hyundai CZ. Na odpověď mají prý až 30 dní. :shock:
Až budu mít oficiální vyjádření, napíšu ho sem.
Odpovědět