HTP po vymene rozvodu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Durex píše:Já měl bejt diagnostik ...
Proč ta skromnost? Jsi! :wink:
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Durex »

No občas mi něco vyjde :lol: Ale děkuju. Vážím si toho a kór,když je to od tebe :wink:
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Hlavu dám známému na opravu, prý tam dá nový ventil i s vodítkem. Tu hlavu je dobré srovnat ? Možná to má v plánu, akorát mi to neřekl :D . Ještě mám dotaz, je lepší šrouby hlavy dát nové při skládání ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

tomvm píše:...Tu hlavu je dobré srovnat ?
Ne dobré, to se musí :!:
tomvm píše:... je lepší šrouby hlavy dát nové při skládání ?
Jak kdy, jak kde. U japonského motoru bych dal bez obav původní, ale tady je spíše vyměnil za nové.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Dnes jsem se znova dival na ventily a saci na prostrednim valci je po obvodu popraskany, ten bude chtit taky novy, nechtelo by to udelat rovnou uz cele ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Pak je raději vyměň všechny.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5779
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od jerome »

tomvm píše:Tak jsem podle pripravku prekontroloval a nastaveni rozvodu sedelo, oddelal jsem ventildekl a zdvihatka a zkusil jsem na kazdy z ventilu zmacknout a pustit a hybou se vsechny podobne, akorat na prvnim valci pri pusteni ventilu ma jiny zvuk, jak kdyby cvaknou, ostatni jdou jinak, vic natvrdo pri pusteni.
tomvm píše:Hlavu mam dole a nedovira se vyfukovy ventil. Asi je teda ohly. Kdyz zasvitim do kanalu v hlave tak to jde hezky videt.
tomvm píše:Dnes jsem se znova dival na ventily a saci na prostrednim valci je po obvodu popraskany, ten bude chtit taky novy, nechtelo by to udelat rovnou uz cele ?
tomvm píše:Hlavu dám známému na opravu, prý tam dá nový ventil i s vodítkem. Tu hlavu je dobré srovnat ? Možná to má v plánu, akorát mi to neřekl :D . Ještě mám dotaz, je lepší šrouby hlavy dát nové při skládání ?
Nebolo by najrozumnejšie dať to pozrieť/opraviť niekomu, kto tomu rozumie a budeš mať pokoj :?: :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Pedro »

Zkoukni sedla ventiky driky. Prolej je a uvidis.
Nic nepokazis, kdyz uz to mas dole, dat novy a zabrousit. Nevim co je v nabidce za kvalitu ventilu.
Pokud moc nepropusti, ponechej origo.
Vyber solidni tesneni a peclive utahni.
Ted zkušenost proti stadu- kdyz si motor neuvaril, aby podfouklo tesneni, neni nezbytne nutný rovnat hlavu. Zejmena hlinik.
Trivalec neni radovy 6V.
Ona se prizpudobi.

A stara poucka, co dnes moc neplati. Delas li vrsek, trpi spodek. To driv bylo.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3940
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Durex »

Ta poučka platí i dnes. Jen on měl vršek ok ... Takže spodek nic nepozná po opravě.

S tím rovnáním hlavy bych to taky moc nehroti pokud je ok a není mech. poškozena. Zkouknou a nebo proměřit a pak by se vidělo. Ale srovnaním je to jistota.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

U hliníkové hlavy jde o to, že je vždy "vymačkaná", jelikož se utahuje v podstatě "na krev" vůči novému těsnění, které se v určitých místech zmáčkne víc, jinde míň. Montáž nesrovnané hlavy pak způsobí, že nové těsnění už "nesedne" tak, jak by mělo. Leda by se použilo to staré...
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27403
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Pitris »

....které je ale vymačkané celé :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

V tom bych až takový problém neviděl, pokud by jeho části neulpěly přilepeny na površích a pokud by se hlava následně utáhla přiměřeně méně.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Ahoj, tak sem vracim zpet s dalsim problemem. Hlavu mam po repasu, nove rozvody nastavene na pripravky. Uz jsem najel tak 100km, z toho jsem tak asi 5x startoval a vse v poradku. Najednou mi to hodilo chybu lambdy za katalyzatorem, ze neni pripojena a o chvilce dyl zacala blikat olejnicka, ze je nizky tlak oleje. Cidlo tlaku oleje jsem nechal na hlave pri repasi, tak nevim jestli pri zaverecnem cisteni se s nim neco nestalo. Myslite ze to muze mit souvislost s praci, kterou jsem na tom delal, nebo je to nahoda, ze jsem vytekajici chladici kapalinou mohl zkorodovat konektor u lambdy a konecnym mytim, popripade sponou znefunkcnit cidlo tlaku ?

Na vacku jsem sahal prstem a je od oleje.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od NOVON »

Jaký má motor zvuk,nechrasti řetěz nebo necvakaji hydra?Musíš změřit tlak oleje,to je základ,pak můžeme jít dál.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
jarson1
Příspěvky: 2059
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od jarson1 »

požicaj si ( alebo kup) niekde OBD citacku - napriklad známe ELM327 a snad niečo zistis konkretnejsie.
Takto je to ako forum veštcov a jasnovidcov.
Teda, dufam , že to má OBDII zasuvku?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Odpovědět