HTP po vymene rozvodu

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:sledoval som par videi vymeny rozvodov, vzdy boli pouzite pevne uchytene pripravky, ktore zabranili otoceniu kluky a vaciek.
Nikdy jsem takové přípravky neměl (tedy jednou měl, ale stejně nepoužil), a i tak jsem si poradil. I když je pravda, že někde to jinak ani nejde.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Ne prvne jsem protacel puvodni rozvody a nastaveni sedelo tak ze kdyz se protinaly dulky na ozubenych kolech na klice tak na pripravek sedela vacka a presne tak jsem dal nove a kontroloval i sestavene, ale ten odpor pri kompresi pri otaceni motoru jsem pred tim nezkousel.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Pak ovšem žádné racionální vysvětlení nemám.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Ja to taky nechapu, jak me prijdou aretacni pripravky tak to proverim a uvidim podle vysledku dal.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od NOVON »

tomvm píše:Ja to taky nechapu, jak me prijdou aretacni pripravky tak to proverim a uvidim podle vysledku dal.
Dyť jsi psal,že ti to sedělo na přípravek ještě před demontáži ...
HTP dělat bez aretace je nesmysl.
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Mel jsem pujcenou aretaci vacky a kliku jsem delal podle dulku na ozubenych kolech. Zkusim to znova i s aretaci na klice. Spatne jsem to napsal.
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Jen tak pro moje info, kdybych sundal dekl na ventilech, poznam jestli spravne funguji ? Jestli nejsou treba pridreny ? Totiz kdyz je sundany dekl na rozvodech, tak jde videt vedle vacky na ventilovy pruziny a ja si v tech mistech zapiral ozubene kolo pri dotahovani, tak jestli jsem s tema ventilama neco neudelal.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

To nelze vyloučit. Dost možná sis ohnul ventil. A to bude drahý!
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

A to poznam kdybych sundal ten ventildekl, ze jsem jim neco udelal, nebo jsou spatny ... obecne ze nefunguji jak maji ? Nevis ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Pokud je ohnutý jen trochu, pohledově nepoznáš nic, ale on už netěsní. Tedy začni přeměřením kompresních tlaků.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Durex »

No už to pomalu leze ven. Alespoň, že sem hned na začátku radil správně s tou kompresí.

Ohnout ventil není úplně snadný. Na druhou stranu mít to jako opěrný bod páky není úplně nejlepší nápad...

Ale selská logika říká, že jestliže před tvojí operací bylo vše ok, máš správně nastavený rozvody a přesto to nechodí, tak sis tím páčením vydělal...

Ale nemalujme čerty na zeď. Pořádně to zkontroluj přes přípravky.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, ohnout ventil není úplně snadné, to už je snadnější s "jeho pomocí" poškodit ventilové vodítko. Což je ovšem ještě dražší...
tomvm
Příspěvky: 201
Registrován: úte črc 21, 2009 9:34

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od tomvm »

Doufam ze sem s tim nic neudelal, primo o ventil jsem to doufam neoprel, jeste se radsi jednou zeptam, kdyz by doslo na sundani vika ventilu, ta vacka je napruzena na rozvodech, nevyskoci me z ulozeni ? A zkontroluju nejak ventily ? Ze bych treba na ne zkusil zatlacit jestli chodi ?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od Jerry3 »

Takhle to nejde! A pokud se o to pokusíš, může ti vyskočit jistící klínek ventilového talířku. Pak se rovnou chystej na "velkou rozborku".
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: HTP po vymene rozvodu

Příspěvek od lefort »

Aneb jak "ušetřit" za práci na motoru svépomocí...I když si myslím, že nejsem úplný kopyto a běžný servis (olej, filtry, žárovky, brzdy a drobné úpravy) si na autě umím udělat sám, zrovna rozvody jsou věc, která patří do ruky zkušenému mechanikovi. Aspoň víš pro příště... :-/
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Odpovědět